לראשונה, נהגי ‘אפיקים’ ירוויחו כמעט 50 ₪ בשעה

טוב שההגה בידיים של ההסתדרות… ● בתום משא ומתן ממושך: נחתם הסכם בין ההסתדרות ל’אפיקים’ ● ההסכם כולל עלייה בשכרם ולצד זאת, הכשרות והדרכות שנתיות לנהיגה מקצועית, למלחמה בתאונות הדרכים ולמעמד הנהגים כנותני שירות

אוטובוס של חב' אפיקים | צילום: Roman Yanushevsky, שאטרסטוק

הסכם עקרונות פורץ דרך בין ‘ההסתדרות הלאומית’ לבין חברת התחבורה הציבורית ‘אפיקים’ הביא לשכר של כמעט 50 שקלים בשעה שיקבל כל נהג בחברה. השכר המדויק לא נמסר בהודעת החברה.

‘ביזנעס’ מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

250/200 סייד בר + קובייה

ששי שדה, יו”ר האגף לאיגוד מקצועי ב’הסתדרות הלאומית’ אמר כי “הנהגים הם מנהיגי הדרך של האוטובוסים בישראל וכך צריך להתייחס אליהם. בהסכם שמנו דגש על העצמתו של הנהג. הגיע הזמן להחזיר עטרה ליושנה”.

על ההסכם חתמו אמש יו”ר ‘ההסתדרות הלאומית’, יואב שמחי ומנכ”ל חברת ‘אפיקים’, עודד ססי-כהן. זאת, בתום משא ומתן ממושך.

בנוסף הנהגים יזכו בתנאים של תשלום שעות נוספות ותשלום עבור עבודה בשעות הלילה ובמוצאי שבת וחג.

בסעיף הזכויות הסוציאליות תעמוד לעובדים זכאות לקרן השתלמות החל מהיום הראשון, הפרשות מלאות לפנסיה הכוללות הפרשות גם על השעות הנוספות והפרשה מלאה לפיצויים  ( 8.33%).

בהסכם גם התייחסות ענפה לרווחת העובדים וכולל תקציבי רווחה מוגדלים לוועד, השתלמות ונופש שנתי ותגמול מיוחד על ימי שמחה.

870/135 ליינר ארטקל

יחד עם זאת הסכם העקרונות החדש נותן דגש למעמד הנהג ולמלחמה בתאונות הדרכים וקובע חברות בארגון הנהגים ותכנית הדרכות שנתית להעשרת הנהגים בחברת ‘אפיקים’ לרמת שירות גבוה ולנהיגה מקצועית.

ארגון הנהגים יחד עם משרד התחבורה פועלים במקביל למיגור האלימות נגד הנהגים על ידי הגדרת הנהג כעובד ציבור, התקנת חוצצים בין הנהג לנוסעים והתקנת מצלמות באוטובוסים שיחוברו לחמ”ל. יחד עם זאת לרכש והתקנת חדרי מנוחה והתרעננות לנהגים בתחנות הקצה (מסופים). כרגע, בכ-200 נקודות קצה אין שירותים וחדרי מנוחה לנהגים.

בשבועות הקרובים יימשך המשא ומתן עד לחתימה על ההסכם הקיבוצי. בכל מקרה התשלום בהתאם להסכם העקרונות יחל כבר מהמשכורת הקרובה.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה