מחלות מקצוע

freepik

מחלות מקצוע אינן מוגבלות רק לפציעות גופניות. הם יכולים להיגרם גם מחשיפה לחומר מסוים או מעבודה בסביבה ספציפית.

מחלות המקצוע הנפוצות ביותר הן הפרעות שרירים ושלד, כגון תסמונת התעלה הקרפלית, דלקת גידים וכאבי גב. מצבים אלו נגרמים בדרך כלל על ידי תנועות חוזרות ונשנות או הרמה כבדה. מחלות מקצוע אחרות כוללות סיכונים כימיים, אובדן שמיעה כתוצאה מרעש וסיכונים לסרטן.

250/200 סייד בר + קובייה

על מנת למנוע סיכונים תעסוקתיים אלו, חשוב למעסיקים לספק הכשרה וציוד מיגון נאותים לעובדיהם.

מחלות מקצוע הן מחלות הנגרמות כתוצאה מעבודה בתעשייה או עיסוק מסוים. אלה כוללים סרטן ריאות בכורי פחם, דלקת עור בקרב מספרות ותסמונת התעלה הקרפלית בקרב מתכנתי מחשבים.

סוגי מחלות מקצוע

ישנם סוגים רבים ושונים של מחלות מקצוע שיכולות להשפיע על אנשים בסביבת העבודה שלהם. אלו כוללים:

– מחלות עור

– הפרעות בדרכי הנשימה

– הפרעות בריאות הנפש

– הפרעות שריר – שלד

– הפרעות נוירולוגיות

– הפרעות ברבייה והאנדוקריניות

– תסמונת התעלה הקרפלית

– הרעלת עופרת

– סיליקוזיס

– אסטמה

מחלות מקצוע מהוות דאגה מרכזית עבור תעשיות רבות. מינהל הבטיחות והבריאות בעבודה (OSHA) זיהה למעלה מ-100 מחלות מקצוע.

ממה מחלת מקצוע יכולה להגרם?

ישנם סוגים רבים ושונים של מחלות מקצוע שיכולות להיגרם מגורמים שונים. לדוגמה, חלקם נגרמים מחשיפה לרעלים או כימיקלים במקום העבודה, בעוד שאחרים נגרמים מעודף חום או קור. ניתן למנוע מחלות מקצוע מסוימות עם שימוש בציוד מגן כמו כפפות, מסכות ומשקפי מגן. לא ניתן להימנע מאחרים אך ניתן לטפל בהם באמצעות תרופות או התערבויות אחרות.

חוק מחלות מקצוע משנת 1971 מגדיר מחלת מקצוע כ”כל מחלה או הפרעה הנובעת מהעבודה או במהלך העבודה”. זה כולל כל מחלה שנדבקה על ידי אדם כתוצאה מעבודתו.

מחלות מקצוע הן בעיות בריאות הנגרמות מסביבת מקום העבודה. הם יכולים להיגרם מחשיפה לחומרים מסוימים, כגון כימיקלים או קרינה. הם יכולים להיגרם גם מעבודה עם חומרים מסוימים, כגון אסבסט או צבע על בסיס עופרת.

מינהל הבטיחות והבריאות בעבודה (OSHA) היא סוכנות פדרלית בארה”ב הקובעת ואוכפת תקני בטיחות ובריאות תעסוקתית עבור עובדים במגזר הפרטי וממשלות מדינתיות ומקומיות. תקנים אלו כוללים תקנות לבטיחות בעבודה, חשיפה כימית, פתוגנים בדם, חשיפה לרעש, חומרים רעילים, ארגונומיה, מתח חום ועוד. OSHA אחראית גם להכשרת עובדים לגבי סיכונים תעסוקתיים באמצעות תוכניות ההסברה שלה כמו OSHA Outreach Training Program (OTP).

מחלות מקצוע הן מחלות שנדבקות או נגרמות מעבודתו של אדם. מחלות מקצוע יכולות להיגרם מחשיפה לכימיקלים, אדים, אבק וחומרים אחרים במקום העבודה. מינהל הבטיחות והבריאות בעבודה (OSHA) אחראי על קביעת ואכיפת תקני בטיחות במקום העבודה.

ישנן מחלות מקצוע רבות שעלולות להידבק על ידי אנשים במקום עבודתם. חלק ממחלות מקצוע אלו הן סרטן ריאות, אסבסטוזיס, מזותליומה, ברונכיטיס כרונית, אמפיזמה וסיליקוזיס. OSHA קבעה קווים מנחים כיצד למנוע ממחלות מקצוע אלו להתרחש בעבודה.

למידע נוסף הכנסו לאתר שלנו המרכז לתאונות עבודה ומחלות מקצוע

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה