‘מחיר למשתכן’: הגרלה חדשה על 283 יח”ד תיפתח היום

הגרלה על 283 יחידות דיור במסגרת תכנית ‘מחיר למשתכן’ נפתחת היום להרשמה • הדירות שיוגרלו הן בבאר שבע, עמנואל, קריית שמונה, נצרת וג’סר א זרקא • המשמעות: בחלק מהיישובים יתווסף מענק פריפריה לזוכים שינוע בין 40-60 אלף שקלים ליח”ד • על פי המדיניות החדשה במשרד הבינוי והשיכון, הגרלות תפתחנה רק לאחר קבלת היתר בנייה או היתר בתנאים

באר שבע | צילום: פלאש 90

משרד הבינוי והשיכון הודיע היום כי נפתחות שורת הגרלות על סך כולל של 283 יחידות דיור במסגרת תכנית ‘מחיר למשתכן’. הדירות שיוגרלו הן בבאר שבע, עמנואל, קריית שמונה, נצרת וג’סר א זרקא ועל פי המדיניות החדשה במשרד הבינוי והשיכון, הגרלות תפתחנה רק לאחר קבלת היתר בנייה או היתר בתנאים וזאת ועל מנת לקצר את זמן ההמתנה עד למועד בחירת הדירה.

בבאר שבע יוגרלו 83 יח”ד, בעמנואל יוגרלו 58 יח”ד, בקריית שמונה – 26 יח”ד, בג’סר א-זרקא – 72 יח”ד, ובנצרת יוגרלו 44 יח”ד.

לאור ההחלטה לקיים הגרלה רק לאחר קבלת היתר או החלטת ועדה בתנאים, הליך בחירת הדירות בפרויקטים השונים צפוי להתחיל כבר בשבועות הקרובים. הרישום להגרלה יהיה פתוח במשך שבועיים וייסגר בתאריך ה-7/4/2021 ותוצאות ההגרלה צפויות להימסר לזוכים במהלך חודש אפריל.

כזכור, לפי המדיניות החדשה שנקבעה לפני כשנה, ההגרלות של התכניות לדיור בר השגה שמפרסם משרד הבינוי והשיכון יתקיימו רק לאחר קבלת היתר בנייה או החלטות וועדה בתנאים. זאת, על מנת להקטין את זמן ההמתנה בין מועד ההגרלה לבין מועד בחירת הדירה ולאפשר לזוכים לקבל מידע עדכני ומלא ככל הניתן על הפרויקט המוגרל.

בחלק מהיישובים בהגרלה זו ניתנים מענקים לרוכשים, בגובה של 40,000 או 60,000 שקל.

יחידות דיור אלה יתווספו לכ-80,000 יחידות דיור שכבר הוגרלו במסגרת תכנית “מחיר למשתכן” בכ-90 יישובים שונים (מתוך כ-100,000 יחידות דיור ששווקו לקבלנים). נכון להיום, למעלה מ-65 אלף יחידות דיור הינן בעלות היתר בניה מלא או החלטת ועדה (היתר בתנאים). ‘ביזנעס’ מציין כי היתר בתנאים יכול לכלול עיכובים מתמשכים מאוד של חודשים ארוכים ואף שנים, כמו למשל, בבני ברק, באלעד, בראש העין ועוד.

870/135 ליינר ארטקל

אריאל רוזנברג, ראש אגף בכיר שיווק: “משרד הבינוי והשיכון ממשיך לפרסם הגרלות ולקדם את התכניות לדיור בר השגה למען הזוגות הצעירים וחסרי הדירה. בהתאם להחלטת המדיניות שהתקבלה לפני כשנה, אני מברך על תחילתו של עידן חדש זה. הזוכים בפרויקטים השונים ימתינו זמן קצר ביותר בין פרסום ההגרלה והזוכים בה ועד הליך בחירת הדירות ורגע חתימת החוזה. כך גם יקבלו מידע משמעותי יותר כבר בהליך ההגרלה. בהגרלות שמפורסמות היום הליך בחירת הדירות בפרויקטים השונים צפוי להתחיל כבר בשבועות הקרובים”.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה