מבקר המדינה: בקרוב נבדוק סוגיות שקשורות לציבור החרדי

במהלך ביקור עבודה הצהיר מבקר המדינה מתניהו אנגלמן כי משרדו בודק בין השאר את סוגיית הגיוון התעסוקתי ויישום שילוב החרדים במשרדי הממשלה ובגופים המבוקרים • "המטרה שלנו היא להסתכל מהעיניים של האזרח ולייצג אותו. נושא הגיוון התעסוקתי הוא נדבך חשוב בביקורת המדינה ואנחנו משלבים זאת בביקורות מסוגים שונים"

מבקר המדינה מתניהו אנגלמן | צילום: יח"צ קמ"ח

"בתקופה הקרובה נבדוק סוגיות שקשורות לציבור החרדי" – את הדברים אמר מבקר המדינה מתניהו אנגלמן במהלך סיור עבודה שערך בקרן קמ"ח ובפרוייקטים שהיא מפעילה בירושלים: מרכז כיוון ומתחם ביזמקס. בביקור שנקבע כהמשך לדו"ח מבקר המדינה שעסק במוכנות לשוק העבודה המשתנה, השתתפו גם ליאורה שמעוני, מנהלת חטיבה במשרד מבקר המדינה, שמעון עמר ובני גולדמן מנהלי האגפים הרלוונטיים במשרד מבקר המדינה, שירה ברלינר-פולג ממונה תחום תעסוקת חרדים במשרד העבודה ואליהו וינד האחראי על תעסוקת חרדים ברשות העירונית לתעסוקה של עיריית ירושלים.

בדיון שנערך בהשתתפות בכירי משרד המבקר ובכירי קרן קמ"ח, הוצגו הדרכים בהם פועלת קמ"ח ומרכז כיוון על מנת לסייע לחרדים וחרדיות לרכוש השכלה והכשרה מקצועית, השפעת כניסת הדיגיטל לציבור החרדי על סיכויי ההשתלבות, והאתגרים לפניהם ניצב הציבור החרדי בכל הקשור להשתלבות בתעסוקה הן מצידם של הגופים הממשלתיים והן בעקבות הפערים מהדרישות של צרכי שוק העבודה.

250/200 סייד בר + קובייה

בדבריו אמר המבקר כי סוגיית החברה החרדית, היא אחד היעדים של מבקר המדינה וכי בדו"חות הקרובים הוא יעסוק בסוגיה זו מכמה היבטים. "למדנו היום על שיטות העבודה והמאמצים שלכם לשילוב הציבור החרדי בלימודים ותעסוקה, ואנו משלבים נושאים אלה בביקורת המדינה", אמר מבקר המדינה מתניהו אנגלמן.

עוד הוסיף "המטרה שלנו היא להסתכל מהעיניים של האזרח ולייצג אותו ובפרט את האוכלוסייה החרדית שלעיתים אינה מיוצגת כראוי מול הגופים הממשלתיים. ולכן הדברים שנעסוק בהם יהיו פערים בהיערכות לשוק העבודה, כיצד מיישמים משרדי הממשלה את חובת הגיוון התעסוקתי.

Inner article

"כל זאת לצד בחינת הממשק בין הממשלה לציבור החרדי בתקופת הקורונה ובכל הנוגע לסוגיות נוספות, כגון: הערכות שוק הדיור למתן מענה לאוכלוסייה החרדית. גם במשרדנו פרסמנו מספר מכרזים לאיוש משרות המיועדים לאוכלוסייה החרדית".

Inner 620/130

מומלץ עבורך

2 תגובות ל: "מבקר המדינה: בקרוב נבדוק סוגיות שקשורות לציבור החרדי"

 1. 🤔😆😆😆😆😆😆😆😆

 2. היו בו תוצע לחרדי משרה כשרה בשכר הממוצע לה בשוק
  -היום בו יקבלו המפלגות החרדיות40 מנדטים……
  זה לא יהיה בקרוב.
  אז חבל על זמן כתיבת המאמר וקריאתו,
  נפסיק להסתמך על ברבורי המצהירים
  -שמשאירים אותנו כאן כי אין להם ברירה
  וברצונם "לחלן" אותנו (-כלשונם)
  ונתחיל לחשוב על פתרונות יותר מעשיים.
  צאו והתפרנסו זה מזה.

כתיבת תגובה