מחצות הלילה: הפחתה של חצי שקל במחיר הדלק

אל תמהרו לתדלק לפני חצות הלילה הקרוב: ועדת הכספים אישרה פה אחד הפחתה של 850 מיליון שקלים מההפרשה לקרן מס רכוש | הסכום יועבר למימון הפחתת מס הבלו על מחירי הדלק בישראל | המשמעות: החל מהלילה יוזל מחיר הדלק בכחצי שקל לליטר

תחנת דלק | צילום: סיון פרג'

ועדת הכספים אישרה היום (ד’) פה אחד את ההפחתה במס הבלו על הדלק. המהלך יוזיל בפועל את מחירי הדלק בחצי שקל החל מהלילה בחצות.

ההוזלה שאושרה הינה לתקופה של חודשיים בלבד לדלק מסוג סולר ולכשלושה חודשים לדלק מסוג בנזין. אם המחירים יישארו גבוהים, ציינו נציגי האוצר בדיון בוועדת הכספים, תישקל הפחתה נוספת בהמשך השנה.

המקור לכספים הינו באישור הפחתה של 850 מיליון ₪ מההפרשה לקרן מס רכוש.

לפי תקנות מס רכוש, מופרשים בכל שנה לקרן 25% ממס הרכישה הנגבים ע”י רשות המסים, אולם שר האוצר – באישור ועדת הכספים – רשאי לשנות את השיעור המופרש. ההפחתה אפוא תסייע לממשלה להפחית את מחיר הדלק באמצעות הורדת מס הבלו בכחצי שקל.

בחודש שעבר, אישרה ועדת הכספים כי שיעור ההפרשה לקרן בשנת 2022 יעמוד על 8.5% במקום 25%, לשם מימון של 1.65 מיליארד ש”ח לצרכי התוכנית הכלכלית להורדת עלויות המחייה בישראל. כעת, לא יופרשו כלל השנה כספים לקרן.

על פי תחשיב שערך משרד האוצר, ההנחה תגלם כ-550 מיליון ש”ח להפחתת מס הבלו על הבנזין, כ-170 מיליון ש”ח שיופחתו מהסולר, לא כולל מע”מ והוצאות נלוות נוספות.

במהלך הדיון הזכיר ח”כ ינון אזולאי כי למרות השמחה על הורדת מחיר הדלק, הוא אינו שוכח את הציניות בה התייחסו אנשי הקואליציה להצעות החוזרות ונשנות שלו ושל כמה מחברי האופוזיציה לבצע את הצעד הנחוץ.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה