מוריס גורקן: “עסקאות פינוי בינוי זה ההווה והעתיד של תחום הנדלן”

FREEPIK

תוכנית המתאר הארצית לחיזוק והריסת מבנה קיים בפני רעידות אדמה (תמ”א 38) שאושרה בכנסת בשנת 2005 תוקפה מסתיימת רק בעוד כ 18 חודשים אך בשטח ניתן להבין שהרוב הגדול מכוון לעסקאות מסוג פינוי בינוי . מוריס גורקן מייסד ובעלים של חברות גורקן יזמות נדלן מסביר:

 

250/200 סייד בר + קובייה

מנהל התכנון במשרדי האוצר מקדמים מתווה מהפכני , בו הרשויות המקומיות יהיו בעלי מנדט בכל נושא התכנון בקידום מתחמי התחדשות עירונית והעדפתם תהיה לקדם פרויקטים של פינוי בינוי המתבצעים על שטחים גדולים ומספר גדול של בניינים על פני קידום פרויקטים של תמ”א 38 המתבצעים על מספר בניינים מצומצם ואפילו על בניינים בודדים . מדוע ?

בעלי החברות היזמיות מעדיפים לקדם מתחמים גדולים במסלול פינוי בינוי

חברת גורקן יזמות ובניה שהוקמה בשנת 1993 בבעלות מוריס גורקן עוסקת מעל עשור בפרויקטים במסלול תמ”א 38 במרכז הארץ ובתל אביב בפרט ולאחרונה מתמקדת בעיקר בפרויקטים מסוג פינוי בינוי . מסביר מוריס גורקן ” אחרי שעסקנו שנים רבות בפרויקטים של תמ”א בעיקר בתל אביב , כיום רוב הפעילות שלנו מתקדמת בעיקר במתחמי פינוי בינוי. אומנם התהליכים ארוכים והעסקאות מאוד מורכבות כי מדבור בעסקאות שמעורבים בהם עשרות רבות ואף מאות של אנשים , אך מהעבר השני יש דחיפה מהרשויות המקומיות מ2 סיבות, הראשונה היא יתרון תכנוני מוצלח יותר , והסיבה השניה היא  הרווח של הרשות המקומית מהיטלי השבחה גדולים או לחלופין מבני ציבור .

תחושת הביטחון למשפחות

בשנה האחרונה ראינו דרך כלי התקשורת מקרים שעוררו בהלה רבה לרובנו :

בניינים שקרסו, בניינים שפונו מחשש לקריסה וחיי אדם וכמו כן העיריות מאתרות

אלפי בניינים שמצבם לא תקין למגורים ומחייבות את בעלי הזכויות לחזק אותו

מכספם האישיים, וכמובן  אי אפשר להתעלם מכך שמהלך העשורים האחרונים כל

מספר שנים מתבצע  ירי של רקטות וטילים על מדינתנו , כך שרוב המשפחות לא

מרגישות בטוחות ללא ממ”ד בדירתם.  מוריס גורקן מסביר ” מעבר לכך שבכל עסקת

פינוי בינוי בעלי הדירה משביחים את נכסם ומשפרים את מצבם הפיננסי , הנושא

הביטחוני לא פחות חשוב מחיזוק נגד רעידות אדמה  במציאות שבה אנו חיים הכרחי

לשאוף לדירה עם ממ”ד שנותן תחושת ביטחון ובפועל מונע אסונות “

לסיכום אופטימי – אם יש באפשרותכם לקדם את נכסכם בעסקת פינוי בינוי אל תהססו

מוריס גורקן מסכם: בזווית ראיה שלי האפשרות להשתתף בעסקת פינוי בינוי , לכל המעורבים בדבר היא זכות גדולה. עסקה טובה היא עסקה שכל הצדדים מרוצים ומרוויחים ,בעלי הזכויות שמחזיקים בנכס כהשקעה משביחים את נכסם, בעלי הזכויות שגרים בנכס משפרים את איכות חייהם  , הרשויות המקומיות מרוויחות מהיטלי השבחה או מבני ציבור והיזם מרוויח מתחם בניה גדול  באופן כזה שיכול לאפשר לו לבנות פרויקט איכותי בסטנדרטים גבוהים. צריך לזכור שתהליך מסוג זה  עשוי לקחת מספר רב של שנים מכיוון שיש ביורוקרטיות ושלבים רבים לעבור. חשוב מאוד לעבוד בעסקאות פינוי בינוי עם חברה שיודעת לקדם תב”עות מול ועדה מחוזית ומול העיריות על מנת להגיע לסיומו של התהליך במהרה”

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה