מהיום: נאסרה הטסת רחפנים || טיסת חילוץ מטורקיה

בעקבות המצב הבטחוני: רשות התעופה האזרחית במשרד התחבורה והבטיחות בדרכים אוסרת על הטסת טיסנים ורחפנים | טיסת חילוץ של אל-על מטורקיה ללא עלות | טיסת סאן דור מקבוצת אל על תמריא מאיסטנבול הערב ב-21:30 (שעון מקומי) | ואלו עוד טיסות עומדות לרשות הישראלים?

בירת טורקיה. צילום: Orhan Cam | שאטרסטוק

החל מהיום (יום ג׳) חל איסור מוחלט על הטסת של טיסנים ורחפנים למטרות פנאי וספורט בכל רחבי הארץ, כך הודיעה רשות התעופה האזרחית (רת״א) במשרד התחבורה והבטיחות בדרכים.

האיסור נועד לצמצם את הסכנה בזיהוי שגוי של הרחפן על ידי כוחות הבטחון כרחפן עוין בתקופה מתוחה זו וכן לצמצם את הסיכון לכלי טיס מנמיכי טוס של חיל האויר, משטרת ישראל וכוחות כיבוי ופינוי רפואי.

מרשות התעופה האזרחית נמסר כי האיסור לא חל על רחפנים שהטסתם אושרה על ידי רת״א או מערכת הבטחון.

האיסור על הטסת רחפנים פורסם בפרסומי המידע התעופתי של מדינת ישראל (נוטם) כהודעה לכל העוסקים בתחום ההטסה של רחפנים וטיסנים.

טיסות חילוץ

בד בבד, בעקבות הודעות המל״ל לישראלים לעזוב מיידית את טורקיה ביקשה שרת התחבורה מירי רגב מהחברות הישראליות לסייע בהשבת האזרחים. בהמשך טיסת החילוץ מתורכיה – טיסת סאן דור מאיסטנבול LY5156 שתצא הערב בשעה 21:30 הינה בתשלום.

הטיסות ללא עלות הן מאתונה עבור ישראלים שהגיעו מתורכיה באופן עצמאי ועל בסיס מקום פנוי. התשלום עבור מיסי נמל בלבד. (הרחבה בהמשך).

לוח הטיסות המעודכן מפורסם באתר רש״ת.

שרת התחבורה מירי רגב: ״מאז החל מצב החירום החברות הישראליות מגלות אחריות, אכפתיות והתחשבות. אני מודה לאל על על טיסת החילוץ שהיא מבצעת ללא עלות. עבור ישראלים שנמצאים במדינות אחרות ומבקשים לשוב לישראל, יש עדיין חברות זרות שטסות ארצה וניתן להגיע באמצעותן״.

כאמור, אל על תפתח את המושבים הפנויים על טיסותיה היום (ד׳) מאתונה לישראל עבור ישראלים שיגיעו מטורקיה ליוון באופן עצמאי ותאפשר להם לעלות על הטיסות ארצה ללא תשלום (למעט מיסי נמל), זאת בעקבות קריאתה של רשות שדות התעופה לישראלים לצאת מטורקיה ליעדים קרובים אחרים ומשם לישראל.

הטיסות המוזכרות יהיו זמינות באתר אל על ובאמצעות סוכני הנסיעות.

פרטי טיסת החילוץ מאיסטנבול:

טיסת סאן דור LY5156 ,תמריא מאיסטנבול הלילה בשעה 21:30.

פרטי הטיסות של אל על מאתונה:

טיסת אל על LY542 המריאה מאתונה הבוקר בשעה 10:15.

טיסת אל על LY546 תמריא מאתונה היום בשעה 13:45.

טיסת אל על LY548 תמריא מאתונה הערב בשעה 19:35.

טיסת אל על LY544 תמריא מאתונה הלילה בשעה 21:45.

דינה בן-טל גננסיה, מנכ״לית אל על: ״אל על ממשיכה לתחזק את הגשר האווירי מישראל ואליה ותירתם לכל משימה לאומית ככל שתידרש״.

כתיבת תגובה