מחיר החלב הגולמי ירד, אל תצפו לירידת מחירים ברשתות

הוזלה של כ-5 אג' הורידה את מחיר ליטר החלב הגולמי היוצא מהרפתות למחלבות אל רף של פחות מ-2 שקלים באופן רשמי • אבל המחירים ברשתות השיווק לא ממש יושפעו • המחלבות: פיצוי שאינו משקף את ההפסדים שנגרמו לנו במהלך השנתיים האחרונות

הסל לצרכן לא יוזל. צילום: פלאש 90

בהודעה רשמית וצפויה למדי לכל מי שעקב באתר 'ביזנעס' על מצב משק החלב ומאבקי הרפתנים בישראל – מחיר המטרה של החלב, הלא הוא המחיר הגולמי שמשלמים בעלי המחלבות לרפתנים, יירד בכ-5 אגורות (4.89 לדייקנים), לאחר שנתיים של מאבק מתמשך מצד המחלבות. בכך יוזל מחיר ליטר חלב ב-2.36%, אל מתחת לשני שקלים. בשל היטל היצרנים המושת על המחלבות מטעם מועצת החלב – יעמוד המחיר המדויק על כ-2.03 שקלים לליטר.

מחירי החלב בישראל הינם בחלקם המכריע תולדה ישירה של מזון הפרות, ומחיר המזון הממוצע שעל פיו נקבע מחיר החלב, נבחן באמצעות סקר רפתות.

כזכור, לאחרונה הודיעו המחלבות הגדולות 'תנובה', 'טרה' ומחלבות גד, כי יעלו את מחיריהם של מוצרי החלב שאינם בפיקוח בכ-3.5% בממוצע. עם זאת, ולמרות הוזלה נוספת של כ-10 אג' נוספות טוענות החברות, כי הוזלת המחיר לא משמעותית עבורן – לאחר שבמשך השנתיים האחרונות מחירי החלב הגולמי טיפסו משמעותית באוזלת ידה של הממשלה שלא אישרה את העלאת המחירים שאושרה בוועדת המחירים.

הוי אומר: אזרחי ישראל עדיין ישלמו מחירים לא זולים על מעדנים, גבינות פרוסות ושמנות ועוד.

כתיבת תגובה