מחזיקים חשבון בנק בחו”ל? מס הכנסה בדרך אליכם

אם יש לכם חשבון בנק בחו”ל ואינכם מדווחים עליו לרשות המסים – כדאי לכם להזדרז ולדווח | מבצע ארצי של רשות המסים חשף חשבונות בנק לא מדווחים המוחזקים בחו”ל על ידי תושבי ישראל | היקף הכספים בחשבונות שנתפסו עומד על מעל 85 מיליון שקלים

רשות המסים | צילום: פלאש 90

מבצע ארצי לחשיפת מחזיקי חשבונות בנק ונכסים בחו”ל נערך בימים האחרונים על ידי חטיבת החקירות והחטיבה המקצועית ברשות המסים, והוביל לחשיפת עשרות חשבונות בנק לא מדווחים המוחזקים בחו”ל על ידי אזרחים ותושבים של מדינת ישראל בהיקף של עשרות מיליוני שקלים.

במסגרת המבצע, נחקרו כ-20 חשודים ששמם נכלל ברשימות בעלי חשבונות בנק שהתקבלו על פי הסכמים לחילופי מידע בין מדינות בהתאם לנוהל CRS (Common Reporting Standard), אשר חשפו כספים לא מדווחים בהיקף של מעל 85 מיליון ₪. חלק מפעולות החקירה שבוצעו הובילו למעצרם של מספר חשודים ולשחרורם בתנאים מגבילים.

250/200 סייד בר + קובייה

כך לדוגמא, הובא תושב צפת, בפני בית משפט השלום בחיפה בחשד להחזקת חשבונות בנק בחו”ל בין השנים 2022-2017 בהיקפים של כ-6.5 מיליון ₪. מהבקשה לשחרור בערובה, שהוגשה על ידי פקיד שומה חקירות חיפה והצפון, עולה כי החשוד משך באופן שוטף מחשבונות הבנק באמצעות כרטיס אשראי שברשותו כ-8,000 ₪ מידי חודש, זאת בנוסף למשיכת סכום של 150,000 דולר במזומן באמצעות נש”פ מירושלים על מנת להסתיר את קיום החשבון. כבוד השופטת סגנית הנשיאה טל תדמור-זמיר שחררה את החשוד בתנאים מגבילים.

חשוד נוסף, תושב בני ברק הובא בפני בית משפט השלום בתל אביב, בחשד שלא דיווח על מספר חשבונות בנק הרשומים על שמו בחו”ל בסך של כ – 6.3 מיליון ₪. מחקירת פקיד שומה חקירות מרכז עולה כי לחשוד חשבון בנק בשווייץ עם יתרת זכות גבוהה וכי קיימות בחשבונותיו הכנסות פיננסיות שמקורן בפעילות בחשבון. כבוד השופטת רוית פלג בר-דיין שחררה את החשוד בתנאים מגבילים והטילה צו איסור פרסום על שמו.

Inner article

 

במסגרת המבצע, הובא גם תושב חיפה, בפני בית משפט השלום בחיפה בחשד לאי דיווח על חשבונות בנק בחו”ל בהיקפים של כ-25 מיליון ₪ במטרה להתחמק מתשלום מס. כבוד השופטת, סגנית הנשיאה טל תדמור-זמיר שחררה את החשוד בתנאים מגבילים.

רשות המסים תמשיך להסתייע במידע המתקבל במסגרת דיווחי ה – CRS לאיתור וזיהוי נכסים לא מדווחים בחו”ל על ידי תושבי ישראל על מנת להביא לחשיפת עברייני מס ולגביית מס אמת.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה