מדפיסים את העתיד: רכב חשמלי בפחות מ-10,000 אירו

סוף השבוע החורפי הוא הזדמנות נהדרת להכיר את ההמצאות העולמיות שמצפות מעבר לפינה בתחומי התחבורה העירונית החשמלית | אחת מהן, שהוצגה לאחרונה בבכורה עולמית עושה רושם של פתרון אולטימטיבי לתחבורה בעיר, וגם במחיר הגון מאוד בזכות עלות הייצור הזולה | הכירו את UILA, רכב 'ירוק' היברידי וקומפקטי, בעיצוב אישי, שמודפס בתלת-ממד וכמובן – נשלט באפליקציה | והעתיד די קרוב: ב-2024 הוא צפוי לעלות על הכביש

UILA, רכב היברידי קומפקטי. ב-2024 הוא יהיה כאן? | צילומסך מהתערוכה שנסגרה בסופ"ש | כל הצילומים מאת סטרטסיס-nFrontier

תערוכת Formnext שהסתיימה בסוף השבוע שעבר בגרמניה, סיפקה הצצות לא מועטות לעולם העתידני, אך את ההצגה גנבה ללא ספק חברת סטרטסיס – המובילה בפתרונות הדפסה בתלת-ממד מבוססי פולימרים, שחשפה במסגרת התערוכה את ה- UILA – רכב היברידי חדש המודפס בתלת-ממד שמשלב אופניים ורכב חשמלי.

ההכרזה בוצעה בשיתוף הסטודיו הברלינאי לחדשנות המוצר nFrontier. הרכב, במידות הקומפקטיות של 230 ס"מ, גובה 170 ס"מ ורוחב  90 ס"מ, נוצר במטרה לספק פתרון ניידות אורבנית, הנותנת מענה גם לאתגרי שינויי האקלים ומשבר האנרגיה.

מאחורי פיתוח המוצר החדשני, המספק ניידות אורבנית לא יקרה ומענה לאתגרי שינויי אקלים ומשבר האנרגיה, עומדות חברת סטרטסיס הישראלית עם טכנולוגיות ההדפסה התלת-ממדיות שלה והסטודיו לחדשנות עיצובית nFrontier מברלין, כאשר השקת ה- UILA מתרחשת על רקע תחזיות מחקריות הצופות שעד 2040 ינועו על כבישי העולם יותר מ-750 מיליון כלי רכב דו-גלגליים חשמליים.

ההערכה היא שהשוק ל-UILA הוא כמעט בלתי מוגבל: בשל מידותיו וההנעה המופעלת על ידי דוושה (שמומרת לחשמל), מדובר מבחינה טכנית באופניים – כך שאין צורך ברישיון נהיגה והמשתמשים אף יוכלו לנהוג בהם בנתיבי אופניים. הקונספט ההיברידי יכול לשאת שני מבוגרים שיושבים אחד אחרי השני. ניתן להמיר את המושב האחורי בקלות לשטח אחסון, ולהשליש את נפח ההובלה.

אב הטיפוס ההיברידי משלב את המיטב של אופניים חשמליים נטענים עם רכב חשמלי קטן (EV). חלק מהמאפיינים העיקריים שלו כוללים פריטים שנמצאים רק ברכבי EV: מערכת מידע ובידור מודרנית, כולל פונקציות BYOD (סמארטפון) שיחברו את פתרונות התצוגה הפנימיים.

בעזרת אפליקציית UILA, המשתמשים יוכלו להתקשר לרכב החונה כך שייסע אליהם באופן אוטונומי ('מצב בוא אלי') או לעקוב אחריהם ללא נהג ('מצב עקוב אחרי').

UILA מבוסס על מסגרת אלומיניום יציבה והחלקים העיקריים שהודפסו בתלת-ממד הם 20 חלקי מעטפת הרכב החיצוניים, המושבים וגלגל ההגה. הוא מצופה בחלקי פולימר מודפסים, הניתנים לשינוי לפי העדפת הקונה.

הרכב נבנה תוך שימוש בטכנולוגיית FDM, טכנולוגיית הדפסה בתלת-ממד של חברת סטרטסיס, שיושמה משלב פיתוח המוצר ועד שלב הייצור הסופי. כל רכיבי גוף הרכב הודפסו במקום ייצור אחד ובהשוואה להליכי הייצור באמצעות הזרקת פלסטיק לתבניות מדובר בחסכון משמעותי בזמן ובעלויות.

הליך ההדפסה שאִפשר ייצור פחות חלקים עם פחות חומר גלם, הפחית את אתגרי שרשרת האספקה והשפיע פחות על הסביבה.

לדברי דניאל בואנינג, מנכ״ל nFrontier, הטכנולוגיות של סטרטסיס היו בלב הליך הפיתוח של הרכב החדש ואף ימשיכו לשחק תפקיד חשוב בהליכי הייצור העתידיים.

הרכב מופעל על ידי מנועי רכזת דו-גלגליים הממוקמים על צירו האחורי, שלכל אחד מהם הספק של 250 וואט והוא שואב את האנרגיה שלו מסוללה בעוצמה של 1200 וואט. הרכב נשלט באמצעות שני מעגלי בלמים הידראוליים. דיסקי הבלמים מותקנים על ארבעת גלגלי ה-20 אינץ'. עם טווח של 60-70 ק"מ בטעינה בודדת, הרכב מאיץ ללא מאמץ למהירויות מרבית של 25 קמ"ש.

UILA עומד בכל תקנות הבטיחות והאיכות של האיחוד האירופי החלות על אופניים חשמליים.

הסטודיו הברלינאי nFrontier מכין כעת את UILA לייצור סדרתי והיציאה לשוק מתוכננת לשנת 2024.

המחיר מוערך בפחות מ-10,000 יורו.

מומלץ עבורך

3 תגובות ל: "מדפיסים את העתיד: רכב חשמלי בפחות מ-10,000 אירו"

  1. 25 קמש ב10 אלף אירו? אם זה העתיד…

  2. רכב מכוער

  3. למה צריך 25 קמש ב39 אלף שקל אם יש 60 קמש ב4000?חחח בדיחהההההה

כתיבת תגובה