לראשונה: הוטמעה טכנולוגיית בלוקצ’יין במערכות רשות ני”ע

מערכת ‘יעל’ המשמשת את רשות ני”ע להעברת מידע ומסרים מהרשות לגופים מפוקחים תכלול מעתה טכנולוגיית בלוקצ’יין • בקרוב תוטמע המערכת גם במערכות ‘מגנא’ לדיווחי המוסדות המפוקחים ו’הצבע-הון’ המאפשר הצבעות מרחוק באסיפות משקיעים

הבורסה לניירות ערך בת"א | צילום: רוי חלימה, פלאש 90

לראשונה: הוטמעה טכנולוגיית בלוקצ’יין במערכת ‘יעל’ המעבירה מסרים מהרשות לניירות הערך בישראל להעברת מידע ומסרים על ידי הרשות לגופים המפוקחים.

“טכנולוגיית בלוקצ’יין במערכת ‘יעל’ מוסיפה רובד נוסף לאבטחת מהימנותו של המידע שמועבר על ידי הרשות לגופים המפוקחים. הטכנולוגיה מאשרת את המקוריות של ההודעות, מונעת זיוף ומונעת את עריכתן או מחיקתן. נוסף על כך, המערכת מונעת אפשרות של התכחשות לקבלת ההודעות מטעם הרשות”, נכתב בהודעת הרשות לני”ע.

250/200 סייד בר + קובייה

“הטמעת הטכנולוגיה במערכות המידע של הרשות, מתכתבת עם חזון הרשות לקידום חדשנות פיננסית בשוק ההון ולאימוץ טכנולוגיות לשירותים ולמוצרים פיננסיים, באמצעות הקמת Innovation Hub רגולטורי לתחום הפינטק”, הוסיפה הרשות.

לדברי מנהל מחלקת מערכות מידע ברשות, נתן הרשקוביץ, “אנו עדים למגמה הגוברת בעולם בכלל ובענף הפיננסים בפרט להטמעת טכנולוגיות חדשניות ופורצות דרך. יישום טכנולוגיית בלוקצ’יין במערכות המידע של רשות ניירות ערך מציב אותה כאחת מהרשויות המובילות בעולם באבטחת המידע שעובר לציבור ומהימנותו, וכאחת מהמובילות במגזר הציבורי בישראל”.

בקרוב תוטמע הטכנולוגיה גם במערכת ‘הצבע-הון’ המאפשרת למשקיעים להשתתף באסיפות ולהצביע בהן מרחוק, ובשלב מאוחר יותר, תוטמע הטכנולוגיה – שפותחה במשך שלשה חודשים ע”י חברת ‘טלדור’ – גם במערכת ‘מגנא’ המאפשרת מעקב אחר כל דיווחי הגופים המפוקחים.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה