מול נתוני הלמ”ס על ירידה במשרות הפנויות: עלייה בהשמות

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה דו”ח המצביע על ירידה של 1.1% במספר המשרות הפנויות בשיעור שנתי • עתה מדווחת חברת השמה על מספר שיא של השמות בחציון הראשון של שנת 2019

השמות גבוהות | צילום אילוסטרציה: pexels.com

על רקע הדיווחים על מצב האבטלה הנמוך במשק התפרסמו נתוני התעסוקה של הלמ”ס המצביעים על ירידה במספר המשרות הפנויות במשק. מנתוני הלמ”ס שהתפרסמו בסוף השבוע עולה כי במאי 2019 נרשמו 99.3 אלף משרות פנויות (לעומת 101.1 אלף בחודש הקודם). כמו כן, אחוז המשרות הפנויות עומד על כ-3.57% (לעומת 3.63% בחודש קודם).

בתוך כך מפרסמת חברת ‘קריירה’ את נתוני ההשמה של מחצית השנה הראשונה של שנת 2019. לפי נתוני החברה, קיימת עליה של 28% (ביחס לנתוני השנה הקודמת) במספר האנשים שמצאו תעסוקה דרך שירותי החברה במגוון משרות שכוללות טווח רחב של תחומים בהם משרדי ממשלה, חברות בינלאומיות, עבודות לאקדמאים, משרדי פרסום, עבודות מהבית, משרות אדמיניסטרטיביות, משרות בגרפיקה, הנה”ח ועוד שלל מעסיקים איכותיים.

250/200 סייד בר + קובייה

לדברי מנכ”ל ‘קריירה’ יצחק טיקוצקי: “כמו שניתן לראות בנתוני הלמ”ס עליה במספר המועסקים במשק מובילה לירידה במספר המשרות הפנויות. הכנסה של עוד מועסקים רבים למשק, היא צעד נוסף בדרך לצמצום האבטלה”.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה