מאסק הופך לחלק מבעלי 'טוויטר', איזה שינויים הוא מתכנן?

טסלה, ספייסX ועכשיו גם טוויטר: האיש העשיר בעולם הולך ומשתלט על נכסי העולם החדש | אלון מאסק רכש 9.2% מהבעלות על הרשת החברתית 'טוויטר' | ואיזה סקר העלה מספר ימים לפני שנחשפה הרכישה של מניות החברה?

אלון מאסק | צילומסך מפייסבוק

ים ספורים לאחר שצייץ (בטוויטר, כמובן) כי הוא שוקל להקים פלטפורמת מדיה חברתית חדשה, ואחרי שביצע סקר דעת קהל על שינויים שאנשים היו תומכים בהם בטוויטר – נחשף כי אלון מאסק רכש 9.2% ממניות 'טוויטר'. בכך הפך מאסק לבעל מניות הרוב בחברה העולמית. כבר אתמול בשלב המסחר המוקדם מחירן של המניות זינק ב-25%.

מנכ"ל טסלה ידוע כמי שאוהב מאוד את חברת המדיה החברתית טוויטר ומחזיק בכ-80 מיליון (!) עוקבים בה. עכשיו, הוא גם יהפוך לחלק מהבעלים: לפי מסמך ארוך ומפורט שהוגש אתמול – כהמשך למסמך קצר וקודם שהגיש – לרשות ניירות הערך האמריקאית, הוא רכש סך של  73,486,938 מניות של החברה. המשמעות היא שמאסק מחזיק כעת ב-9.2% מהחברה והוא בעל מניות הרוב בה – יותר ממנכ"ל החברה הפורש ומייסדה, ג'ק דורסי.

הרכישה של מאסק מגיעה כאמור לאחר סקר שביצע האיש העשיר בעולם ובו תהה מול מיליוני עוקביו האם כדאי להוסיף כפתור 'עריכה'. 75% ממיליוני המשתתפים בסקר תמכו ברעיון.

האם הייתה זו בדיחה לאחד באפריל או שמא הוא התכוון לרמוז על הבאות? אין לדעת. ניתן רק ללמוד מתגובתו של פראג אגרוואל, מנכ"ל טוויטר הנכנס, לציוץ של מאסק על סקר כפתור ה'עריכה', כשביקש מהציבור להצביע בזהירות כיוון ש"ההשלכות לתוצאות של הסקר הזה, מאוד חשובות".

מתברר, כי הסקר הזה עוד עלול לסבך את מאסק עם רשות ני"ע האמריקנית. היות והמניות נרכשו – לפי הדיווח לרשות ני"ע – ב-14 במרץ, היה על מאסק לדווח על הרכישה באופן פומבי, בטופס ארוך יותר מזה שעשה בו שימוש. הוא לא נהג כך, והמתין יותר מ-10 ימים הנקובים בכללי הרשות, ועתה הוא עלול להיקנס בכ-100 אלף דולרים על כך, בפרט כאשר הוא פרסם סקרים הנוגעים לתפעול החברה שבבעלותו מבלי שהציבור ידע על כך. אבל מאה אלף דולרים הם סכום קטן באמת בשביל מאסק…

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה