מאורר תקרה: המדריך המלא

בחירה נכונה של מאוורר מחייבת התייחסות לקוטר הכנפיים, לחומרי הגלם, לשיטת ההפעלה וכמובן למחיר ולתקופת האחריות. רוצים להפוך את החדר למאוורר ונעים יותר? כך תעשו זאת

מאורר תקרה המדריך המלא | תמונה: pexels.com

מאוורר יכול לשדרג את פתרונות המיזוג הקיימים בבית ובמשרד ולחסוך בהוצאות. כיום ניתן להשיג מאוורר תקרה בגדלים של 30 אינצ' ועד 100 אינצ', עם גוף תאורה ועם אלמנטים דקורטיביים מיוחדים. כתוצאה מכך, המאוורר הפך להיות חלק בלתי נפרד מחדרי מגורים ושינה והוא מומלץ גם עבור חנויות ומפעלי תעשייה.

מבחינת הפעלה, ההבדל העיקרי הוא בין מאוורר שאותו מפעילים על ידי חוטי משיכה, בורר קיר או שלט אלחוטי. בניגוד למה שנהוג לחשוב, שיטת ההפעלה המסורתית של חוטי משיכה לא בהכרח קיימת רק בדגמים ישנים ויש כאלה שמעדיפים אותה גם במאווררים חדשים. בנוסף, כדאי להשוות בין סוגי וצבעי המאווררים על מנת להתאים אותם לטעם האישי ולחלל הפנים.

ממה מיוצרים המאווררים?

בדיקה לעומק של סוגי מאווררים מגלה שיש גם הבדלים בין חומרי הגלם שבהם משתמשים על מנת לייצר אותם. כך למשל לצד מאווררים זולים יחסת עשויים פלסטיק, ישנם מאווררים ממתכת ומאווררים מעץ איכותי ויוקרתי. מטבע הדברים, חומרי הגלם שבהם משתמשים על מנת לייצר את המאווררים קובעים את העמידות שלהם.

השוואה בין סוגי מאווררים מחייבת בדיקה של המפרט הטכני. בעזרת המפרט הטכני אפשר לדעת כמה חשמל המאווררים צורכים, האם ניתן לחסוך באמצעותם בהוצאות אנרגיה וכמה רעש הם מייצרים במהלך ההפעלה השוטפת. מעבר לכך, השוואה לפי המפרט הטכני היא דרך טובה לבדוק את נוחות השימוש במאווררים עוד לפני שמתקינים אותם.

שימוש במאווררים לפיזור האוויר בחלל

מאוורר תקרה טוב ואיכותי יפזר את האוויר בחלל בצורה אחידה. מאווררים כאלה משמשים בתור פתרון אוורור קבוע עבור חדרים גדולים וקטנים, אך הם גם בולטים בנוכחות הדקורטיבית שלהם ומשתלבים עם סגנון עיצוב כפרי, קלאסי ומודרני. כמו כן, מאווררי תקרה יכולים להיות יעילים גם בקיץ וגם בחורף: בעונה החמה הם משמשים לאוורור ולשיפור היעילות של המזגן, בעוד כאשר הטמפרטורות צונחות ואי אפשר לפתוח חלון ניתן להיעזר בהם לטובת סירקולציה והיגיינה.

 

התנאי היחיד לניצול היתרונות של מאווררי תקרה הוא להתאים אותם לצרכים הקיימים. אם רוצים ליהנות מהיתרונות לאורך זמן, צריך לבחור את גודל הכנפיים לפי מרחק האוורור והגובה של התקרה. ככל שהמרחק מהמשתמש גדול יותר, כך נצטרך להגדיל גם את הקוטר של הכנפיים או אפילו לשלב מספר מאווררים שונים שחלקם ניידים וחלקם נייחים.

בחדר בגובה ממוצע של 3.5 מטר ניתן להתקין מאוורר במרחק של 90 ס"מ מהתקרה. לעומת זאת, חדר בגובה נמוך של 2.5 מטר יחייב התקנה של מאוורר צמוד לתקרה. לבסוף, כל שנותר הוא להשוות בין סוגי המאווררים לפי תקופת האחריות והמחיר.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה