מה עשתה מהפכת הקניות באינטרנט לרשתות האופנה בניו-יורק?

“כיום בין 700-800 חנויות נסגרות בעיר ניו-יורק מידי חודש בתחומי ביגוד, הנעלה ומוצרי חשמל בשל החדירה המאסיבית של הקניות באינטרנט. אני מעריך שתופעה זו תגיע גם לישראל בעשור הקרוב”

אילוסטרציה: Maxx-Studio | שאטרסטוק

“700-800 חנויות נסגרות מידי חודש בניו-יורק בתחומי ביגוד, אופנה, הנעלה ומוצרי חשמל בשל החדירה המאסיבית של הקניות באינטרנט. אני מעריך שהמהפכה הזו תגיע גם לישראל כבר בעשור הקרוב או מוקדם, יותר במידה וזמני האספקה, המשלוח של הקניות באינטרנט ישתפרו בדומה לארה”ב”.

דברים אלה אומר ניר שמול מנכ”ל חברת שניר המשווקת פרויקטים בתחום המגורים ובתחום המסחרי, לאחר ששב לאחרונה שב מוועידת הנדל”ן השנייה בניו-יורק שארגן מרכז הבניה הישראלי, עם חזון פורץ דרך, שמטרתו לחבר בין יזמים ואנשי נדל”ן ישראלים ליהודים שפועלים בארצות הברית בכלל, ובניו יורק בפרט. המטרה – לייצור קהילה, ולהביא מהיכולות הקשרים וההזדמנויות העסקאות של כל אחת מהמדינות במטרה לייצור קשרים עסקיים ועבודה משותפת בישראל ובניו יורק.

לדברי ניר שמול: “מהפכה שלמה מתרחשת בעולם הרכישה בארה”ב ובניו-יורק, ומידי חודש הרכישות און ליין גדלות בחמישה-עשרה אחוזים לעומת החודש הקודם. כבר היום רואים בארה”ב יעילות מדהימה של הקניות באינטרנט. כך ניתן לראות הזמנות של בגדים והנעלה שעושים ילדים דרך אמזון, ואם המוצר המגיע אינו מתאים, למחרת כבר מגיע שליח עם החזר כספי, או שמתאפשרת החלפה מהירה ללא תוספת עלות.

“העובדה שאמזון הגיעה למעל 1,000 דולר למניה מראה שבכל העולם יש מהפכה. כך, בניו-יורק החנויות אשר אינן מסוגלות להעניק ללקוח חוויה מסוג אחר, למעט המוצר עצמו לא יוכלו להתחרות באפליקציות המנוהלות על-ידי ילדים בני שמונה ומעלה”.

שמול נחשף בועידת הנדל”ן בניו-יורק גם לחברה חדשה שפורסמה בארה”ב ובצרפת: AIR-BNB של עולם הריטייל.  לדברי ניר שמול: “זוהי אפליקציה המאפשרת בלחיצת כפתור לאתר בעלי נכסים המעוניינים להשכיר את נכסיהם לתקופות קצרות. זה פתרון מעולה לכאלה המעוניינים לשכור מתחם לעסק חדש ורוצים בתחילה לבדוק את ההתכנות שלו לפני שמתחייבים לפרקי זמן גדולים, או לכאלה המעוניינים להפיץ סחורה רק לזמן מוגבל. כך החברה המשכירה דואגת לביטוח לנכס, לתשלומים המועברים לבעלי הנכס והכל בלחיצת כפתור. הנושא נראה מעניין ואולי נראה בעתיד יבוא של השיטה הזאת גם לארץ”.

side
inner

כתיבת תגובה