לראשונה: קרן ריט נכנסת להשקעה מניבה בעולם הרפואה

קרן הריט סלע נדל”ן רכשה בית חולים סיעודי בן 246 מיטות כהשקעה מניבה | ההכנסות: מעל 6 מיליון ש”ח בשנה מהשוכרת המתפעלת את המקום לפחות עד 2032 | הפוטנציאל הנדל”ני: פיתוח סביבת הנכס | מנכ”ל הקרן: הביקושים בתחום האשפוז הסיעודי גבוהים ותחום חווה צמיחה רבה

מרכז גריאטרי שיקומי עמל, טבריה | צילומסך מסרטון עמל, יוטיוב

קרנות הריט אינן שוקטות על שמריהן, ונדמה כי מנהליהן מחפשים השקעות מניבות בכל דרך, כדי להנפיק למשקיעיהן תשואות מכל סוג שהוא, גם אם הקרבה לנדל”ן הקלאסי, של מגורים ומסחר, מעט רחוקה. כיום, ניתן לומר, כי הראייה העתידית היא שמובילה את קרנות הריט, ואלה יכולות להכנס לעסקאות מניבות שבעתיד יהפכו לנדל”ן חלומי, גם אם ההשקעה אינה שגרתית לחלוטין.

כך למשל, הודיעה קרן הריט סלע נדל”ן שבניהולו של היו”ר שמואל סלבין והמנכ”ל גדי אליקם, כי היא רוכשת ממזומנים שבקופתה, את זכויות הבעלות על הקרקע ועל מבנה בית חולים סיעודי בטבריה בתמורה ל-91 מיליון שקל. זו הרכישה הראשונה של קרן ריט בעולם הרפואה.

המרכז הסיעודי ממוקם בחלק המערבי של העיר טבריה הצופה לנוף הכנרת ובצמוד לרחוב ראשי, דרך הגבורה, והינו בניין בן 7 קומות הכולל 7 מחלקות סיעודיות ו-246 מיטות ומשתרע על שטח כולל של 7,000 מ”ר.

הנכס מושכר עד 2032 בחוזה ל’קבוצת עמל’ המתמחה בטיפול בבני הגיל השלישי, ובו 100% אכלוס כשהוא מניב הכנסה נטו משכ”ד בסך של כ-6.2 מיליון שקל בשנה.

בסלע נדל”ן רואים גם בסביבת המרכז הסיעודי, המאופיינת במבני מגורים ישנים, כבעלת פוטנציאל פיתוח עתידי בשל הנגישות התחבורתית הטובה אל וממרכז העיר.

גדי אליקם, מנכ”ל סלע קפיטל נדל”ן אמר, כי “תחום האשפוז הסיעודי חווה צמיחה רבה בשנים האחרונות לאור הביקושים הגבוהים, אנו שמחים להיכנס לתחום חדש זה המהווה עבורנו השקעה אסטרטגית. אנו ממשיכים לבחון עסקאות נוספות אטרקטיביות, במטרה להשביח את הנכסים ולצמוח”.

Inner article

כזכור, לפני חודשיים דיווחה הקרן על כניסה לתחום היזמות, ברכישת 50% מכלל הזכויות בקרקע במתחם הבורסה ברמת גן, תמורת 50 מיליון שקל. בנוסף, דיווחה הקרן על רכישת מבנה תעשיה בחבל מודיעין, בתמורה ל- 45.4 מיליון שקל בפארק חמ”ן שבחבל מודיעין.

קרן הריט סלע קפיטל נדל”ן מחזיקה ב-41 נכסים מניבים בישראל, בשטח כולל של 480,000 מ”ר. נכסי החברה מושכרים לכ-530 שוכרים וכוללים בנייני משרדים, שטחי מסחר, תעשייה ולוגיסטיקה, תחנות תדלוק, מלון ומקבץ דיור.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה