בדקנו: מחירון העם למכוניות משומשות עדיין לא מושלם

בדיקת 'ביזנעס': לאחר שמשרד התחבורה השיק את מחירי השוק האמיתי של רכבי יד 2 המפורסמים ללא עלות לציבור הרחב – בדקנו את השירות ומעט התאכזבנו • היות וחלק מהעסקאות אינן מדווחות, האפקטיביות של המחירון אינה מושלמת • וגם: למרות שהשפה בישראל היא עברית ומדובר באתר ממשלתי, שמות הדגמים מופיעים באנגלית בלבד

מגרש רכב יד שניה | צילומסך, יוטיוב

המהפכה בשוק המכוניות המשומשות יצאה לדרך בהשקת 'מחירון העם' של כלי רכב – שסופסוף עלה לאוויר. כרגע, כל מי שמעוניין למכור או לקנות רכב יד שנייה, יכול להיכנס למאגר 'מחירון העם' שנחנך היום ע"י משרד התחבורה ובאמצעותו לבדוק את מחיר השוק האמיתי של הרכב, בהתאם לעסקאות שבוצעו ודווחו באתר ממשל זמין. ייאמר לשבחה של שרת התחבורה מירי רגב, שעמדה בעקביות על שאיפתה להגביר את השקיפות לציבור הרחב.

כי באמת, כל מי שקנה פעם רכב משומש מכיר את ההתלבטות: מה בעצם המחיר האמיתי של הרכב? האם מחיר המחירון הוא המחיר הנכון? מחירון העם של משרד התחבורה, שמפורסם החל מהיום באתר המשרד, ישים סוף לשאלות אלה ויאפשר לצרכן לקבל החלטה המבוססת על נתוני אמת.

250/200 סייד בר + קובייה

בישראל מתבצעות מדי שנה למעלה מ-800 אלף עסקאות למכירת רכב משומש. רכישת רכב היא ההוצאה השנייה בגובהה במשקי הבית בישראל, אחרי רכישת דירה. קבלת מידע מדויק, מעודכן ונגיש על מחירו הריאלי של הרכב, היא לפיכך יעד צרכני משמעותי, שיתרום לשוק רכב אמין, הוגן ומשתלם יותר לצרכן.

כיום, מחירי הרכב המשומש בישראל נקבעים באופן כמעט בלעדי על ידי מחירון אחד, שלא תמיד מייצג את המחיר המשולם בפועל. כדי לשנות מצב זה מהיסוד, יזמה השרה רגב מהפך בשוק מחירוני הרכב: מאגר רכב שיתופי וחינמי, המבוסס על נתוני אמת מעודכנים. המחירון עשוי לתרום להוזלת פרמיות הביטוח, המתומחרות כיום על סמך מחירון פרטי שאינו מייצג נאמנה את מחיר השוק.

דרוש: יותר שיתוף פעולה

אלא שמחירון העם מבוסס על דיווח וולונטרי של בעלי רכב, מוכרים וקונים, שביצעו העברות בעלות על רכב בדואר או באינטרנט. המידע שנמסר נותר אנונימי, ללא זיהוי עם רכב או עיסקה ספציפית, לא מועבר לאף גורם חיצוני, ומשמש אך ורק להקמת מחירון. התוצאה: כשאין חובה לדווח על המחיר של העסקאות – אין מידע מלא באתר על כלל הדגמים, ולפי בדיקת ביזנעס היום, על מרבית הדגמים לא ניתן למצוא מחיר מחירון.

זאת למרות, שלפי הודעת משרד התחבורה בחצי השנה האחרונה נאספו עשרות אלפי דיווחים של בעלי רכב שעדכנו על מחיר העיסקה, סוג הרכב, שנת עלייה לכביש, רמת גימור, תיבת הילוכים (אוטומטית או ידנית), נפח המנוע, הנסועה (קילומטראז') העדכנית של הרכב, מספר ידיים וסוגי בעלות.

המסקנה. גורמי המקצוע במינהל התנועה במשרד התחבורה, בשיתוף יועצים סטטיסטיים, אכן ניתחו את הנתונים, וגיבשו בהתאם מחירון עדכני ומהימן, המציג לראשונה, ללא תשלום, את מחיר השוק הריאלי של כלי רכב יד שניה, אבל מה לעשות, שחיפושים שביצענו על דגמי שונים בחברות ניסאן ופורד, דייהו ועוד הניבו את השורה המעצבנת: "לא נמצאו תוצאות לחיפוש המבוקש".

חיפוש ללא תוצאות

לעומת זאת, מחירוני רכבים פופולריים יותר כמו הונדה וטויוטה, מאזדה, קיה ועוד – נמצאו בקלות. הוי אומר: צריך עוד עשרות אלפי מדווחים על עסקאות כדי שהמחירון יהפוך למלא.

ועוד דבר אם אפשר: זהו אתר ישראלי ממשלתי. היה מתאים שגורמי המקצוע יציינו, ליד שם הדגם באנגלית, גם את תרגומו (או תרגומו החלקי) בעברית לטובת העם.

כל כך קשה לכתוב קורולה בעברית?

במקביל, חבל שאחרי מספר חיפושים, מתחילות שאלות שמיועדות לבדוק אם המחפש אינו רובוט. נו באמת, האם במשרד התחבורה מצפים שמישהו יחפש מחיר של שניים-שלשה כלי רכב בלבד?

Inner article

לסיום, נצטרף גם אנו לקריאת משרד התחבורה לציבור בעלי הרכב, הקונים או מוכרים כלי רכב יד שניה, לדווח על העסקה בעת העברת הבעלות, באמצעות האינטרנט או סניפי דואר ישראל. זאת, במטרה להרחיב את מאגר "מחירון העם", המבוסס על חכמת ההמונים, ולעדכן על המחיר השוק האמיתי של כלי הרכב, לטובת כלל הציבור.

השרה רגב ציינה כי עם פרסום המחירון באתר, יכול הציבור, לראשונה בישראל, לקנות רכב משומש במחיר ריאלי ובשוויו האמיתי. "הבטחנו את מחירון העם וקיימנו. היום אנחנו משיקים את מחירון העם הגדול, השיתופי המבוסס על חכמת ההמונים, מחירון שכבר זוכה להד ועניין גדול בקרב כל העוסקים בתחום הרכב בישראל", הוסיפה שרת התחבורה.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

2 תגובות ל: "בדקנו: מחירון העם למכוניות משומשות עדיין לא מושלם"

  1. במחירון העם אין מחיר לג׳יפים בכלל ומדוע?

  2. כי גיפ זה לא עממי

כתיבת תגובה