מהו למעשה מצב סיעודי?

FREEPIK

תחילה, ניתן לציין כי אנשים אשר הינם במצב סיעודי שכן היו עצמאיים וכעת נאלצים לבצע התמודדות רבה עם חוסר היכולת לתפקד באופן עצמאי, חשים מבוכה רבה וחוסר נוחות עקב נוכח התלות שלהם באנשים אחרים בביצוע פעולות באופן יום יומי. מבוכה זו מתבטאת בקושי להודות שלמעשה ישנם פעולות אשר אינם מסוגלים לבצע באופן עצמאי כגון, רחיצה, בישול אוכל, הלבשה ועוד. מצב זה באופן חד משמעי דורש מהמשפחה וכן גם מהסביבה מעין היערכות מחדש אשר מתבטאת בנוגע גם להוצאות כלכליות אשר הינן משמעותיות כמו, סיוע עבור רכישת תרופות, עזרה צמודה באופן מקצועי, סיוע עבור ניהול משק הבית ועוד. ניתן לציין, כי חשוב לפנות למומחים וכן לקבוע פגישות עבור נושא זה על מנת לקבל סיוע באופן מקצועי, קל ומהיר. במאמר הבא ריכזנו עבורכם מספר פרמטרים חשובים מאוד שכן יש לעבור עליהם באופן מעמיק וכן לייחס חשיבות לכל נושא ונושא בתחום זה.

מספר זכאויות אשר אותן עשויים לקבל חולים סיעודיים

למעשה, גמלת סיעוד אשר מיועדת לאנשים שכן הגיעו אל מצב סיעודי, הינם מתגוררים בבתים ואף זקוקים לסיוע של אדם אחר עבור ביצוע פעולות שהינן בסיסיות, חשוב לציין כי הזכאות לגמלת סיעוד מותנת בהתאם להכנסות הקשיש. נוסף על כך רמת התפקוד, נקבעת למעשה במסגרת בדיקה אשר מתבצעת על ידי אחות סיעודית מטעם ביטוח לאומי. בדיקה זו שכן נקראת מבחן תלות, על הקשיש יהיה לבצע ולהדגים שלל פעולות יום יומיות. ניתן לציין כי במקרים מסוימים כמו קשישים אשר גילם מעל ל- 90 רשאים לקבל ולבקש כי הערכת התלות תתרחש על ידי רופא גריאטרי בקופת החולים.

זכויות בנוגע לחברת ביטוח

ניתן לומר כי חולה אשר רכש כיסוי עקב מצב סיעודי עשוי להיות זכאי לפיצוי עבור מצב סיעודי במידה וכן נפגע תפקודו ברמה שאינה מעניקה לו לבצע פעולות במהלך היום יום שלו בכוחות עצמו. לכן, על מנת להוכיח את מצבו התפקודי הקשה ידרש מהחולה לעבור בדיקות תלות אשר מטרתם להעריך את יכולתו לבצע פעולות באופן יום יומי בכוחות עצמו, למעשה, הבדיקה תסתמך במיוחד על תוצאות בדיקות רפואיות אשר הינן מבססות את אותה סיבה רפואית עבור הקושי התפקודי וכן, כמעין חוות דעת רפואית אשר מתייחסת למוגבלות התפקוד.

זכויות נוספות

נוסף על כל הזכויות שכאמור הוזכרו מעלה, ישנן זכויות נוספות ולא פחות חשובות עבור אנשים במצב סיעודי, אנשים אשר הינם במצב סיעודי למעשה, זכאים להנחה בתשלום חשבון החשמל, חשבון המים וארנונה. הטבות אלה הינן מתעדכנות באמצעותו של קובץ זכאים אשר המוסד לביטוח לאומי מעביר לרשויות שונות וכן חשוב לוודא כי על גבי חשבונות השונים אכן מופיע מספר תעודת הזהות של אותו האדם אשר הינו זכאי.

לכן ניתן לסכם כי אין ספק כאשר אדם הינו הופך מעצמאי לסיעודי הינו הליך מצער ולא נעים לעיתים, אך בעת בה הנכם נקלעים למצב זה בין אם זה אתם ובין אם זה אדם קרוב אליכם, יש לפנות למקומות אשר מסייעים עבור נושא זה וכן יעזרו לכם ככל האפשר. חשוב מאוד לבצע בחירה על הצד הכי משכיל על מנת לקבל תוצאות חיוביות בצורה הכי מיטבית שיש. חשוב להוסיף ולציין כי כאשר מדובר בבריאות שלנו או בבריאות של אנשים מהמעגל הקרוב אלינו אסור להסס ויש לפעול בצורה נחושה ככל שניתן.

כתיבת תגובה