מחריגים את בעיית התשתיות מהתקציב ההמשכי

למרות שכל תקציבי הוצאות הממשלה לא יכולים לקבל תוספות והרחבות טרם הקמת ממשלה חדשה, בשל הצורך האקוטי בהשקעה בתשתיות וכן מאחר וכבר התחייבו על הגדלת ההשקעה בתחום, הוא יקבל הגדלה של 23% מיותר מתקציב שנת 2019 • מנכ”ל משרד האוצר: “אנחנו בעיצומה של מהפכה בתחומי התשתיות והסעת המונים, שבסופה נהיה כמו בכל מדינה מתוקנת אחרת בעולם המערבי”

שי באב"ד | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

“בניגוד לשאר תקציבי הממשלה, תקציב ההשקעה בתשתיות יגדל ב-2020 בכ-23%”. את הדברים אמר שי באב”ד, מנכ”ל משרד האוצר, בוועידת התשתיות והרכבות של Aon ישראל והפניקס, כך צוטט בביזפורטל.

באב”ד נגע בעצב החשוף של התקציב. לדבריו, “השנה, הממשלה תעבוד עם תקציב המשכי, מצב הגורם לפער של מיליארדי שקלים, בין צרכי המשק לבין יכולת הממשלה לתקצב את הצרכים”.

באב”ד ממשיך ומסביר, מדוע יש לתקצב את תחום התשתיות באופן שונה משאר הדברים: “הסיבה להבדל בין ההשקעה בתשתיות, לבין שאר ההוצאות של שירותי הממשלה, נובעת מכך שהשקעה בתשתיות באופייה, היא התחייבויות ארוכות טווח, ועל הפרויקטים של שנת 2020 הממשלה התחייבה כבר בשנים עברו”.

“כך שבכל הקשור להשקעה בתשתיות, הממשלה תשקיע בשנת 2020 כ-32 מיליארד שקל, גידול של כ-23% ביחס להוצאת הממשלה ב-2019, שסך ההשקעה בתשתיות עמד על כ-26 מיליארד שקל”.

אל הוועידה הגיעו בין היתר, כ-20 מנהלים בכירים מתחום התשתיות והפיננסים, מ-Aon ארה”ב ואירופה, לצד נציגי מבטחים זרים מובילים, ביניהם Swiss Re, Berkshire, Allianz ו-HDI. הוועידה הייתה גדושה בתובנות ובחידושים.

באב”ד שסקר את תחום התשתיות בישראל, הסביר כי “תחומי התשתיות והרכבות הינם מהתחומים החמים והצומחים בארץ ובעולם, והגידול המואץ בהם דורש פתרונות ביטוח חדשניים, המותאמים למורכבות התחום ודרישות הפרויקטים.

Inner article

“מדינת ישראל נמצאת בעיצומה של מהפכה, אשר בסופה נעבור כולנו לשימוש על בסיס יומי, במערכות הסעת המונים, כמו בכל מדינה מתוקנת אחרת בעולם המערבי. על פי התכנית האסטרטגית של רכבת ישראל לשנת 2040, יושקעו לאורך השנים סכומים בהיקף כולל של מעל 120 מיליארד שקלים, בתשתיות הרכבת ברחבי ישראל”.

בדבריו כיוון באב”ד את הזרקור, על שורה ארוכה של תוכניות ממשלתיות: “השקעה בתשתיות של רכבת ישראל, הינה בנוסף להשקעה האדירה של הגופים הממשלתיים, הצפויה בקווי הרכבת הקלה בגוש דן, אשר נמצאת כיום בעיצומה, בהרחבת קווי הרכבת הקלה בירושלים, הקמת קו הרכבת הקלה בין חיפה לנצרת וכמובן החזון הגדול של הקמת רשת קווי המטרו במרכז הארץ”.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה