מול פשיטות הרגל: הקרן שתחזיר אתכם הביתה

יוזמה חדשה של התאחדות סוכני הנסיעות הישראלית: קרן לאומית תממן כרטיס לישראלים שנתקעו בחו”ל בגלל פשיטת רגל של חברות התעופה • האם היזמה תצא לפועל? הפיילוט – בקרוב

כבר לא תישארו בשדה תעופה זר | צילום: shutterstock

האם תמורת דולר אחד תוכלו לחזור לישראל במידה שחברת התעופה שבה הזמנתם כרטיס טיסה – קרסה? מתברר כי בכנס התאחדות סוכני הנסיעות שהתקיים בקפריסין, עלתה יוזמה חדשה שנועדה לסייע לישראלים שנתקעו בחו”ל כתוצאה מסגירה פתאומית של חברת תעופה.

‘ביזנעס’ מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

250/200 סייד בר + קובייה

לפי היוזמים, תוקם קרן לאומית מיוחדת, שתמומן מהפרשת סכומי כסף קטנים מתוך עלויות כרטיסי טיסה של נוסעים לחו”ל, ובאמצעותה יירכשו כרטיסי טיסה חזרה לארץ לישראלים שנתקעו בחו”ל בגלל קריסה של חברת התעופה.

העובדה שטיסות כיום זולות מאוד, מביאה חברות תעופה רבות למכור כרטיסי טיסה מוזלים באפס רווחיות, וכתוצאה מכך יותר ויותר חברות מדווחות על פשיטת רגל.

לפי דיווח בחדשות 10, קרנות המיועדות למקרים הספציפיים האלה, קיימות כבר במספר מדינות באירופה וכעת התאגדות סוכנויות הנסיעות הישראלית דוחפת להקמת קרן דומה כזאת בישראל. “נעשה פה קרן לאומית, למקרים הספציפיים האלה, שהם לא רבים, אבל כשקורה כזה דבר ומאות או אלפים ישראלים תקועים בחו”ל, תלוי בגודל חברת התעופה, זה לא נעים ובסוף הרי המדינה מחזירה אותם”, הסבירה חני סובול, מנכ”לית התאחדות משרדי הנסיעות לחדשות 10.

מה הסיכויים של יוזמה כזו לראות את פני המציאות? מסתבר שרבים היו מעדיפים לשלם סכום קטן שיבטיח את שובם הביתה: בקרוב יחל פיילוט וסוכני הנסיעות יורשו למכור טיסות שאי אפשר לבטל אותן – במחיר מופחת. להערכת ההתאחדות, הישראלים יסתערו על המוצר הזול למרות הסיכון ואף יסכימו להפרש של תוספת בת מחצית הדולר עד דולר בודד, לקרן לאומית שתבטיח את כרטיסם בחזרה הביתה במקרה של פשיטת רגל של חברת התעופה.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה