מה מלחיץ יותר: הפקקים או המצב הביטחוני?

אם אתם פוחדים מהרקטות על גוש דן, כדאי שתיכנסו לפרופורציות: יש דברים, שכנראה הרבה יותר מלחיצים אותנו • ורגע אחרי דו”ח המבקר על הכבישים העמוסים, והתחבורה הציבורית הגרועה, אולי הגיע הזמן להיחשף ל’קארפול’, נסיעה שיתופית שמציגה פתרון מיידי לבעיית הפקקים והעומס על הערים • וגם: כמה נהגים נשארו בעבודה שעה נוספת כדי להימנע מפקקים?

אפליקציית ווייז קארפול | צילומי מסך

לפני הכל, נתחיל עם המצב הביטחוני. יש משהו שיותר מלחיץ ממנו? על פניו נראה שלא, אבל מסתבר, כך לפי מחקר שיזמה Waze, שהפקקים מלחיצים את הישראלים יותר מהמצב הביטחוני.

68% מהישראלים לחוצים מהאלימות בכבישים והעמידה בפקקים, לעומת 37% המודאגים מהמצב הביטחוני. 80% טוענים שהפקקים הם גורם המתח המרכזי בחיי היום יום שלהם.

250/200 סייד בר + קובייה

אפליקציית הניווט Waze ביצעה מחקר מקיף לבחינת ההשפעות הנפשיות של הפקקים על חיי היום יום של הנהגים הישראליים ולפי הממצאים, כ-80% מהנהגים בארץ הצהירו כי הפקקים בכבישים מהווים עבורם את הגורם המרכזי ללחץ בשגרת היום יום. נמצא גם, כי אלימות של נהגים בכביש (68%) ועצם העמידה בפקקים בנסיעה היומית אל ומהעבודה (48%) גורמים ליותר מתח מאשר המצב הביטחוני (37%) או סוגיות חברתיות-כלכליות נוספות.

כמו כן, שניים מכל שלושה מהנהגים (66%) דיווחו כי יצאו יותר מוקדם או נשארו יותר מאוחר בעבודה לפחות פעם אחת בחודש (שבו בוצע המחקר) על מנת להימנע מהפקקים. שלושה מכל ארבעה (73%) הוסיפו כי הגיעו עייפים וחסרי מוטיבציה לעבודה אחרי שעמדו בפקקים בדרך בבוקר, או שחזרו עייפים ועצבניים הביתה לאחר שעמדו בפקקים בדרך חזרה.

ההשפעה על סביבת העבודה מתבטאת לא רק בתפוקה, אלא גם משליכה באופן ישיר על הפריון העסקי: שליש מהנהגים דיווחו שלפחות פעם אחת בחודש האחרון דחו פגישה או הזדמנות עסקית כי רצו להימנע מעמידה בפקקים.

ההשפעה של הפקקים גם חודרת לתא המשפחתי והחברתי כאשר 83% מהנהגים העידו כי הפקקים בכבישים פוגעים בזמן האיכות שלהם עם המשפחה ועם הקרובים להם.

גיא ברקוביץ׳ (אין כל קשר משפחתי לכותב השורות), מנהל האופרציה של Waze אמר כי “המצב הנוכחי, שבו הכבישים רק נעשים יותר ויותר עמוסים אינו בעיה ישראלית בלבד, אלא כלל עולמית. הרחבת התשתיות לא עומדת בקצב גידול כלי הרכב, ובשילוב ממצאי המחקר שביצענו עולה כי מדובר בבעיה כלכלית, חברתית ואישית אדירה שרק תלך ותחמיר לפני שתשתפר. לכן, אנו מאמינים כי הדרך הטובה והמהירה ביותר להילחם בפקקים, היא לצמצם את מספר הרכבים על הכביש”.

ברקוביץ’ אף הוסיף כי אפליקציית “Waze Carpool” מחברת בין נוסעים ונהגים עם מסלולים דומים, במטרה למלא את המכוניות ולסייע בהורדת הרכבים מהכביש. “בסקר שערכנו עלה כי 50% מהנהגים הישראליים מוכנים להשתתף בנסיעה שיתופית על מנת לתרום במאבק בעומסים, כך שיש כאן נכונות ציבורית ופתרון עם פוטנציאל משמעותי להקל על בעיית הפקקים עבור כולנו”.

אז, מה זה קארפול?

לפני הכל, בואו נדבר קצת על בעיית הפקקים. ישראל היא המדינה עם הכבישים הצפופים ביותר, עם קרוב ל-2,800 רכבים לק”מ כביש, פי 3.5 מממוצע מדינות ה-OECD. בחמש השנים האחרונות גדל מספר כלי הרכב בישראל ב-17% בעוד ששטח הכבישים גדל ב-6% בלבד – ומכאן כי המצב צפוי רק להחמיר.

בינתיים, עלות הפקקים למשק, נאמדת בכ-40 מיליארד ₪ בשנה (לפי הערכה של משרד האוצר), והיא צפויה להיות מוכפלת ל-70 מיליארד ₪ ב-2040 לפי דברים שאמרה לא פעם נגידת בנק ישראל לשעבר.

אלא שכמחצית (48%) מהישראלים מגיעים עם רכב פרטי לעבודה ורק 29% מגיעים בתחבורה ציבורית. עם כאלה נתונים לא פלא ש-80% טוענים שהפקקים הם גורם המתח המרכזי בחיי היום יום שלהם…

תכנית אסטרטגית של משרדי האוצר והתחבורה העריכה שדרושה השקעה של 200-300 מיליארד ₪ בעשור, כדי לסגור את הפער בתשתיות תחבורה המונית לעומת אירופה.

עד לשנת 2050 70% מאוכלוסיית העולם תתגורר בערים, מספר הרכבים על הכביש יוכפל והתוצאה: צפיפות אוכלוסין חסרת תקדים, נזק סביבתי ועומס תשתיתי אדיר.

אלא ששינוי בהרגלי הנסיעה ודפוסי ההתנהגות שלנו יכולים לפתור את הבעיה. בעולם של Megacities – מטרופולינים – המאכלסות 10 מיליון תושבים כל אחת, לא נוכל להמשיך להתנייד באופן עצמאי ברכב פרטי. לא נוכל להרשות לעצמנו להחזיק במכונית שנשארת רוב הזמן בחניה וכוללת רק נוסע או נהג אחד כאשר היא בתנועה.

ומה הפתרון: קארפול – נסיעה שיתופית. צמצום מספר כלי הרכב על הכביש באמצעות תחבורה שיתופית הוא הפתרון הטוב והמהיר ביותר לבעיית הפקקים.

מקדם המילוי (ממוצע הנוסעים ברכב) בשעות העומס בישראל עומד על כ- 1.2-1.25. במקדם מילוי של 1.5 ייעלמו פקקי התנועה ממרכזי הגודש בישראל.

כמחצית מהישראלים, כך לפי מחקרים וסקרים, כבר מוכנים להתנסות בנסיעה שיתופית. ודבר נוסף ברור: לצד פיתוח טכנולוגיה תומכת, המציאות התחבורתית החדשה דורשת שינוי תרבותי-חברתי.

לכן, מעבר לפיתוח אפליקציית Waze Carpool, בחברת Waze מעודדים כל העת מעורבות קהילתית, חכמת המונים ושיתוף מידע וולונטרי כבר היום בין המשתמשים בדרך,
ויוזמים שיתופי פעולה עם חברות וארגונים כדי לעודד את הנסיעה השיתופית.

את אפליקציית Waze לא צריך להציג. די אם נזכיר שהיא הייתה חלוצה עולמית בתחום הניווט החברתי, הממנפת טכנולוגיית מובייל, נתונים מבוססי חכמת המונים וקהילה גלובאלית כדי להגדיר מחדש את ציפיות ודפוסי התנועה בימינו. הנה פרט שאולי לא ידעתם: החברה פעילה ביותר מ-185 מדינות ברחבי העולם, ומשרתת את קהילת הנהגים הגדולה בעולם המונה למעלה מ-100 מיליון משתמשים שעובדים יחדיו כדי להתגבר על הפקקים ולחסוך בזמן ובכסף.

Inner article

האפליקציה ממליצה על המסלולים המהירים ביותר על בסיס מידע המתקבל בזמן אמת. החל בחישוב מסלולים מחדש ועד להודעות ביחס למחירי דלק נמוכים (והצעות מיוחדות ממותגים אהובים – שמהם היא מתפרנסת), ובקיצור, ‘ווייז’ היא אחת משותפות הנהיגה המכילות ביותר בעולם.

“אנחנו מבינים שבעתיד לא נוכל להמשיך להתנייד כיחידים אלא נצטרך לנוע כקהילה מחוברת. הערים החכמות והרכבים האוטונומיים ייצרו מערכת תחבורתית חכמה ומשותפת ואנחנו נצטרך לגבש תפיסות וכלים שיאפשרו לאנשים להתנהל במסגרתה”, אומרים לנו בחברה, שם טוענים כי “שחקניות מפתח בזירה מתמקדות במציאת פתרונות טכנולוגיים תשתיתיים – כאשר התשתית היא לא בהכרח הבעיה העיקרית”.

המשמעות היא כי פתרון הקארפול יכול להעלים את הפקקים כאן ועכשיו.

חוצבים פתרונות

הנה דוגמא לשיתוף כזה, שמסתיים אמנם ביום ראשון הקרוב, ה-17.3.19, אבל שווה בהחלט לבחון אותו. Waze בשיתוף עם עיריית ירושלים החליטו להילחם בפקקים, והציעו פתרון יצירתי, אקולוגי ונגיש לבעיית הפקקים. במסגרת פתרון זה שנועד ונולד על מנת לעודד את הנסיעה השיתופית בעיר הבירה הצפופה, כבר מחודש אוקטובר שעבר – כל מי שביקשו לנסוע מירושלים, או אל ירושלים, או בתוכה, יכלו לעשות זאת חינם, ללא תשלום, למשך חודשיים, באמצעות שירות Waze Carpool – שירות הנסיעות השיתופיות מבית Waze.

יתירה מכך, נוסעים העובדים בפארק היי טק הר-חוצבים נהנו מהטבה מוגדלת למשך 3 חודשים נוספים שכאמור מסתיימים ביום ראשון הקרוב. החברה אף הגדילה לעשות, והצהירה כי מצטרפים חדשים לשירות יוכלו ליהנות מנסיעה ראשונה בחינם בכל רחבי ישראל.

אסור לאסוף נוסעים בדרך. אילוסטרציה. צילום: נתי שוחט, פלאש 90

איך זה עבד? באמצעות ממשק נגיש, הפועל באופן אינטגרלי עם מערכת הניווט של Waze, הנוסעים המשתמשים בשירות נהנו מנסיעות חינם, כאשר הנהגים המסיעים קיבלו תשלום עבור הנסיעה ישירות מחברת Waze. באמצעות אלגוריתם חכם, שירות הקארפול של Waze מאפשר לחבר בין מתניידים הנוסעים לאותו כיוון בצורה נוחה, יעילה ומהירה.

הנה מה שאמר אמציה בלוך, מנהל תחום חדשנות בעיריית ירושלים כשהמיזם הוצג: “תארו לכם עיר ללא פקקים וללא צורך בחיפוש אחר מקום חניה. שיתוף הפעולה של עיריית ירושלים עם חברתwaze בהפעלת שירותי תחבורה שיתופית (CARPOOL) יאפשר לציבור הירושלמי ליהנות מהיתרונות הרבים שלה: הפחתת עומס בכבישים וצמצום הפקקים בעיר, חסכון כספי בהוצאות נסיעה, חסכון בזמן של איתור חנייה ועוד.

“מעבר לכך, נסיעה משותפת מסייעת בנושאים סביבתיים נוספים כגון צמצום זיהום האוויר בעיר ופליטת גזי חממה ומפחיתה מהצורך בשטחי חנייה גדולים. אנו שמחים על שיתוף הפעולה עם חברת Waze ואין לנו ספק כי הדבר יוסיף לאיכות החיים של תושבי ירושלים ושל המבקרים בה”.

מתברר, כי שירות הקארפול של Waze הושק לפני שנתיים בישראל ופעיל בכל רחבי הארץ. קהילת הנהגים והנוסעים בקארפול נמצאת בצמיחה מתמדת, במקביל להתרחבות השירות למדינות נוספות בעולם; בארה”ב, בברזיל ועוד. נעם רשף, מנהל שותפויות ב- Waze ישראל, מסביר כי “Waze קארפול נוצר כדי להפוך את פקקי התנועה לנחלת העבר. אנו משתפים פעולה עם ערים ורשויות רבות בארץ ובעולם כדי להיטיב עם כל הנוסעים בדרך, ומספקים ערוץ תחבורה חלופי, קהילתי, ושיתופי לכלל המשתמשים והתושבים”.

מתי גם אתם תבחרו לקחת נוסעים בטרמפ מובנה ומתוכנן מראש לפי יעדכם ולחסוך בפקקים (ואולי אפילו תקבלו על זה תשלום מהם. למעשה, התקנה המאפשרת לנו לקחת איתנו טרמפיסטים בתשלום של 2 שקלים לקילומטר נחתמה כבר בראשית שנת 2017, אבל היא באה בהגבלות שונות, כמו איסור לאסוף יותר מ-4 נוסעים; שהיא תתבצע בתכנון מראש באפליקציות ולא באיסוף נוסעים על הדרך – אולי כדי לא להתחרות בנהגי המוניות שמצביעים לליכוד? אנו רק תוהים בהקשר לבחירות, לא ברצינות).

אגב, גם ח”כ אורי מקלב הוא מהתומכים הגדולים ביוזמה. “התחזיות לעומסים בכבישים בישראל קודרות מאוד”, אמר בדיון על הנושא באחת מוועדות הכנסת. “על רקע כך נשאלת השאלה מדוע מה שעובד בעולם לא יכול לעבוד אצלנו? מדוע אי אפשר לנסות זאת לכל הפחות? תחבורה שיתופית היא לאו דווקא מהבית לעבודה ומהעבודה לבית, היא יכולה להיות מתחנת האוטובוס לתחנת הרכבת ולתחנת המוניות, שם פעמים רבות הבעיה, בתחבורה המקשרת. הדבר יביא חסכון למשק, הורדת הגודש, הגדלת שעות העבודה, הגעת כח אדם רענן לעבודה”.

מסכימים עם כל מילה.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה