לראשונה: משרד הפנים הישראלי יציג ‘שגרירות’ באומן

אחרי שחפ”ק משרד החוץ סייע רק באיבוד דרכונים ופניות למשטרה המקומית, שר הפנים דרעי מנצל את קשריו באוקראינה והחליט להעמיד חפ”ק מיוחד באומן במימון משרד הפנים • החפ”ק יעניק שירות לאלפי המתפללים בתיאום מול השלטון המקומי וינכח בו נציג משרד החוץ

שר הפנים דרעי עם מקבילו האוקראיני, ארסן אבקוב, הרב שלום ארוש, הרב קמינצקי במשרד הפנים האוקראיני | דוברות לשכת שר הפנים, ישראל

עם הפנים לאזרח, גם באומן: שר הפנים אריה דרעי החליט לממן מטעם משרדו חפ”ק מיוחד בימי ראש השנה בעיירה אומן, לטיפול בכל הבעיות הפרוצדורליות במקום.

יצוין, כי בכל שנה נפתח חפ”ק של משרד החוץ באומן לטיפול בבעיות איבוד דרכונים, פניות למשטרה המקומית ועוד. השנה, השר דרעי החליט כי החפ”ק יוקם במימון משרד הפנים, ויכלול שכירת מבנה סמוך לציון הק’ וכן איוש קבוע של נציג משרד החוץ שיתן שירות מהיר ויעיל מתחילת החג ועד יומיים לאחר צאתו.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

בנוסף, משרד הפנים ישגר נציג מטעמו למשלחת הכנה מיוחדת שתצא בעוד שבועיים לאומן, הכוללת נציגי משטרה וגורמי בטחון, וזאת כדי לעמוד מקרוב על צרכי המקום ולערוך את כל התיאומים מול השלטון המקומי.

שר הפנים דרעי אמר: “הקיבוץ הקדוש באומן מרכז אליו מדי שנה עשרות אלפי ישראלים מידי הנוהגים להתפלל שם את תפילות ראש השנה. אני שמח על הקמת החפ”ק מטעם משרד הפנים לטובת הציבור הגדול הזה, ונעשה את כל הדרוש כדי לתת מענה מהיר ומקצועי לכל מה שיידרש”.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה