מחשבון הסייבר הלאומי יגלה לכם אם העסק שלכם מוגן

מערך הסייבר הלאומי משיק מחשבון שיגלה לכם כמה הארגון שלכם מוגן מפני תקיפת סייבר • המחשבון הייחודי מאפשר לכל ארגון בישראל לבדוק את רמת הגנת הסייבר בארגונו ואת עמידתו בתקנים מקומיים ובין-לאומיים בצורה אנונימית, דינמית ופשוטה • בדקו עכשיו את בטיחות המחשבים בעסק שלכם

ראש מערך הסייבר, יגאל אונא | צילום: רונן טופלברג

מערך הסייבר הלאומי הפיק מחשבון שיגלה לכם כמה הארגון שלכם מוגן מפני תקיפת סייבר. המחשבון הייחודי מאפשר לכל ארגון בישראל לבדוק את רמת הגנת הסייבר בארגונו ואת עמידתו בתקנים מקומיים ובין-לאומיים בצורה אנונימית, דינמית ופשוטה. המערכת שהושקה לציבור, מנגישה לארגונים קטנים, בינוניים וגדולים במשק כלים לאומיים מתקדמים לניהול סיכוני סייבר ללא עלות.

השבוע אף הכריז ארגון ISC)²), ארגון הגג של ההסמכות המובילות בעולם בתחום הסייבר, כי בפרסים השנתיים להישגים יוצאי דופן בתחום הסייבר, בקטגוריית ממשל, זכה השנה יזם המערכת, יובל שגב, ראש מרכז מתודולוגיה ובדיקות חוסן במערך הסייבר הלאומי של ישראל.

במערך הסייבר הלאומי הסבירו כי המערכת בנויה בצורת סידרה של שאלות שנועדו לקבוע את רמת ההגנה הנוכחית בנושאים של הגנת מידע, רשתות, גיבויים, פיתוח מאובטח ועוד.

באמצעות הזנת פרמטרים פשוטים למערכת, יכול נציג הארגון לקבל תמונת מצב רחבה על מצב הגנת הסייבר בארגונו ולנהל סיכונים בהתאם. התשובות המתקבלות מהזנת הפרמטרים עונות על הצורך של הארגון באבטחה ובניהול סיכונים, על מידת ההלימה לרגולציות מקומיות ובין-לאומיות וגם על העשייה של מנהלות הגנת הסייבר בארגון.

בשלב האחרון במחשבון, המערכת תציג את תעדוף הטיפול הנדרש לפי שלבים ורמות חומרה לארגון וממנה יכול הארגון לגזור את תוכנית העבודה ולהפיק דו”ח מציג את תמונת המצב.

זיהוי, הגנה, איתור, תגובה

המערכת ייחודית בכך שמנגישה את המתודה הלאומית להגנת סייבר לכלל המשק וללא עלות. הארגונים מקבלים תובנות ספציפיות לארגונם המסתמכות על תוצרי מערך הסייבר הלאומי ובפרט על תורת ההגנה הלאומית של המערך, כך שהנטל בעבודה מול דוחות רבים והמלצות מגוונות להגנה מצטמצמים למקום אחד.

שגב מסביר כי “מטרת המערכת להקל על הארגונים בהערכת המצב העכשווית שלהם ולהגיע למצב שבו החזר ההשקעה על הזמן שהוקדש לבחינת רמת ההגנה בארגון הוא הגבוהה ביותר. בהשקעה של כמה שעות עד ימים בודדים הארגון מקבל תמונת מצב מקיפה על רמתו. מדובר בתפיסה חדשנית המאפשרת לשנות את רמות ההגנה במשק בזמן אמת”.

Inner article

המערכת מפיקה תמונת מצב, שחשופה לעיני הארגון בלבד, על עמידתו בסטנדרטים להגנת סייבר, כפי שנקבעו בתורת ההגנה של המערך, וכן הצעה לביצוע פעולות נדרשות. למחשבון שתי קטגוריות: הראשונה, לביצוע סקר סיכונים לעסק קטן אל מול עשרה כללי אצבע פשוטים ובסיסיים ליישום לצורך הגנה. השנייה, שמיועדת לארגון בינוני או גדול, מאפשרת למפות את הנכסים והתהליכים העסקיים, לדרג אותם בהתאם לרמת הסיכון ולקבל את רמת התאימות לתקנים, תרחישי תקיפה ותוכנית עבודה מסודרת. המערכת מציגה ציונים במספר משתנים, אשר מונים את הבקרות התקינות מול הלא תקינות ומציגות את רמת ההגנה של הארגון בכל אחת מחמש הפונקציות העיקריות בהגנה: זיהוי, הגנה, איתור, תגובה והתאוששות.

המערכת שפותחה מספקת לארגון יכולת לעקוב אחר התקדמות התהליך ולמקסם את הערך מכל תוצר מתודולוגיה אותו המערך מפתח, על ידי הנגשתו במקום ובזמן המתאים. ישראל מתוקף היותה מדינה מוקפת טרור ואנטישמיות עולמית, עומדת פעמים רבות במרכזן של תקיפות סייבר המוניות ולעיתים אף אכזריות. המחשבון יסייע לחברות ופרטיים להגן על המערכות מפני מתקפות סייבר טרוריסטיות או חובבניות.

אם ברצונכם לבחון את ההגנה על המערכת שלכם בארגון לחצו על הקישור להרשמה למערכת יוב”ל.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה