מחאה בבני ברק נגד וויז (waze): "מפנים רכבים בשבת דרך רחובות העיר"

למרות שבאופן רשמי רחובותיה של בני ברק סגורים בשבתות, מתברר כי באפליקציית וייז מצאו דרך עקיפה ובעיריית בני ברק לא עושים כלום למנוע את הפרצה החומרה

אפליקציית ווייז. צילום: Suhaimi Sulaiman | שאטרסטוק

לא מדובר בג'ירו ד'איטליה, ואפילו לא בעבודות ברכבת ישראל, זהו חילול שבת מתמשך בתוך עיר חרדית.

בשנים האחרונות ישנה תופעה הולכת וגוברת, של חילולי שבת בבני ברק, נקדים ונאמר שבקצוות של בני ברק  במהלך העשרים שנה האחרונות, נסגרו עוד ועוד רחובות בשבת, וזאת לאחר שהמיעוט החילוני שהיה באזור הלך ופחת, עד שנשארו מתי מעט  בלבד (ויעידו על כך תוצאות הבחירות המוניציפאליות האחרונות בהם קיבלה רשימת "הליכוד" 204 קולות בלבד)

250/200 סייד בר + קובייה

עם זאת עדיין ממשיכים בני משפחתם לבקר אותם בשבתות ונכנסים עם רכבם לתוך בני ברק, (דבר בעייתי לכשעצמו , מאחר ובקלות הם יכולים לחנות ברמת גן וללכת 300 מטר ברגל) אבל אותם מכוניות בד"כ עוצרות ברחובות הגבוליים.

אבל מלבד זאת ישנם עשרות (!) מכוניות שכנראה כתוצאה מאפליקציית וויז שמפנה אותם דרך בני ברק שפשוט חוצים את כל בני ברק (כך לדוגמא ברחוב ירושלים בו מוצבים מחסומים אבל מאחר ולא ניתן להציב מחסומים בשתי הנתיבים, {וזאת כדי לאפשר מעבר רכבי חרום}, המכוניות פשוט עוברות בין הנתיבים), ומדובר בעשרות רבות של מכונית בכל שבת (ישנם שעות שבכל מספר דקות עוברת מכונית)

אברך תושב האזור נכנס לפני מספר חודשים לשר התורה מרן הגר"ח קניבסקי שליט"א וסיפר לו על המצב, לאחר ששמע את הפרטים הורה הרב  "צריך לראות לעצור את זה", אותו אברך פנה לחבר מועצה מסוים, וזה האחרון דחה אותו בלך ושוב, ו"צריך לחשוב על פיתרון", ובינתיים המצב נשאר על כנו,

חשוב להדגיש שאנחנו לא חלק משום התארגנות פוליטית ואין לנו כל כוונה לנגח את העיריה, אלא רק לשמור על השבת בעיר.

הצעדים למניעת חילול השבת הם מאד פשוטים.

 1. בראש ובראשונה פניה רשמית של העירייה לWaze שלא תפנה את המשתמשים דרך כבישי בני ברק.

2.הצבת שלטים בולטים שאין להיכנס לעיר בכלי רכב בשבת (ולא להסתפק בתמרור קטן בלבד)

 1. אכיפה. הפעלת פקחים גוים, או אפילו די בהצבת מצלמה, ומתן קנסות, (מבחינה משפטית מדובר באיסור כניסה כמו כל תמרור "אין כניסה" אחר)

זה הזמן שלנו להזכיר לקברניטי העיר למה בחרנו בהם

הצטרפו לעצומה

https://www.atzuma.co.il/shabatbneibrak

פנינו לחברת וויז לקבל תגובה להלן תגובתם

רחובות אשר חסומים באופן רישמי וחוקי בשבת (מבצע קדש, כהנמן, חזון איש וכדומה – ראה תמונת דוגמא עם שילוט רלוונטי) מסומנים גם באפליקציה כסגורים בשבת ואין בשבת ניווט דרכם.

לכן רק אם ישנם מסלולים ספציפיים, ברחובות אשר אמורים להיות חסומים באופן רישמי וחוקי בשבת, אשר לגביהם יש מידע קונקרטי שוויז מאפשרת בהם נסיעה, ניתן יהיה לבצע בדיקה לגביהם.

וויז צילום קרדיט:צילום מסך וויז

מומלץ עבורך

4 תגובות ל: "מחאה בבני ברק נגד וויז (waze): "מפנים רכבים בשבת דרך רחובות העיר""

 1. כשנפתח בית החולים מעייני הישועה חששו מחילולי שבת שזה יגרום ואז הבטיחו שהצוות שמתחלף יסע בטנדרים ע"י אינו יהודי
  זה החזיק כמה שנים !
  כיום המצב נורא מאות מכוניות עוברות ברחוב כהנמן ואף אחד אינו מוחה, להזכירכם פיקוח נפש הוא רק כשיש פיקוח נפש!
  אז לפני שאתם רצים לווייז דברו עם מעייני

 2. הדרך פשוטה למכביר, המון המון חרדים משתמשים בווייז, אז, פשוט לומר להם חד משמעי ברור ופשוט שאם הם לא יפסיקו עם האפשרות הזו של מעבר דרך בני ברק בשבתות אז יצא עליהם חרם בין החרדים, וכך תיכף יימגר על בטוח הענין הזה, וזה באמת לא קשורה כ"כ לעירייה

 3. מה תגובת העיריה

 4. רחובות שחסומים בפועל – חסומים גם בוויז. אם וויז היו רוצים שיסעו בבני ברק – לא היו חוסמים אף כביש.

כתיבת תגובה