מגן וחץ || ארכה בתשלום המע"מ לבעלי עסקים מכל הארץ

בשל המצב הביטחוני ניתנת ארכה לדיווח ולתשלום מע"מ עד 23 במאי 2023 | ההחלטה התקבלה כדי לסייע למגזר העסקי לצלוח את השפעות המבצע | בעלי העסקים פרסמו היום קריאה לנוהל מנגנון פיצוי אוטומטי בקרות מצב ביטחוני | "לא צריכים להתחנן בכל פעם מחדש"

מערכת כיפת ברזל פועלת בזמן שיגור רקטות מרצועת עזה - מבט משדרות | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

לאור הימשכות מבצע 'מגן וחץ', סיכמו שר האוצר, בצלאל סמוטריץ' ומנהל רשות המסים, ערן יעקב, על מתן ארכה לכלל העוסקים עד ליום שלישי ה-23.5.2023 לדיווח ולתשלום מע"מ עבור תקופת הדיווח מרץ ואפריל 2023 (דיווח דו-חודשי) ועבור תקופת הדיווח אפריל 2023 (דיווח חד חודשי).

הארכה מתייחסת לכלל המדווחים בחודש מאי (הן למדווחים ב-15 לחודש בדואר והן למדווחים ב-19 לחודש באופן מקוון).

ההחלטה על הארכה נועדה לסייע ולהקל על המגזר העסקי, בדגש על עסקים קטנים, בהתמודדות עם השפעות המצב הביטחוני.

מוקדם יותר טענו בפורום העצמאיים והפרילנסרים מבית ההסתדרות על התבטאויותיו של שר האוצר היום על פיצוי העסקים בדרום, כי "שר האוצר סמוטריץ מבזה שוב את תושבי העוטף בהבטחות חוזרות ונשנות על פיצויי נדבה לעסקים הנפגעים".

דברים אלה הגיעו לאור דברים שאמר סמוטריץ' בראיון הבוקר לאולפן ynet לפיהם "בליל ל"ג בעומר, מיד אחרי התקיפה בעזה, הערתי את ראש רשות המסים ערן יעקב כדי לוודא שמיד בבוקר האנשים שלנו ידעו לתת מענה לבעלי העסקים. כולם יפוצו עד השקל האחרון".

רה"מ נתניהו, שר הבטחון יואב גלנט, ראש השב"כ רונן בר והרמטכ"ל הרצי הלוי בהצהרה משותפת, אתמול מהקריה בת"א | צילום: אבי אוחיון לע"מ

870/135 ליינר ארטקל

לדברי פורום העצמאיים והפרילנסרים, "כל עוד לא יחוקק חוק נוהל לחיצה על כפתור בו העסקים הנפגעים יפוצו באופן אוטומטי – כל שר יוכל להחליט לפי שיקוליו אם לסייע לעסקים ולפצותם או שלא, כאשר מדובר על עסקים בטווח רחב שהולך וגדל. חברי וועדת שרים לענייני חקיקה שבחרו רק השבוע לדחות בחצי שנה את הקמת רשת הביטחון לעצמאיים מוכיחים שהרייטינג חשוב יותר מתושבי העוטף.

"אנו קוראים לשר האוצר להפסיק להחזיק בעסקים כבני ערובה ולהכריח אותם לקושש נדבות בשל החלטות הממשלה, אלא לעגן בחוק את צורכיהם במצבי משבר וחירום. ולחוקק את נוהל לחיצה על כפתור".

Inner 620/130

כתיבת תגובה