מדינת חלם: זו הסיבה שהדיירים בבית שמש לא מקבלים טופס 4

הסיפור התחיל עם חברת הוט שהכניסה את התשתיות לפני חברת החשמל, ממשיך כשמשרד השיכון מיהרו לרצף את הכביש בידיעה שאין תשתיות וכעת יצטרכו לפרק את המדרכה – סיפור חלמאי

מה לא נכתב על העיכוב בהשלמת התשתיות בשכונת רמב"ש ג-2 ע"י משרד השיכון, רבות נכתב על כך, וכנראה עוד ייכתב, אבל על הדרך אסור לשכוח כי שכונה זו איננה לבד בתמונה, בשכונה נוספת שבנייתה הושלמה עדיין ממתינים לסיום עבודות הפיתוח, והתושבים נאלצים לראות את הבתים עליהם שילמו במיטב כספם עומדים סגורים, והם נאלצים לשם גם שכר דירה וגם משכנתא.

"רכשנו דירה בשכונה החדשה מ-3 ברמב"ש א', רוב הדירות כבר מוכנות לאיכלוס, אבל אז גילינו שאנו גרים במדינת חלם", סיפרו משפחת ש. לעיתון "חדש". "הקבלן שלח לנו עדכון כי האיכלוס ידחה בגלל עיכובים של חברת החשמל, התברר כי הוט הכניסה את התשתיות לפני חברת החשמל ומתנגדת לתכנית של החשמל. חברת חשמל לא התחילה לעבוד ואף אחד לא דיבר עם אף אחד. חוסר תיאום מוחלט ופשוט לא הכניסו תשתית חשמל".

"לאחר לחצים רבים הם ישבו יחד והגיעו להסכמה. מה שהתברר הוא, שמשרד  השיכון לא חיכה לתשתיות ובינתיים ריצוף את הכביש בידיעה שאין תשתיות ויצטרכו לפרק את המדרכה,  אבל כמו הבדיחה על שלושה שעובדים אחד חופר שני מכסה שלישי שם צינורות. ההוא עם הצינורות לא הגיע…אבל ממשיכים בעבודה. אם לא אנחנו שמחכים עכשיו לפתרון  וממשיכים לשלם שכר דירה היינו צוחקים", מסיימים במשפחת ש. את הסיפור העגום שמלווה את האיכלוס בשכונתם.

בחברת החשמל דוחים את הטענות: "חברת החשמל אינה הגורם לעיכוב באכלוס הפרויקט. החברה הינה אחד מקבלני התשתיות של הפרויקט והיא מתואמת עם משרד השיכון המשמש כמנהל הפרויקט".

אך למרות משפט המפתח הזה, בחברת החשמל אכן מודים שיש בעיות באיכלוס השכונה, ולדברי דובר חברת החשמל "אכן, קיים עיכוב באכלוס שכונה מ-3 בבית שמש. אך כאמור, הנושא אינו באחריות חברת החשמל".

"חברת החשמל, מחוז ירושלים מבצע פגישות שוטפות עם הנהלת מחוז ירושלים של משרד השיכון ו"משחררים" חסמים בנוסף לצורך תיאום מדוקדק ומתן אישור לכניסת חברת החשמל, תתקיים השבוע פגישה בשטח של קבלני התשתית עם מנכ"ל משרד השיכון".

"אנו מקווים שיינתן מענה סופי ושלם לכניסה מהירה של חברת החשמל. בהינתן התנאים המתאימים, חברת החשמל לא תעכב את אכלוס המתחם", דברי דובר חברת החשמל.

 

תגובה אחת ל: "מדינת חלם: זו הסיבה שהדיירים בבית שמש לא מקבלים טופס 4"

  1. גם לי יש דירה שם וסובל צחוסר האחריות של חברת חשמל.
    מצויין שאתם מעדכנים בענין אולי זה יזיז משהו.

כתיבת תגובה