מוזס: "כסיף היא בשורת ההתיישבות החרדית הבאה"

כפי שנחשף ב'ביזנעס', חה"כ מנחם אליעזר מוזס ירד הבוקר לסיור בשטחי העיר העתידית כסיף • "לא ראיתי שם בדואים. מ'כסיף' יכולה לצאת הבשורה להתיישבות החרדית"

ח"כ מוזס ומשה לייבוביץ בסיור בכסיף | צילום ארכיון): רשתות חברתיות

חבר הכנסת מנחם אליעזר מוזס קיים הבוקר (א) סיור בשטחי העיר החרדית העתידית כסיף שבנגב. על הביקור הצפוי ועל השינוי ביחסם של הח"כים החרדים לתכניות כסיף – בהיעדר כל פתרון אחר – דיווח 'ביזנעס' לראשונה בשבוע שעבר.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

כזכור, חברי הכנסת החרדים מלכתחילה נלחמו אקטיבית או לפחות התנגדו פאסיבית לכינונה של העיר החרדית הבאה ליד כסייפה וערד שבערבות הנגב. לעומתם, השר יואב גלנט סבר תחילה שלמרות התנגדות, ניתן לבנותה בשיטת "ירצו – יבואו, לא ירצו – ניתן את העיר למי שירצה".

אולם מוזס התנגד נחרצות, כמו יתר חבריו: "מציעים לנו את העיר כסיף בפזורה הבדואית, רוצים שאנו נשמש שם כחיץ וכמחסום לציבור הבדואי. מדוע אנחנו צריכים להרחיק נדוד עד לכסיף כאשר בוועדת הבנייה הארצית אישרו רק בימים אלה במרכז ובלב הארץ 27 אלף יחידות דיור?", זעק חבר הכנסת מנחם אליעזר מוזס במליאת הכנסת אשתקד.

"אתם שולחים אותנו לכסיף? תן לנו כמו לכולם במרכז הארץ! אולי נלך גם לכסיף, אבל זה בנוסף לחלקנו במרכז הארץ", הוסיף מוזס שלא שינה את עמדתו מאז, עד ליום שני בשבוע שעבר, כאשר ל'ביזנעס' נודע, כי מאחורי הקלעים נפגש מייסד העיר ביתר עילית, משה לייבוביץ, שעמל מזה שנים לקידום בניית העיר העתידית כסיף,  עם ח"כ מוזס. בירור קצר העלה כי השניים סיכמו שמוזס וצוות לשכתו יצטרפו לסיור שתוכנן להיום, בשטח שבו עשוי להיבנות העיר החרדית העתידית.

מוזס ולשכתו בסיור | צילום: רשתות חברתיות

היום כאמור, ירד מוזס אל השטח והתרשם עמוקות. "לא ראיתי שם בדואים. מ'כסיף' יכולה לצאת הבשורה להתיישבות החרדית", אמר בהתלהבות – אף שלא התייאש מהקצאת שטחים נוספים, קרובים יותר למרכז, למגזר החרדי.

זהו הסיור הראשון של ח"כ חרדי בשטחי העיר המתוכננת בפרוטרוט ע"י משרד השיכון וצוות מתכננים ענק – כעיר חרדית לכל דבר ועניין, תוך לקיחת כל הצרכים של אוכלוסיית היעד בחשבון, כבר משלב התכנון.

כפי שדיווח 'ביזנעס', גם ח"כ אייכלר בוחן את תכניות העיר באופן רציני יותר מבעבר. "בשקט, תומכים כל חברי הכנסת, כי זה הפתרון הרציונלי היחיד למצוקת הדיור החרדי. הם פשוט לא רוצים לקחת סיכון. גם בביתר לא תמך אף חבר כנסת ורק כשהעיר הוקמה הצטרפו אליי", צוטט לייבוביץ בשיחה עם 'ביזנעס'.

6 תגובות ל: "מוזס: "כסיף היא בשורת ההתיישבות החרדית הבאה""

 1. א. אם מוזס כל כך דאג לדיור לחרדים היה עדיף לדאוג לגוש חוסם בבית שמש וכל שכן לא להכשיל את אבוטבול
  ב. גם אם בסופו של דבר יתכננו עיר לחרדים יקרה מה שקרה עם חריש שהייתה תקועה 20 שנה ואחרי שחרדים רצו … ההמשך ידוע…

 2. זה נהדר שניתנים אישורי בניה. כך גובר הביקוש והרעיון לאכלס אזורים שוממים מעולה
  רק צריך יזם רציני כמו פרי נדלן שיבנה לרווחת ושביעות רצונם של הרוכשים

 3. מה הקשר מוזס לבית שמש?

 4. מוזס
  כמה שילמו לך על היח"צ ????????????????????????????????????????????
  דיי מספיק להתל בציבור !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  שאתה מנסא לכסות על הכישלונות שלך בנושא הדיור
  לא על חשבונינו

 5. תהיה בטוח ורגוע אף חילוני ודתי לא יבואו לערבות הנגב ליד ערד
  אנחנו מספחי השטחים לישראל
  וכמו מודיעין עילית ועמנואל ותל ציון וביתר ומעלה עמוס
  וכשהחרדים יהיו עם תעודות אז החברות המעסיקות יבואו לכסיף
  שבונים בה אזורי תעשייה ותעסוקה

 6. מוזס

  חזק ואמץ !!!

כתיבת תגובה