מה משותף לתפרח, קוממיות, יסודות, ביר הדאג’ ואום באטין?

כמו תמיד המשותף הוא כסף. ליתר דיוק, תקציב של שלושים מיליון שקלים • בשולי הכסף יש גם תובנה: שיתוף הפעולה הפורה בתוך הנציגות החרדית מביא להישגים חברתיים רבים לא רק לחרדים

מושב קוממיות. צילום: נתי שוחט | פלאש 90

ועדת השרים לענייני פריפריה, נגב וגליל בראשות השר אריה דרעי ובתמיכת ועדת הכספים בראשות חבר-הכנסת משה גפני (יהדות התורה), החליטה היום (ד), להכיר בצרכי ישובים חלשים בדרום בתוך מועצות אזוריות, ולהקצות לאלו שלושים מיליון שקלים עבור עבודות תשתית בסיסיות בישובים אלה.

מדובר, בין היתר, בפיתוח מואץ של כבישים, מדרכות, תאורת רחוב, מערכת ביוב ושאר תשתיות שישוו למקום צביון של יישוב תקין. מדובר ביישובים יהודים ובדואים חלשים המוגדרים בדירוג סוציו-אקונומי 1, לפי דרוג הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

sorek-box

הוועדה הבין-משרדית בהובלת משרד הפריפריה, תכריע אלה יישובים בנגב יהיו זכאים לתקציב זה. ההערכה היא, כי בין היישובים שיזכו לפיתוח חדש יהיו היישובים החרדים תפרח, קוממיות ויסודות, הסובלים לאורך שנים מבעיות הזנחה קשות של פיתוח ותנאים בסיסיים.

את ההחלטה על התקציב הגדול הובילו המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, משרד האוצר, משרד התחבורה, ומשרדי השיכון והחקלאות. המהלך זכה לתמיכתו הנמרצת של יושב ראש ועדת הכספים חבר-הכנסת משה גפני, שהיה שותף מלא בהבאת תקציבים נוספים מהאוצר וסייע רבות להעברתם בוועדה שבראשותו.

דרעי וגפני אמרו היום: “אנו שמחים לתקן עיוות של שנים ולסייע ליישובים חלשים שזקוקים לסיוע הזה באופן דחוף כבר שנים. אין ספק כי שיתוף הפעולה הפורה בתוך הנציגות החרדית מביא להישגים חברתיים רבים”.

side
inner

כתיבת תגובה