לראשונה בבית שמש: מגרש בפטור ממכרז לתעשייה עתירת ידע

יזמים המעוניינים להקים מפעל עתיר ידע בבית שמש יכולים לקבל המלצה של משרד הכלכלה להקצאה של קרקע בפטור ממכרז ובהנחה משמעותית על פי הנוהל | בכוונת העירייה לרכוש בעצמה מגרשים להשקעה ולפעול באופן ישיר להבאת חברות תעשייה עתירות ידע לעיר

מכרז לתעשייה עתירת ידע | צילום: דוברות עיריית בית שמש

משרד הכלכלה והתעשייה מוביל יחד עם עיריית בית שמש והתאחדות התעשיינים, מהלך יוצא דופן וחריג של הקצאת קרקע בפטור ממכרז במסלול תעשייה עתירה ידע בבית שמש.

במסגרת התהליך יזמים המעוניינים להקים מפעל עתיר ידע בבית שמש יכולים לקבל המלצה של משרד הכלכלה להקצאה של קרקע בפטור ממכרז ובהנחה משמעותית על פי הנוהל.

עיריית בית שמש הקימה מנהלת אזורי תעשייה ייחודית שתפקידה ללוות את העסקים בכל תהליך הקשר וההקמה מול משרדי הממשלה השונים והועדות השונות. עוד הקימו בעיר בית שמש מנהלת תעסוקה המסייעת בגיוס והכשרת כוח אדם לתעשיות אלו.

מעניין לעדכן כי בכוונת עיריית בית שמש לרכוש בעצמה מגרשים להשקעה ולפעול באופן ישיר להבאת חברות תעשייה עתירות ידע לעיר.

ראש העיר בית שמש ד"ר עליזה בלוך: "המחלקה לפיתוח כלכלי שלנו בהובלת גזבר העירייה אריה ברדוגו עובדת קשה לסמן את העיר בית שמש כיעד עבור תעשיות עתירות ידע. חברות ענק נכנסו לעיר בית שמש ועמם מאות מקומות תעסוקה לתושבי העיר וכעת אנחנו מתרחבים גם לתחום זה. אני מבקשת להודות למשרד הכלכלה ולהתאחדות התעשיינים על שיתוף הפעולה".

נציין כי במקביל פרסם מינהל אזורי תעשייה במשרד הכלכלה על אפשרות לקבלת המלצה על הקצאת קרקע בפטור ממכרז עבור מפעל תעשייה או מלאכה באזור התעשייה קריית גת.

כתיבת תגובה