למשך חמש שעות: מנויי 'גולן טלקום' חוו שורה של תקלות

אי אפשרות להוציא או לקבל שיחות ועומס כבד על האינטרנט עברו אתמול על מאות אלפי מנויים בחברת 'גולן טלקום' שהתקשו לנהל את שגרת יומם ללא שירות • רק כעבור חמש שעות אותרה התקלה ותוקנה והרשת שבה לפעולה כסדרה

מוקד מכירות של גולן טלקום | צילום אילוסטרציה: ליאור מזרחי, פלאש 90

אחרי שתקלה ברשת פלאפון הסתיימה בפיצוי כדי למנוע גל תביעות ייצוגיות, גולן טלקום תיאלץ אף היא ככל הנראה לשאת את חלקה מול הצרכנים. זאת למרות, ש'גולן טלקום' יושבת על קווי חברת סלקום – ואצל האחרונה לא אירעה כל תקלה. הסיבה לכך היא שהחברה – שמחזיקה בקאדר מנוים העולה על 900 אלף לקוחות, יושבת על התשתית של סלקום, אך עושה שימוש באנטנות נפרדות.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

box

מגולן טלקום נמסר כי "התקלה הסתיימה, הרשת פועלת באופן תקין. מהנדסי החברה, ומהנדסי נוקיה פעלו במשותף מרגע שהחלה התקלה והצליחו לאתר את התקלה כבר ב-20:00, אך בשל העומס על הרשת וניסיונות ההתחברות של הלקוחות הופעלו מנגנוני הגנה שיצרו התאוששות מדורגת ולבסוף כל מנויי הרשת חזרו לתפקוד מלא ב-22:30. אנחנו מתנצלים בפני לקוחותינו על התקלה ונעשה ככל שניתן שהיא לא תחזור".

מסתבר, כי מפני שהתקלה קשה לאיתור – בשל היותן של המערכות תלויות זו בזו, ומקורה הסתתר בין שלל המערכות האחרות המקושרות אליה ותלויות זו בזו – ארך זמן עד שמהנדסי החברה יחד עם מהנדסי חברת נוקיה, מצאו את הפתרון.

התקלה ברשת גולן טלקום השפיעה על קבלת והוצאת שיחות, כאשר גם שירות האינטרנט הסלולרי פעל רק באפן חלקי. כאמור, מהנדסי חברת נוקיה העולמית, שייצרו את הרשת עבור 'גולן טלקום' גוייסו לפתרון התקלה. "כיוון שכל מערכות הרשת מחוברות זו לזו, תקלה במערכת אחת, יוצרת עומס במערכות האחרות המחוברות אליה דבר המקשה על זיהוי התקלה המקורית. הסיבה שלוקח זמן לאתר תקלה, היא שחייבים לעבוד מתודולוגית, ולבדוק כל רכיב בנפרד. העומס על הרשת בשעה זו כבד, ולכן ההתאוששות הדרגתית".

נציין כי תחילה, מיד לאחר שהתקלה הועלתה גם לפייסבוק ע"י לקוחות זועמים שהתלוננו על אי מתן שירות לקוחות במענה הטלפוני של החברה, פרסמה החברה הודעה ראשונית: "חלק מלקוחותינו עשויים לחוות קושי בהוצאה וקבלת שיחות ושירותים סלולריים אחרים. מהנדסי החברה פועלים לתיקון התקלה בהקדם האפשרי. אנו עובדים במלוא הכוחות והמאמץ לחזרה לשירות מלא ומתנצלים בפני לקוחותינו על חוסר הנוחות". אולם מאוחר יותר גוייסו מהנדסי נוקיה העולמית, לטיפול בתקלה – כיצרנית הרשת.

Noam1 – Inner

כתיבת תגובה