מחזירים את ההייטקיסטים לישראל? זה סל ההטבות המתגבש

יוזמה משותפת של שר האוצר אביגדור ליברמן עם שרת המדע, החדשנות והטכנולוגיה, אורית פרקש הכהן | השניים מובילים תכנית הטבות מס לתושבים חוזרים כחלק מתכנית רחבה לפתרון בעיית כוח האדם בענף ההייטק | הקלות מס לעולים ותושבים חוזרים שישתלבו בענף ההייטק

משרדי הייטק בהרצליה פיתוח | צילום אילוסטרציה: נתי שוחט, פלאש 90

שר האוצר אביגדור ליברמן ביוזמה משותפת עם שרת המדע, החדשנות והטכנולוגיה, אורית פרקש הכהן: מובילים תכנית הטבות מס לתושבים חוזרים כחלק מתכנית רחבה לפתירת בעיית כוח האדם בהייטק. הטבות המס יעברו בהוראת שעה לתקופה של כשנתיים, כדי לתת דחיפה משמעותית לשנים הקרובות. המטרה של התכנית היא למשוך עובדי הייטק ישראלים בחו״ל וזכאי חוק השבות לחזור לישראל.

כל ההטבות האמורות יהיו מותנות בבחינת התרומה וההשתלבות בהיי טק של החוזרים באמצעות רשות החדשנות שתבחן ותאשר לכל חוזר או עולה את הזכאות והכל יותנה בתקופת עבודה מינימלית שתיקבע בחוק. יש לציין כי ההטבות שבהצעה יהיו חליפיות להטבות המס הניתנות כיום לעולים חדשים ולתושבים חוזרים בהתאם לבחירת החוזר/העולה.

שר האוצר אביגדור ליברמן: “אנו רואים חשיבות עליונה בקידום תעשיית ההיי טק המהווה את הקטר שמוביל את המשק ופקטור משמעותי בנתוני הצמיחה שלו. עידוד אוכלוסיית התושבים החוזרים והעולים החדשים שישתלבו בתחום, יקדם ויעזור לבעיית המחסור בכוח האדם בתעשיה ועל כן הנחתי את גורמי המקצוע לקדם את התכנית. מודה לשרה פרקש על שיתוף הפעולה בקידום הצעדים החשובים הללו”.

שרת החדשנות, המדע והטכנולוגיה, אורית פרקש הכהן: “מדובר בעוד צעד מתוך מגוון רחב של צעדים שאני מקדמת במענה לבעיית כוח האדם החריפה שענף הייטק בישראל חווה לצד שיא של כל הזמנים. זהו לא צעד יחיד. אמשיך לקדם עוד יוזמות בכל האמצעים לשילוב יותר ישראלים בענף ההייטק בשיתוף התעשייה. מודה לשר האוצר ליברמן על שיתוף הפעולה וההירתמות למהלך”.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה