הדיגיטציה הושלמה: מהחודש הקרוב אין תשלום במזומן באוטובוס

למען בטיחות הנסיעה בתחבורה הציבורית: מ-1 באוגוסט יבוטל התשלום במזומן בכל רחבי הארץ | ביטול התשלום במזומן בתחבורה הציבורית החל באופן מדורג עוד בשנת 2016, כשנכנס כרטיס הרב קו לפעילות | לפני כשלוש שנים הוגבל התשלום במזומן לאזרחים ותיקים, למלווים לאנשים עם עיורוון ולתושבי יהודה ושומרון הנוסעים באוטובוסים ממוגנים בלבד

נהג אוטובוס | צילום אילוסטרציה: נתי שוחט, פלאש 90

לתשומת לב הנוסעים בתחבורה הציבורית:. מיום שני הבא (1 באוגוסט) לא יכובד עוד תשלום במזומן בתחבורה הציבורית. מטרת המהלך לאפשר לנהגי האוטובוס להתמקד בנהיגה, ולהסיע את הנוסעים בבטיחות ובמהירות אל היעד, ללא צורך בעיסוק בגביית תשלום על הנסיעה. הפסקת התשלום במזומן תצמצם גם את זמן השהייה בתחנות, ותאפשר נסיעה מהירה יותר בתחבורה הציבורית.

ביטול התשלום במזומן בתחבורה הציבורית החל באופן מדורג עוד בשנת 2016, עם הטמעת התשלום על הנסיעה לפני העלייה לאוטובוס, באמצעות כרטיס הרב קו. לפני כשלוש שנים הוגבל התשלום במזומן לאזרחים ותיקים, למלווים לאנשים עם עיורוון ולתושבי יהודה ושומרון הנוסעים באוטובוסים ממוגנים.

עם כניסת מהפיכת "דרך שווה", ב-1 באוגוסט, יוכלו נוסעות ונוסעים מעל גיל 75, לנסוע בכל התחבורה הציבורית בארץ בחינם, באמצעות "זהב קו". ניתן להנפיק "זהב קו" או לעדכן את כרטיס הרב-קו הקיים במאות עמדות ברחבי הארץ או ביישומוני התשלום בתחבורה הציבורית. אזרחים ותיקים עד גיל 75 ימשיכו ליהנות מהנחה של 50% בתחבורה הציבורית.

משרד התחבורה הנחה את הבקרים בתחבורה הציבורית לאפשר לבני 75 ומעלה לנסוע בחינם בתחבורה הציבורית, בהצגת תעודה מזהה, גם ללא "זהב-קו", מ-1 ועד ל-18 באוגוסט. במקביל, הבקרים יסבירו לזכאים היכן ניתן להנפיק "זהב-קו" או לחילופין על כל הדרכים לעדכן את פרופיל הנוסע. הנוסעות והנוסעים נדרשים להמשיך ולתקף בכל נסיעה.

במקביל, הסדיר משרד התחבורה את כרטיס הרב-קו לנוסעים עם ליקוי ראייה או עיורוון, הזכאים לנסיעה חינם, כך שיכלול ארנק "ערך צבור" בהנחה של 50% הנחה למלווה.

 

כמו כן, יבוטל התשלום במזומן לתושבי יהודה ושומרון, שנסעו באוטובוסים ממוגנים. ברוב יישובי יהודה ושומרון ניתן יהיה לרכוש כרטיס "חופשי אזור 1", המאפשר נסיעה מחוץ למטרופולינים למרחק 40 ק"מ, ב-99 שקלים בחודש למבוגר ו-49.5 שקלים לילדים ונוער ולאזרחים ותיקים.

כתיבת תגובה