מגן וחץ || מוקד העסקים נפתח – עובדים רבים נעדרו מעבודתם

נפתח מוקד הכלכלה והתעשייה שייתן מענה מהיר לצרכים שיעלו מהתעשייה והעסקים | מוקד קרן הפיצויים של רשות המסים נפתח לציבור | פנייה לשר העבודה: הסדר תשלום פיצוי לעובדים שנאלצו להיעדר מהעבודה בעקבות המצב הביטחוני | ומה עלה בגורל צו ההרחבה להסכם הפיצויים שנחתם כבר אחרי מבצע עלות השחר?

שיגור רקטות מעזה בפתח מבצע 'מגן וחץ' | צילום: עטיה מוחמד, פלאש 90

בעקבות המצב הביטחוני הנחה שר הכלכלה ניר ברקת על פתיחה מיידית של מוקד הכלכלה והתעשייה שייתן מענה מהיר לצרכים שיעלו מהתעשייה והעסקים. המוקד יפעל בתיאום עם כל הגורמים הרלוונטיים כדי להעמיד לרשות מגזר התעשייה והעסקים מענה מהיר לשם המשך תפקודם באופן רציף. כמו כן, המוקד זמין להעניק כל מידע וסיוע שיידרש. בעקבות המצב הביטחוני, פועל משרד הכלכלה והתעשייה להמשך פעילותו התקינה של המשק, התעשייה והעסקים, והמשך האספקה הסדירה של המוצרים והשירותים החיוניים שבאחריות המשרד.

בהמשך לכך, כלל יחידות המשרד תהיינה זמינות לצורך מענה לפונים, בהן; מינהל תעשיות; הממונה על חוקיות היבוא; הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים; מינהל סחר חוץ; אגף מסחר ושירותים ועוד. פניות למוקד באמצעות טלפון: 6150*

שר הכלכלה והתעשייה ניר ברקת אמר כי המוקד ייתן מענה לכל בעלי העסקים "לשם שמירה על תפקוד רציף בצל המצב הביטחוני. אני קורא לאזרחים לשמור על הנחיות פיקוד העורף, אך לצד זאת חשוב לשמור על המשך התפקוד ולא לתת לטרור לנצח. כולנו מגבים את חיילות וחיילי צה״ל ואנשי כוחות הביטחון ומתפללים לשובם הביתה בשלום".

מנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה, אמנון מרחב אמר כי "משרד הכלכלה זמין למגזר העסקי ולתעשייה בחירום כמו בשגרה במטרה לתת מענה מהיר לצרכי ואתגרי המגזרים הללו. אני מזמין את אנשי העסקים והתעשיינים לפנות אלינו בכל עניין ללא היסוס. אנחנו כאן למענכם".

פעילות קרן הפיצויים

לאור ההסלמה במצב הביטחוני, קרן הפיצויים ברשות המסים פתחה היום את המוקד בדרום למתן מענה לפניות אזרחים בנוגע לנזקים ישירים בטלפון *4954.

צוותי קרן הפיצויים, המעודכנים בשוטף ע"י כוחות הביטחון, נמצאים כרגע באזורים שנפגעו ונותנים מענה לאזרחים שרכושם ניזוק.

קרן הפיצויים ערוכה לפתיחת מוקדי חירום נוספים, ככל שיידרש.

פיצוי על היעדרות מעבודה

במקביל, פנתה ההסתדרות לשר העבודה יואב בן-צור בנוגע להסדרת תשלום הפיצוי לעובדים בגין מבצע "מגן וחץ" שמתחולל כעת. הפנייה מגיעה לאור האירועים הביטחוניים והגבלות פיקוד העורף אשר משבשות בין היתר גם את תחום התעסוקה. בדומה לסבבי לחימה קודמים, המדינה דואגת להסדיר פיצוי לעסקים ולעובדים שנפגעו בגין ההנחיות הביטחוניות. ואולם, על מנת לסייע לציבור, דרושה התערבותו וחתימתו של שר העבודה על צו הרחבה.

"בעת הזו, בה התושבים נדרשים שוב להיוותר במרחבים מוגנים ולעצור את שגרת חייהם, מוטלת על הממשלה האחריות לייצר עבורם ודאות וביטחון – הכולל גם ביטחון כלכלי", ציינה ההסתדרות, והוסיפה כי בעקבות מבצע "עלות השחר", שאירע בשנה שעברה, נחתם הסכם קיבוצי בין ההסתדרות לבין נשיאות המגזר העסקי (בהתאם לתקנות מס רכוש וקרן פיצויים שאושרו בוועדת הכספים של הכנסת), שנועד להסדיר את התשלום לעובדים שנעדרו מעבודתם בעקבות המבצע.

הגם שההסכם נחתם כבר בנובמבר האחרון, הוא טרם זכה לחתימת השר – ובשל כך נמנע הפיצוי מאלפי זכאים, עובדים המצויים שוב בקו החזית. "אנחנו מפצירים בך לחתום על צו ההרחבה ולהבטיח לעובדים את הפיצוי המגיע להם", נכתב.

לדברי יו"ר ההסתדרות, מענה דומה יידרש גם בעקבות מבצע "מגן וחץ" המתקיים כעת. "ההסתדרות מתייצבת לצד תושבי הדרום ומעבר לו בעת הזאת, ותפעל כתמיד ללא לאות על מנת להבטיח את זכויותיהם", סיכם.

מומלץ עבורך

תגובה אחת ל: "מגן וחץ || מוקד העסקים נפתח – עובדים רבים נעדרו מעבודתם"

  1. חשוב לשמור על זכויות העובדים במיוחד בזמן האחרון

כתיבת תגובה