לצד עסקאות הקוטג'ים: היתר בניה לפרויקט חדש בעתלית

בין ינואר-אוקטובר 2021 בוצעו למעלה מ-60 עסקאות נדל"ן בעתלית, מרביתן לדירות קוטג' דו משפחתיות | הסכום הממוצע לעסקה עומד על 2.745 מיליון שקל | השבוע העניקה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה חוף הכרמל היתר בנייה לפרויקט חדש בעתלית

פרויקט הבינוי של גשם החזקות ואמפא ישראל בעתלית | הדמיה: לומו הדמיות

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה חוף הכרמל אישרה היתר בנייה לפרויקט חדש בשכונת משולש עין הכרמל הממוקמת בדרום עתלית. ההיתר ניתן לחברת אמפא ישראל בשיתוף גשם החזקות. החברות צפויות להתחיל את בניית הפרויקט על ידי חברת הבת של גשם החזקות – "גשם ביצוע" בחודש פברואר 2022 והאכלוס עתיד להיות בתחילת שנת 2024.  סכום ההשקעה הכוללת בפרויקט מעורך בכ-120 מיליון שקל.

במסגרת ההיתר אושרה בנייה של 7 בניינים בני 5 קומות (קרקע + 4) עם תמהיל דירות מגוון של 3-4-5 חדרים, דירות גן מרווחות ודירות פנטהאוז גדולות. דירת 3 חדרים יהיו בנות 72-83 מ"ר ומרפסת של 14 מ"ר, דירות 4 חדרים יוצעו בגודל של 113  מ"ר ומרפסת של 14 מ"ר, לצד דירות 6 חדרים בגדלים משתנים בין 140-200 מ"ר ומרפסת של החל מ-15 מ"ר ומעלה. הדירות המיוחדות – דירות הגן עם 6 חדרים בגודל 142 מ"ר וגינה המשתרעת על פני שטח של החל מ-120 מ"ר ודירות פנטהאוז גדולות בנות 6 חדרים בגדלים משתנים החל מ-237 מ"ר ומרפסת של החל מ-137 מ"ר.

התכנון האדריכלי בוצע על ידי "שלג אדריכלים" בהובלת האדריכל לירן צ'ציק.

הצפי כי מחירי הדירות בפרויקט בשוק החופשי יתחילו במחיר של כ-2.9 מיליון שקל.

שכונת משולש עין הכרמל, המוקמת בימים אלו צפויה לכלול בסך הכללי 370 יחידות דיור במגוון סוגים, בנייה צמודת קרקע, בניה חצי רוויה ובנייה רוויה בצפיפות של עד 10 יחידות דיור לדונם בכך יישמר הצביון הכפרי והירוק של היישוב. הצפי שיאוכלסו בה כ-1,500 תושבים. השכונה תכלול שבילי אופניים, מדשאות רבות, הצללה והגנה מרעשי כביש החוף באמצעות תכנון מוקפד הכולל מעטפת הגנה אקוסטית.

על פי רשות המסים בעשרת החודשים הראשונים של שנת 2021 בוצעו למעלה מ-60 עסקאות נדל"ן מלאות בעיר. הסכום הממוצע עומד על 2.745 מיליון שקל. מרבית העסקאות משויכות לדירות קוטג' דו משפחתי.

אלי אגם מנכ"ל אמפא ישראל ציין כי "מדובר בפרויקט ראשון של אמפא ישראל בעתלית. אנו מגדירים אותו כפרויקט בוטיק יוקרתי אשר משלב אלמנטים אדריכלים מתקדמים ובנייה מודרנית הנותנת דגש לגמישות תכנונית, דירות מרווחות, בנייה ירוקה ועוד".

יוסי מזרחי שותף בעלים בגשם ציין כי "הבחירה לבנות בעתלית התקבלה מתוך הבנת המרקם המתפתח באזור חוף הכרמל ועתלית בפרט שהכפילה את גודלה וכיום עומד מספר התושבים על כ-11,000, ערך הקרקעות והבתים עלה פי 3 מאז האיחוד ב 2003 והציבור, מצביע ברגליים".

כתיבת תגובה