מהיום: לראשונה – שירות השכרת קורקינט בראשון לציון

במסגרת מדיניות עיריית ראשון לציון לעודד שימוש בתחבורה זעירה ושיתופית, זכתה חברת Wind הבינלאומית בקול קורא שפרסמה העירייה להפעלת שירות קורקינטים שיתופיים | במסגרת הפיילוט תפעיל החברה 500 קורקינטים בשלב ראשון | בהמשך ניתן יהיה לבצע מעברים בין ערים בהן שירותי החברה פועלים | בעירייה שמו דגש על נושא הבטיחות במכרז ואף יערכו הדרכות רכיבה נכונה לתושבי העיר

איתי עזרא מנכ"ל Wind | צילום: יח"צ Wind

שירות השכרת קורקינט מגיע לראשון לציון. החל מהיום (ג) ניתן יהיה לשכור קורקינט במספר מוקדים ברחבי העיר. המהלך יוצא לדרך עם זכייתה של חברת Wind  הבינלאומית בקול קורא שפרסמה העירייה במטרה לעודד שימוש בתחבורה זעירה ושיתופית.

במסגרת הפיילוט תפעיל החברה 500 קורקינטים. בשלב ראשון השימוש יהיה אפשרי רק בתוך העיר. בעוד כחודש ניתן יהיה לבצע מעברים בין ערים בהן שירותי החברה פועלים. במקביל העירייה תכשיר עמדות חניית קורקינטים בפריסה כלל עירונית.

ראש העירייה, רז קינסטליך, אמר: "ברור לכל שהעולם צועד לעבר תחבורה ציבורית ושיתופית, כך יהיה גם בראשון לציון. הצהרתי בעבר שאעודד כל פתרון לתחבורה יעילה, מהירה וזמינה שתשפר משמעותית את איכות החיים של התושבים. זהו חלק מתוכנית התחבורה הגדולה והמקיפה בתולדות העיר שצפויה לתת מענה לגידול באוכלוסייתה  ולהקל על התושבים להתנייד בקלות ובמהירות בתוך העיר ומחוצה לה תוך כדי שילוב של אמצעי תחבורה. עם זאת, חשוב לנו שלא להתפשר על בטיחות הרוכבים והצבנו סטנדרט מאוד גבוה לחברות ואף הזמנו הדרכות בטיחות לרכיבה נכונה על מנת לשמור על בטיחות הרוכבים ככל האפשר".

כאמור, שירות קורקינטים שיתופיים הוא חלק ממדיניות העירייה לגוון את שירותי התחבורה הציבורית והשיתופית תוך דגש על נושא הבטיחות.

עיריית ראשון לציון קבעה סטנדרט מחמיר בכל הקשור  לכניסת הקורקינטים החשמליים לעיר וכל תהליך הכנסת הכלים לעיר נעשית תוך קביעת כללי בטיחות לרוכבים ולהולכי רגל וביניהם האטת מהירות הנסיעה ליד מוסדות חינוך וחניית הקורקינטים במקומות המוקצים לכך ומסומנים במפת האפליקציה של החברה. תושבי ראשון לציון ייהנו גם מטכנולוגיות חדשות ושיפורים שהוטמעו בקורקינטים ובאפליקציה כמו  אימות גיל הרוכבים, קסדות שיתופיות שניתן להשתמש בהן בתחילת כל נסיעה והאפשרות לראות דרך האפליקציה לאיזה קורקינט מוצמדת קסדה. 

קורקינט של Wind | צילום: יח"צ Wind

בנוסף, מטה בטיחות בדרכים בעיריית ראשון לציון יקיים הדרכות בנושא רכיבה על קורקינטים. השתתפות בהדרכה מומלצת ביותר ויכולה לסייע בשמירת ביטחון הרוכבים. כמו כן, היא תזכה את המשתתפים בזיכוי לשעות רכיבה במערך הקורקינטים העירוני. פרסומים על מועדי ההדרכות יעלו בהמשך באתר העירוני.

איתי עזרא, מנכ"ל החברה: "הרוח של  Wind נוחתת בראשון. החברה שמחה מאוד להרחיב את פעילותה מעבר לגוש דן לערים השונות בישראל והינה חלק ממגמת התרחבות הפריסה שלנו. כניסתה של התחבורה הזעירה השיתופית לראשון לציון תאפשר לתושבים להתנייד ביעילות ובבטיחות ברחבי העיר. אנו נשתף פעולה באופן מלא עם עיריית ראשון לציון במטרה לפתח את התחבורה הזעירה בעיר ולספק אלטרנטיבה נגישה ומהירה, תוך שימת בטיחות הרוכבים בראש סדר העדיפויות".

בעיריית ראשון לציון מעריכים כי הפעלתתחבורה זעירה שיתופית תספקפתרון לתושבים ולתייריםבעירהמבקשתלהימנע מפקקים מיותרים ולהתנייד בצורהחסכונית, פחות מזהמת ויעילה.

כתיבת תגובה