מאגד אווטאר: הרכב האוטונומי הציג נסיעה עם אמצעי חישה מלאים

אחרי שלש שנות ניסוי: מאגד אווטאר במימון רשות החדשנות ומנהלת תחבורה חכמה במשרד התחבורה הדגים נסיעה של רכב אוטונומי בעל אמצעי חישה מלאים | במהלך יום ההדגמה, שמציין סיכום שלוש שנות פעילות המאגד, הוצג מודל רכב אוטונומי פיזי וסימולטיבי המשלב את יכולות החברות בו ואת הפיתוחים החדשים בתחום הרכב האוטונומי והחישה

רכב הניסוי בעל אמצעי החישה המלאים | צילום: עומר רפטוב

במשך שלוש השנים האחרונות פעל מאגד אווטאר לטכנולוגיות המשמשות לקבלת החלטות ברכב האוטונומי, על מנת לפתח יכולות לבניית תמונת עולם מפורטת ומדויקת לטובת קבלת החלטות ניהוג רכב אוטונומי על ידי היתוך מידע סינרגטי מחיישנים שונים, ועל גבי מערכת משובצת מחשב יעילה המשולבת באלגוריתמיקה חדשנית.

במאגד שמומן על ידי רשות החדשנות ומנהלת תחבורה חכמה במשרד התחבורה משתתפות 7 חברות הייטק מובילות ו-7 גופי אקדמיה מובילים בישראל.

250/200 סייד בר + קובייה

במהלך יום ההדגמה שהתקיים השבוע ברכב אוטונומי הוצגו היכולות הפיזיות והסימולטיביות המשלבות את יכולות החברות במאגד ואת הפיתוחים החדשים בתחום הרכב האוטונומי והחישה – במהלך ההדגמה הוצגו:

הדגמה של מערכות חישה (מצלמות, מצלמה טרמית, לידאר) המותקנות על גבי רכב ניסוי של מעבדת החדשנות של רנו- ניסאן- מיצובישי בישראל.

הדגמה של יכולות perception וניהוג בזמן אמת על גבי סימולטור במגוון תרחישים מאתגרים.

הדגמה של מערכות ניהוג אוטונומיות המותקנות על גבי רכב ניסוי. הרכב יבצע ניהוג במגוון תרחישים בזמן אמת על גבי משטח ניסויים פיזי בהיכל שלמה בתל אביב.

מעבדת החדשנות של רנו-ניסאן-מיצובישי בישראל מקדמת שיתופי פעולה בין שלוש חברות הרכב הבינלאומיות לבין האקוסיסטם הישראלי. משימת המעבדה היא לאתר ולבחון טכנולוגיות ישראליות לצורך שילובן ברכבי ושירותי העתיד של שלוש החברות.

רכב הניסוי בעל אמצעי החישה המלאים | צילום: עומר רפטוב

במסגרת מאגד אוואטר, הותקנו על אחד מרכבי הניסוי של מעבדת החדשנות סנסורים ומערכות מחשוב שונות שפותחו על ידי חברות המאגד. לאחר ההדגמה, רכב הניסוי עם כל המערכות שהותקנו עליו, יועבר למעבדת החדשנות של רנו-ניסאן-מיצובישי בתל-אביב, שם תיערך בחינה לחלק מהטכנולוגיות.

במאגד, חברות היי-טק מובילות בתחום האוטו-טק, כגון Cognata, ספקית עולמית מובילה של סימולציה לרכב בקנה מידה גדול לשוקי ADAS ושוקי הרכב האוטונומיים | אלביט מערכות, מובילה עולמית בפיתוח כלים אוטונומיים מתקדמים לשימושים יבשתיים, ימיים ואוויריים, ומפתחת מערכות מורכבות מבוססות ראייה ממוחשבת | ויה ויז׳ן (לדרטק ישראל), המפתחת פתרונות חישה סביבתית עבור רכבים אוטונומיים ומערכות תמיכה מתקדמות לנהג | חברת Opsys, המפתחת LiDAR ייחודי ומתקדם ללא חלקים נעים לתעשיית הרכב | חברת עין שלישית מערכות, הפועלת בתחום הבינה המלאכותית והראייה הממוחשבת, ועוסקת בייצור ושיווק מערכות אלקטרואופטיות | חברת סיוה די. אס. פי. בע"מ, חברה ישראלית ציבורית, אשר מספקת טכנולוגיה לעיבוד אותות ומעבדי AI המיועדים לשווקים כגון שוק הרכב, הסלולר, האלקטרוניקה, וה- IoT | ורפאל, המפתחת ומייצרת מערכות בחזית הצורך המבצעי ובקדמת הטכנולוגיה עבור צה"ל ומערכת הביטחון ומהווה נדבך משמעותי בביטחון מדינת ישראל.

בנוסף, חברים במאגד חוקרים מובילים מהמוסדות האקדמאיים המרכזיים בישראל: הטכניון, אוניברסיטת תל-אביב, אוניברסיטת בר-אילן, אוניברסיטת בן-גוריון, אוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת אריאל ומכון וייצמן.

אביב זאבי, סמנכ"ל תשתית חדשנות ברשות החדשנות אמר, כי "רשות החדשנות רואה ערך גדול בהעצמה ואינטגרציה של השחקנים באקדמיה והתעשייה באקו סיסטם העוסק בחישה, חיבור והדמיה של נתונים ברכב האוטונומי, על מנת לייצר להם ערך מצרפי טכנולוגי וכלכלי. זאת בדיוק מטרתו של המאגד הזה ואנו מצפים שיביא בשורה של ממש בתחום".

דניאלה גרא מרגליות, סמנכ"לית חדשנות ותחבורה חכמה במשרד התחבורה ציינה, כי "בסיכום 3 שנות פעילות, מאגד אווטאר הדגים מגוון טכנולוגיות לקבלת החלטות ברכב עצמאי. שיתוף הפעולה המוצלח במיוחד של 7 חברות ו-7 גופי מחקר מובילים בישראל, מהווה נדבך נוסף בפועלו של משרד התחבורה לקידום פתרונות טכנולוגיים מתקדמים, להגברת בטיחות משתמשי הדרך ולייעול התנועה".

חדר הבקרה ממנו פוקח רכב הניסוי בעל אמצעי החישה המלאים | צילום: עומר רפטוב

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה