מארה"ב לבריטניה: אלקטרה נדל"ן מסתערת על הממלכה המאוחדת

אלקטרה נדל"ן נכנסת לבריטניה: תגייס עם שותף מקומי כ-200 מיליון ליש"ט לקרן שתשקיע בתחום המשרדים | לשותף הבריטי ניסיון של מעל 25 שנה בתחום המשרדים בבריטניה | אלקטרה נדל"ן מנהלת, נכון להיום, כ-2.7 מיליארד דולר, בעיקר באמצעות קרנות המתמחות בתחום מקבצי הדיור, קרן חוב וריט בשלבי הקמה שתתמחה בענף המלונאות 

אמיר יניב | צילום: אלדד רפאלי

חברת אלקטרה נדל"ן, מקבוצת אלקו ובניהולו של גיל רושינק, הפועלת כיום בעיקר בארה"ב, ממשיכה להרחיב את פעילותה, ועתה נכנסת גם לפעילות בבריטניה. החברה מעדכנת היום על הרחבת פעילותה בתחום קרנות ההשקעה תחת ניהולה, ועל הקמת קרן שתשקיע בתחום המשרדים בבריטניה, ושתגייס סכום של כ-200 מיליון ליש"ט ממשקיעים פרטיים ומוסדיים.

על מנת לקדם את מהלך הקמת הקרן, התקשרה אלקטרה נדל"ן עם שותף מקומי בבריטניה, הנהנה מניסיון של למעלה מ-25 שנה בתחום המשרדים בבריטניה, במהלכן ביצע עסקאות בהיקף רחב, לרבות עם גופים מוסדיים מישראל ומבריטניה. השותף מנהל כיום נכסים בהיקף של כ-1.2 מיליארד ליש"ט בנכסים בשטח כולל של כ-3 מיליון מ"ר.

250/200 סייד בר + קובייה

רכישת הנכסים צפויה להתבצע בדרך של שותפויות וקרנות השקעה (Private Equity) כאשר החברה תשמש, יחד עם השותף המקומי, כשותף כללי (GP) ותפעל לגיוס כספם משותפים מוגבלים (LP's), בדומה לאופן בו פועלת החברה בתחום הדיור להשכרה (מקבצי דיור, סינגל פמילי וקרן החוב למקבצי דיור) וכן בתחום המלונאות.  

אלקטרה נדל"ן סיימה את המחצית הראשונה של שנת 2021 עם עלייה חדה בהכנסותיה לכ-224.7 מיליון שקל, ועם גידול של כ-183% ברווח הנקי 128.6 מיליון שקל.

אלקטרה נדל"ן מקבוצת אלקו מנהלת כיום כ-38.8 אלף יחידות דיור ב-122 מקבצי דיור בארה"ב, כולל 24 עסקאות למתן הלוואות לביצוע רכישה של מקבצי דיור באמצעות קרן החוב. בנוסף, החברה מחזיקה בכ-650 בתים צמודי קרקע ושני בתי מלון בארה"ב. 

אמיר יניב, סמנכ"ל פיתוח עסקי אלקטרה נדל"ן: "לאחר ניתוח מעמיק וממושך של שוק המשרדים בבריטניה וההזדמנויות הטמונות בו, התקשרנו בהסכם לשיתוף פעולה (Co-GP) עם שותף מקומי בעל ניסיון רב, קשרים מקומיים ומוניטין חזק לשם הקמת זרוע פעילות חדשה לאלקטרה נדל"ן, שתגייס כ-200 מיליון ליש"ט, ותהיה הראשונה מחוץ לגבולות ארה"ב בתחום קרנות ההשקעה.

Inner article

 "כלכלת בריטניה הינה השישית בגודלה בעולם והינה חזקה, יציבה, רב סקטוריאלית ושקופה. בשנים האחרונות גוברים פערי הביקוש בין נכסי משרדים Grade A,  לנכסי Grade B/C  ומתרחבת תופעת ה"נהירה לאיכות" (Flight to Quality). מגפת הקורונה האיצה מגמה זו ויצרה הזדמנויות ליצירת ערך ע"י ניצול הפערים בין הביקושים קרי השבחת נכסים בעלי פוטנציאל משמעותי במיקומים מרכזיים.

"הקרן, שתוקם לצורך הפעילות בבריטניה,  מתווספת לפעילות הקרנות הנרחבת שלנו בארה"ב שבסך הכל מנהלות כיום קרוב ל-2.7 מיליארד דולר".

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה