מאות ביצי מאכל יושמדו במחאה על החלטת מועצת הלול

במסגרת מחאה שתתקיים בכנס החירות של התנועה הליברלית החדשה, יושמדו מאות ביצים פגות תוקף שהצטברו במחסני הלול בשל סחבת בירוקרטית והתנהלות בריונית של מועצת הלול, בנוסף מאות ביצים תקינות למאכל יוחלקו לעוברי אורח עקב איסור מכירתן

ביצים shutterstock

רפי דיין ואנשי חוות ‘אורגני גרין’, אשר עתרו באחרונה לבג”ץ בבקשה למנוע את קיום צו ההשמדה שהונפק בידי מועצת הלול לכ- 500 מעופות החווה, יגיעו ברביעי הקרוב (28.3.18) לכנס החירות החמישי של התנועה הליברלית החדשה ויקיימו במקום מחאה על התנהלות מועצת הלול ומדיניות המכסות בשוק הביצים. במהלך המחאה, צפויים אנשי החווה להשמיד מאות ביצים שפג תוקפן עקב איסור השיווק שהוטל בידי מועצת הלול וכמו כן, יחלקו לעוברים ושבים עשרות ביצים בהשאלה עד לתום ההליך המשפטי.

לקראת אירוע המחאה, אמר רפי דיין בעל חוות ‘אורגני גרין’ כי: “מחירי הביצים בישראל הם מהגבוהים ביותר בעולם ובעוד שבערב חג הפסח מייבאת המדינה באמצעות מועצת הלול עשרות מיליוני ביצים – אני, מגדל ישראלי, נאלץ להשמיד סחורה תקינה, איכותית וראויה למאכל עקב חוקים ארכאיים והתנהלות בריונית של מועצת הלול שנדמה כי כלל אינם שייכים למאה ה- 21. ברביעי הקרוב נגיע לכנס החירות במטרה למחות על המצב בו קבוצה קטנה של מגדלים וותיקים וכוחניים מפעילה לחצים למען סגירת השוק ומניעת כניסתם של מגדלים טובים וחרוצים נוספים לתחום. פתיחת שוק הביצים לתחרות צריכה להיות אינטרס ברור של ממשלה המבקשת להוריד את יוקר המחיה ואנו קוראים לחברי הכנסת לפעול לביטול חוק המכסות ולאפשר את פתיחתו של שוק הביצים לתחרות אמתית שתטיב עם כלל אזרחי המדינה”.

250/200 סייד בר + קובייה

בועז ארד, ממייסדי התנועה הליברלית החדשה הוסיף כי: “סיפורו של רפי דיין מלמד אולי בצורה הטובה והעצובה ביותר על ההתנהלות המונופוליסטית -קרטליסטית- דיקטטורית שמאפיינת את המועצות החקלאיות בישראל. במקום להיות אומת הייטק בחקלאות, הפכנו לאומת ‘עסקני החקלאות’ הפוגעת מידי יום בזכות הקניין הבסיסית של אזרחיה המדינה וחופש העיסוק של חקלאייה. במקום לזרוק ביצים טובות ולהשמיד מטילות כמו שדורשת באכזריות נוראית מועצת הלול, עדיף לזרוק לפח ההיסטוריה חוקים נוראיים שמאפשרים את קיומה של המועצה הזאת מלכתחילה- יש לבטל באופן גורף את כל משטרי ‘ברית המועצות החקלאיות’ ולפתוח את השוק לתחרות חופשית שתאפשר לישראל להגיע למעמד ההובלה שראוי לנו גם בתחום זה”.

רפי דיין צילום ערן דיין

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה