מה הקשר בין המאבק של 'ידיעות' ב'דה-מרקר' ל'לניאדו'?

"ליצמן פועל רק לטובת בית החולים החרדי ומזניח את בית החולים בנהריה" זעקה הכותרת הבוקר בידיעות • בדיקה קצרה מגלה את הפייק שמאחורי הכותרת ועל הדרך נחשפים הערכים העיתונאיים של ידיעות אחרונות

הכתבה בידיעות. צילום מסך

בלשכת שר הבריאות, יעקב ליצמן לא הבינו מאיפה נפלה עליהם הבוקר (א) הכותרת ב'ידיעות אחרונות'. תחת הכותרת "הבראה מגזרית" מתוארת בהרחבה הטענה כי למרות שבית הרפואה לניאדו הוא בית רפואה פרטי שפועל לפי כללי ההלכה, הוא זוכה לתכנית חילוץ נדיבה מהמדינה – זאת בשעה שאחיו בנהריה, השייך למדינה ומעניק סיוע לתושבי קו העימות, עומד בפני קריסה ולא זוכה לסיוע.

על פניו הטענות נשמעות קשות ומוצדקות עד ששומעים מה יש למשרד הבריאות לומר בנושא. אז מתברר כי בכלל מדובר במאבק בין העיתון של מוזס (ידיעות) לעיתון של שוקן (דה-מרקר מבית הארץ), כשזה האחרון חשף בשבוע שעבר את תכנית ההבראה ללניאדו, וידיעות שנותר מאחור בלי חשיפה או פרסום ראשון, החליט לתקוף ללא שום ביסוס לטענותיו.

250/200 סייד בר + קובייה

אגב, בידיעות כלל לא ביקשו את תגובת משרד הבריאות לפני פרסום הכתבה. עיתונות במיטבה. אז הנה העובדות כפי שנמסר ממשרד הבריאות: "בניגוד גמור לנאמר בידיעה, בית החולים גליל מערבי בנהריה זוכה לסיוע נרחב ומתמשך בידי משרד הבריאות, כולל מאמצים רבים שנעשים בימים אלה ממש על מנת למנוע קריסתו.

"כך למשל, הועברו לבית החולים תקציבים מיוחדים שהוגדרו אקסטרה מעבר לשוטף, בסך של 287 מיליון שקל עבור בינוי ופיתוח בשנים האחרונות, זאת הודות להתגייסות שר הבריאות לטובת בית החולים בנהריה בפרט ולפריפריה ככלל. גם בימים אלה מקיים משרד הבריאות מגעים אינטנסיביים עם הנהלת בית החולים, כדי לוודא המשך תפקודו המלא, נוכח מצוקתו הכספית. הדיווחים כביכול בית החולים אינו זוכה לסיוע, רחוקים מאד מהמציאות בשטח".

והנה ההתייחסות לתכנית ההבראה של לניאדו: "באשר לבית חולים לניאדו, בניגוד למה שנכתב בדיווח, זהו בית חולים ציבורי ואינו פרטי. מדובר בבית חולים מרכזי באזור נתניה שנותן שירות ל-450 אלף אזרחי ישראל מכל האוכלוסיות, ובניגוד למשתמע אינו משרת אוכלוסייה מסוימת.

"שר הבריאות יעקב ליצמן פועל למנוע כל אפשרות לקריסת בית חולים במשמרת שלו ולא יאפשר סגירת מרכז רפואי ציבורי וממשלתי כאחד. דין לניאדו כדין הדסה וכדין נהריה. יש לדחות לאלתר את האמירות המופרכות לפיהן פועל השר ליצמן לטובת לניאדו מסיבות מגזריות, בו בזמן שבכל בית חולים אחר בו הייתה סכנת קריסה התגייס השר למנוע זאת, ללא כל קשר להשתייכותו ומוצאו. ההסכם שגובש עם לניאדו בשיתוף משרד האוצר, יאפשר לבית החולים לעלות לדרך חדשה וישפר משמעותית את רמת השירות שהוא נותן לתושבי האזור".

שוב מצליח ידיעות אחרונות להפגין את אמנות הפייק במיטבה.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה