מול תת הייצוג: רשות החדשנות תגביר פעילות בהכשרת חרדים

רשות החדשנות וזרוע העבודה של משרד הכלכלה יתמכו בתכנית להכשרת חרדים להייטק | יספקו מענקים לתכניות להכשרת אלפי גברים חרדים לתעשיית ההייטק, זאת במטרה להתמודד עם המחסור החמור במתכנתים מקצועיים | המענקים מיועדים לתוספת של אלפי חרדים | כיום, עומד מספר הגברים החרדים בתעשיית ההייטק על אחוז בודד בלבד מכלל העובדים בתחום

חרדים בהייטק במתחם ביזמקס | צילום (אילוסטרציה): יח"צ

כבר יותר מעשור שתעשיית ההייטק מתמודדת עם מחסור חמור בכוח אדם מיומן. הנתונים הרשמיים מצביעים על מחסור של 25-30 אלף עובדים. גם לפי דו"ח מצב ההייטק 2022 של רשות החדשנות ו-SNC, קיים פער של כ-30 אלף משרות פנויות בהייטק במקצועות טכנולוגיים ועסקיים.

למרות ניסיונות רבים לקדם שילוב עובדים חרדים בהייטק כפתרון כפול לאתגר תעסוקת החרדים ובעיית כוח האדם בהייטק, מספרם של העובדים החרדים בתעשיית ההייטק עדיין נמוך מאוד ביחס לחלקם באוכלוסייה. רק אחוז אחד מתוך כ-330,000 עובדי הייטק בישראל הם גברים חרדים.

250/200 סייד בר + קובייה

במטרה לשפר ולזרז את תהליכי שילוב החרדים בהיי-טק, צפויה להודיע רשות החדשנות יחד עם זרוע העבודה במשרד הכלכלה על השקעה בתכניות להכשרת אלפי עובדים חרדים חדשים להייטק בשנים הקרובות.

במסגרת פיתוח ההון האנושי של תעשיית הייטק, תעניק הממשלה, בין היתר, מענקים לתכנית MeGo שמופעלת על ידי קרן קמ"ח, לשם פתיחת כיתות נוספות ברחבי הארץ. התכנית החלה לפעול בחודשים האחרונים בהובלה של משרד הכלכלה, חברות הייטק מובילות וקרנות פילנתרופיות, במטרה להכשיר כאלפיים מתכנתים חרדים שיצטרפו לעבודה בהייטק בשנים הקרובות. 

870/135 ליינר ארטקל

במסגרת התכנית, מתקיימים לימודים במשך כשנה וחצי (ימים מלאים) במודל הכשרה של 8200, כולל מעטפת תמיכה מקצועית, לימודית ואישית, לצד מימון מלא ללימודים ומלגת קיום חודשית.

Inner 620/130

כתיבת תגובה