מושבי עור, מולטימדיה וגג נפתח: קבלו ג’יפון ב-100 אלף שקלים

 ה ZS החדש עם מושבי עור, מערכת מולטימדיה ממוצעת ומקום לחמשה נוסעים אבל זה גם יחייב אתכם להתפשר בכמה דברים. בעיניי הם די בקטנה. השאלה למה אתם צריכים את המכונית

MG הגיפון החדש

תגידו יפה שלום ל-MG החדש: ZS, רכב פנאי-שטח מרשים, עם פרונט מוחצן, לוחית רישוי “אמריקנית”, חישוקי מגנזיום ופנסי לד.

אגב, הרכב הנמכר ביותר של החברה בישראל, MG350, שלא באמת הפך ללהיט, עלה 114,000 שקלים – למרות שהמנוע שלו היה חלש יותר, תיבת ההילוכים ירודה ובלי הילת הגובה שיש לג’יפון החדש. כלומר, היבואנית הבינה שהיא חייבת לחתוך במחירים, כדי לא לחזור על השיווק הלקוי בעבר.

בתוך המכונית הנאה הזו, שבלטה עוד יותר בצבעה האדון, תיהנו ממושבי עור נוחים – עם תיפורים, גג נפתח, דשבורד רך באופן מפתיע והרכבת חומרים סבירה למדי וגם מערכת מולטימדיה עם מצלמת רוורס, בלוטות’ ועוד – אבל באנגלית, ללא ‘וויז’ וקצת לא נוחה לתפעול. ההנעה נעשית באמצעות מפתח, קצת מיושן יחסית למכונית שאמורה לייצג קידמה ולהיאבק במתחרות איכותיות.

תא הנוסעים לא גדול במיוחד, אך מאחור יש מקום גם לנוסע שלישי, אמצעי, אפילו אם מידותיו ממוצעות. זאת, בזכות תעלת הינע צנומה שמאפשרת גם מקום לרגליים. בין 2 המושבים הקדמיים יש משענת יד רחבה המיועדת לשני הנוסעים. תא המטען גדול למדי.

מבחינת מנוע: הוא קטנצ’יק, 1,000 סמ”ק, עם 111 כוחות סוס. גם בכלי-הרכב של קונצרן פולקסוואגן תמצאו כאלה, רק ששם מדובר במנוע טורבו חזק, TSI; במנוע של MG מרגישים את קוטנו של המנוע, בעיקר בהאצות.

זה לא נורא כפי שזה עלול להישמע, בכלל לא. אבל תלוי מי אתם ולמה אתם מייעדים את המכונית: צריכים לגמוע מרחקים מידי בוקר / צהריים / ערב ואתם אוהבים לסחוט את הדוושה? דלגו. צריכים מכונית לסידורים בעיר או לנסיעות באזור והדרך לא אצה לכם? בינגו.

הזכרנו קודם לכן את ה-MG350. אחת הסיבות שהיא זכורה לי, ולא לטובה, נעוצה בתיבת ההילוכים שלה, שעמדה על 4 מהלכים בלבד. זה גם אימץ את המנוע וגם פגם בצריכת הדלק.

המנוע החדש מגיע עם 6 הילוכים, שמסייע לצריכת דלק מופחתת ולמאמץ מופחת ויש גם טיפטרוניק, באמצעות מוט מאחורי ההגה.

צריכת הדלק עומדת על ליטר דלק לכמעט 10 ק”מ של נסיעה משולבת.

אז מה יש לנו? פוזה, אבזור, נוחות ותיבת הילוכים חדישה יחסית – וכל הטוב הזה רק ב-100 אלף שקלים.

כן, יש מה לשפר, אבל במחיר כזה קשה להתלונן

 

 

נתונים:

מחיר: החל מ-99,990 שקלים

מנוע: 1,000 סמ”ק בנזין, עם 111 כ”ס

מומנט: 16.3 קג”מ ב-1800 סל”ד

בסיס גלגלים: 2.58 ס”מ

נפח תא מטען: 448 ליטר

6 כריות אוויר

זיהום אוויר: 12

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה