מאסטרקארד הודיעה על עזיבת הפס המגנטי ומעבר לשבבי ה-EMV

86% מעסקאות האשראי ברחבי העולם מתבצעות בעזרת שבבי ה-EMV, וב’מאסטרקארד’ הכריזו על עזיבת הפס המגנטי הישן, שנכנס לשימוש לפני למעלה מיובל שנים. על פי ההיערכות באירופה צפוי להתחיל המעבר ל-EMV כבר בשנת 2024, בארצות הברית המשתרכת מאחור בהתקדמות לעבר שבבי ה-EMV יתחיל המעבר בשנת 2027. עוד הבהירו ב’מאסטר-קארד’ כי החל משנת 2029 יופסק השיווק של הכרטיסים בעלי הפס המגנטי, ובשנת 2033 הוא צפוי להפוך ללא רלוונטי כלל

מאסטרכרד אילוסטרציה | צילום: יח"צ

העולם כולו מתקדם וכך גם כרטיסי האשראי. הכסף הווירטואלי נלחם על דריסת הרגל בקרב המשקיעים בדגש על המוסדות הפיננסיים הנחשבים והמובילים. הכרטיס שנתן לראשונה את התחושה כי הכסף הוא ווירטואלי (לטוב ולמוטב…) הולך ומתקדם אף הוא.

על פי הדיווח ב-N12 ב’מאסטרקארד’ הכריזו על עזיבת הפס המגנטי הישן, שנכנס לשימוש לפני למעלה מיובל שנים. בהכרזה זו היא החברה הראשונה בעולם התקדמות לשבבי EMV והארנקים הדיגיטליים.

250/200 סייד בר + קובייה

ההתחלה של תהליך עזיבת הפס המגנטי צפוי באירופה, שם צפוי להתחיל המעבר כבר בשנת 2024, בארצות הברית המשתרכת מאחור בהתקדמות לעבר שבבי ה-EMV יתחיל המעבר בשנת 2027. עוד הבהירו ב’מאסטר-קארד’ כי החל משנת 2029 יופסק השיווק של הכרטיסים בעלי הפס המגנטי, ובשנת 2033 הוא צפוי להפוך ללא רלוונטי כלל.

ב-N12 הסבירו כי שבב ה- EMV קיים בישראל בכרטיסים במשך שנים ארוכות מאז נחשף לראשונה בשנות ה-90, וכזכור במהלך ההתמודדות מול נגיף הקורונה בשנה וחצי האחרונות נכנסה לתוקפה הרגולציה שמחייבת בתי עסק לתמוך בו.

למרות זאת שבישראל השימוש בשבבים כבר נפוץ, היא יחסית משתרכת מאחור, לאור כך ש-86% מעסקאות האשראי ברחבי העולם מתבצעות בעזרת שבבי ה-EMV הללו. לא רק ישראל מדשדשת, על פי הנתונים גם בארצות הברית כאמור השבבים עדיין לא פופולאריים, ושם מדובר ב-73% מהעסקאות בלבד.

Inner article

לסיכום נכתב בדיווח, כי “על פניו, אכן מדובר בסופו של עידן עבור כרטיסי האשראי – אך צריך לזכור שמהפכת הארנקים הדיגיטליים נמצאת בעיצומה, והיא עשויה להביא לסופו של כרטיס האשראי המסורתי. בישראל, למשל, היא צברה תאוצה משמעותית עם השקת Apple Pay, וגם בעולם הנתונים מרשימים: ברבעון השני של שנת 2021, שיעור התשלומים שבוצעו “ללא מגע” עמד על 45 אחוזים מבין כלל העסקאות שבוצעו פנים מול פנים”.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה