מהיום: נכנסו לתוקף ההגבלות בתחבורה הציבורית

סגן שר התחבורה אורי מקלב: "אם לא יהיה דילול עצמאי בנוסעי התחבורה הציבורית אין אפשרות לספק את קווי השירות בצורה סדירה, יש להשתמש בשירותי התחבורה הציבורית לצרכים חיוניים בלבד"

סגן השר מקלב | צילום: יחזקאל חוג'סטה, דוברות משרד התחבורה

החל מהבוקר תיכנסנה לתוקפן ההגבלות בתחבורה הציבורית. מטרת צמצום קווי השירות היא הגבלת ההדבקה בנגיף הקורונה במשק הישראלי ומניעת התקהלויות שלא לצורך, הפעלת קווי השירות במתכונת הנוכחית מאפשרת את פתיחת המשק בצורה מוגבלת.

על פי המתווה שהציגה שרת התחבורה והבטיחות בדרכים מירי רגב במסיבת עיתונאים אמש יחד עם סגן השר אורי מקלב, מנכ"ל המשרד וראש הרשות לתחבורה ציבורית אמיר אסרף, כלל קווי השירות הבינערוניים יפעלו על פי לוח הזמנים הרגיל ללא שינוי וזאת עד לשעה 22:00. בימי שישי ומוצאי שבתות יפעלו קווי השירות בכל שעות לוח הזמנים כבשיגרה.

250/200 סייד בר + קובייה

יצוין כי קווי השירות יפעלו על פי חמישים אחוזי תפוסה בכלי הרכב ללא סינון הנוסעים הבאים לתחנות ההיסעים. במקביל, במטרה למנוע את העומסים בתחנות התחבורה הציבורית – קווי שירות מיוחדים שיופעלו על ידי חברות פרטיות יתגברו את קווי השירות ויאספו נוסעים על פני הצירים כאשר הם משלימים את איסוף הנוסעים בתחנות על פני הצירים.

סגן שר התחבורה אורי מקלב: "אם לא יהיה דילול עצמאי בנוסעי התחבורה הציבורית ומשמעת בריאותית קפדנית של הציבור אין אפשרות לספק את קווי השירות בצורה סדירה כאשר פועלים בחמישים אחוזי תפוסה בכלי הרכב. התחבורה הציבורית – היא המנוע של המשק, ישנם אנשים שלא יכולים לצאת לעבודה או לבקר חולים ללא תחבורה ציבורית".

870/135 ליינר ארטקל

עוד הוסיף מקלב, "המתווה הקיים שאישר המל"ל הוא הדבר שיכול להביא להפעלת המשק בימים האלה, כל השימוש בקווי השירות הוא לצרכים חיוניים", וציין כי השינוי מההחלטה הראשונה היא תוספת של חמישים אחוזים בתפוסת האוטובוסים הרגילים וכמאה וחמישים אחוזים באוטובוסים המפרקיים. "ללא המתווה הזה מחולל ההדבקה בתחנות היה גדול יותר, אנחנו מדללים את התחנות באמצעות איסוף לאורך הצירים ותגבורי הקווים" ציין סגן השר.

כתיבת תגובה