לקראת שיווק: הוועדה המחוזית אישרה שכונה חדשה באלעד

הוועדה המחוזית מרכז אישרה את התכניות לשכונה החדשה בעיר החרדית, שתכלול כ-650 יחידות דיור • לאחר אישור הוועדה ייצאו השטחים לשיווק ולהיתרי בניה • בכך הפכה אלעד לעיר החרדית הראשונה שמממשת את הסכמי הגג

פעלו בחסות הסכמי העירייה. השטח המקורי המיועד לבניה באלעד | צילום: דוברות עיריית אלעד

בשורת הדיור באלעד מתחילה לקרום עור וגידים. זאת, עם אישורה הסופי של השכונה החדשה בצפון- מזרח העיר, בה יוקמו כ-650 יחידות דיור.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

technion-box

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז שבמינהל התכנון, אישרה למתן תוקף את התוכנית להקמת שכונת מגורים חדשה בצפון מזרח העיר אלעד.

שכונת המגורים החדשה ממוקמת ממערב לכביש החדש (כביש 4711) המתחבר לכביש 471 (מכבית), והיא כוללת כ-640 יחידות דיור בבנייה עד שבע קומות, המתאימה לאוכלוסייה המתגוררת בעיר. בקומות הקרקע של מבני המגורים ניתן ישמשו בין היתר עבור בתי כנסת וגני ילדים.

כמו כן, התוכנית נותנת מענה לצורכי הציבור המגוונים של האוכלוסייה בעיר, באמצעות הקצאת שלושה מתחמים שונים למבני ציבור בשטח כולל של 23 דונם.

במסגרת התוכנית תוקם כניסה חדשה לעיר ממזרח ורצועת שטחים ציבורים פתוחים בהיקף של 21 דונם. עוד כוללת התוכנית, הקמת מגדל תעסוקה ומסחר בשטח של כ-16 אלף מ"ר וכן חזית מסחרית בקומת הקרקע של מבני מגורים, לצד הרחובות הראשיים רבי יהודה הנשיא ורבי שמעון בן שטח.

שר הביטחון וראש העיר גוזרים את הסרט עם ההכרזה על הפשרת שטחי האש לבניית יחידות דיור | צילום: יוסי רוזנבוים

על פי שלבי התכנון והשיווק, עתה, עם האישור למתן תוקף, משרד השיכון יפרסם את השכונה לשיווק ליזמים וקבלנים, ולאחר מכן הם יציגו את תוכניות הבניה בפני הוועדה המקומית על מנת לקבל היתרי בניה. כך שעל פי הצפי, הבניה בשטח יכולה להתחיל בחודשים הקרובים.

ראש העיר הרב ישראל פרוש אמר כי "מדובר בבשורה מעשית ראשונה שמציעה העיר אלעד למצוקת הדיור החרדי. במהלך השנתיים האחרונות פעלנו רבות כדי שהשכונה תתאים לצרכי הציבור, לצד הצגת פתרונות למבני ציבור, בתי כנסת ושטחי מסחר. במקביל אנחנו ממשיכים לפעול כדי לקדם בניית עוד אלפי יחידות דיור, במסגרת הסכם הגג עליו חתמנו בשנה האחרונה".

"מדובר בתוכנית המציעה פתרונות דיור ותעסוקה תוך מתן תשומת לב מרבית לצרכי האוכלוסייה ולאורח החיים ביישוב", ציינה שירה ברנד, יו"ר הוועדה המחוזית, עם ההכרזה.

inner

היעד: לפחות 5,400 יח"ד תוך שנה

על פי הסכם הגג, שהפעימה הראשונה שלה אושרה השבוע בוועדה המחוזית, עד לשנת 2020 ישווקו בעיר אלעד כ- 5,400 יחידות דיור ובנוסף כ- 13,300 יחידות דיור שוות ערך למסחר ותעסוקה בארבעה מתחמים בקרקע מדינה.

לאלה עשויים להתווסף באישור הוועדה המקומית כ-1,567 יחידות דיור מכוח תקנות התכנון והבניה, כך שסך הכל צפי יחידות הדיור שישווקו בשנים אלה יעמוד על כ-20,267.

המודעה שהופצה על ידי עיריית אלעד טרם חתימת הסכם הגג. "בסוף מישהו יתבע אותם"

בנוסף, על פי ההסכם הגג, ליחידות הדיור החדשות יוקמו בעיר גם מוסדות ציבור, בהם בתי כנסת, בתי ספר וגנים, מתנ"סים ואולמות ספורט. כלל תקציב ההסכם מסתכם בכ-3.1 מיליארד ₪ מתוכם עבודות הפיתוח מוערכות בכ-2.8 מיליארד ₪ ועלות מוסדות הציבור מוערכת בכ-270 מיליון ₪.

"העיר אלעד תוכננה, הוקמה ופותחה ע"י משרד הבינוי והשיכון בשנות ה-90 ומונה כיום כ-47,000 תושבים וכ-7,500 יח"ד", נכתב בהודעת המשרד טרם חתימת ההסכם. "הסכם הגג בעיר מתוכנן להתבצע בשני שלבים כאשר בשלב הראשון ישווקו כ-5,400 יח"ד וכ-1.6 מיליון מ"ר בהם כ-13,300 יח"ד לתעסוקה ומסחר".

"בשלב השני ובכפוף לאישור גופי התכנון המוסמכים ישווקו עוד כ-6,500 יח"ד, כך שעם סיום השלב השני העיר אלעד תכפיל את מספר יחידות הדיור בה. חשוב לציין כי כל הבנייה תתבצע כמעטפת לעיר בצורה שווה, מבלי לפגוע במרכז העיר הקיים", לשון ההודעה שפורסמה אז.

בד בבד, מתמודדים בעיריית אלעד עם תופעת שיווקם של קרקעות סמוכות לעיר למטרות השקעה ו/או מגורים, שבחלקם חשודים בעוקץ ואחרים לא עומדים בפני היתכנות לבנייה בעשורים הקרובים. בתקופה האחרונה יצאה העירייה מספר פעמים בקמפיינים פרסומיים באמצעותם הבהירו כי אין לפרויקטים המדוברים כל קשר להפשרת שטחי האש ו/או הסכם הגג בעיר.

"מה פתאום מגיעות פניות לעירייה", אמר בעבר בכיר בעיריית אלעד ל'ביזנעס'. "החשבון הוא כזה. יש הסכם גג, שהם קרקעות מדינה שצפויים לצאת לשיווק. השטחים עליהם אנחנו מדברים הם שטחים של המדינה ולא שטחים פרטיים. נקודה",כך הבכיר.

הבכיר הוסיף ואמר כי הוא "חושב שאנשים מספיק אינטליגנטים כדי להבין למה אנחנו מתכוונים. זה שיש אנשים שלוקחים את הפרסומים שלנו על הסכם הגג ומנסים לעשות מזה מטעמים, להטעות אנשים ולהגיד שהפרויקט שלהם קשור להרחבת העיר – אני מאמין שבסוף מישהו יתבע אותם".

side
inner

תגובה אחת ל: "לקראת שיווק: הוועדה המחוזית אישרה שכונה חדשה באלעד"

  1. מזל שיש יזמים פרטיים כמו פרי נדל"ן שבונים לכלל האוכלוסיה במקומות טובים ובמחירים אטרקטיביים במיוחד.דירות חדשות!!

כתיבת תגובה