מאבק השליטה הניב: אקזיט למחזיקי קרנות הנאמנות

על רקע מאבק השליטה במישורים: הראל קרנות נאמנות מכרה את רוב אחזקתה בחברה ב-40% מעל מחיר השוק ומסכמת רווח של 94% על האחזקה מתחילת השנה

בית הראל (במרכז) במתחם הבורסה ברמת גן | ארכיון

מאבק השליטה בחברת מישורים קיבל תפנית, כאשר חברת קרנות הנאמנות של הראל מכרה את רוב אחזקתה במניות חברת הנדל”ן לקבוצת משקיעים בהם אלכס שניידר, אחד משני בעלי השליטה בחברה, במחיר הגבוה בכ-40% ממחיר המניה אתמול במהלך המסחר.

הראל קרנות נאמנות, שטרם העסקה היתה המשקיע המוסדי הגדול ביותר במישורים, מכרה 7.5% מהחברה במחיר של 11.3 שקלים למניה במזומן, בעסקה ששוויה נאמד בכ-26 מיליון ₪. לאחר העסקה, תישאר הראל קרנות עם אחזקה נמוכה בחברה.

לאור המאבק המתוקשר והממושך, גורמים בשוק מוסרים כי הראל היתה מחוזרת תקופה ארוכה ונראה שמי שצפוי להרוויח ממאבק השליטה בחברת מישורים הם בעיקר מחזיקי קרנות הנאמנות של הראל. למעשה העסקה משקפת פרמיה גבוהה משמעותית הניתנת לרוב עבור רכישת שליטה וזאת עבור נתח נמוך יחסית בחברה. המחיר הממוצע של מניית מישורים בחמש השנים האחרונות עמד על פחות מ 7 שקלים למניה.

כפיר חסין, מנהל השקעות ראשי הראל פיננסים | צילום: מיה כרמי דרור

על רקע מאבק השליטה בין הצדדים, מתחילת 2019 עלה מחיר המניה בכ-40%, אך הוא עדיין נמוך משמעותית ממחיר העסקה, שמשקפת רווח של למעלה מ-90% למחזיקי היחידות בקרנות הראל. החברה נסחרת כיום לפי שווי של 246 מיליון ₪.

“בחודשים האחרונים קיבלנו מספר הצעות לרכישת מניות החברה במחירים נמוכים משמעותית מהמחיר שבו נסגרה העסקה”, אמר מנהל ההשקעות הראשי של הראל פיננסים, כפיר חסין שהוביל את העסקה. “העסקה, שאושרה על ידי ועדת ההשקעות, תואמת את מחיר היעד שהצבנו בתחילת התהליך. אנחנו מודים לכל הגורמים שהיו שותפים בתהליך”, אמר.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה