מחשב חדש: חמישה דברים שאתם צריכים לעשות

על רקע החזרה לספסל הלימודים והלמידה מרחוק שהובילה רבים לקניית מחשבים חדשים, הנה חמישה דברים שכדאי לבצע לפני המעבר למחשב החדש כדי להבטיח מעבר חלק ושמירה על המידע • כך תתגוננו ממתקפות זדוניות

מחשב נייד | צילום: pixabay

יש לכם מחשב חדש? מזל טוב! עכשיו שימו לב לדברים שאתם צריכים לעשות: גיבויים, עדכונים, שדרוגים והגדרות יסייעו לכם ליהנות יותר מהמחשב החדש שלכם. הנה כמה דברים מהמומחים של חברת אבטחת המידע ESET.

1. גבו והעבירו את הנתונים מהמחשב הישן ואז מיחקו אותם:

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

USB או כונן קשיח חיצוני יוכלו לעזור בתהליך. עבור קבצים רבים עדיף להיעזר בכונן קשיח.

אחסון בענן גם הוא אפשרות, שירותים כמו Microsoft OneDrive, Dropbox, Google Drive יוכלו לעזור.

לאחר שתסיימו להעביר את כל הקבצים שלכם, תוכלו לשחזר את המערכת ולהכין את המכשיר הישן לאחסון, מכירה או שמירה.

עצת זהב – לפני שאתם מעבירים את הקבצים למחשב החדש, סירקו אותם עם אנטי וירוס על מנת לוודא שאתם לא מעבירים איומים למחשב החדש.

2. עדכנו את התוכנות ומערכות ההפעלה:

כאשר אנו ממתחילים שימוש במחשב חדש, צריך לזכור שלפני שהוא הגיע אלינו, הוא ישב על המדף תקופה מסוימת כך שקיימת אפשרות שלא כל התוכנות מריצות את העדכונים האחרונים. לכן חשוב כל עדכון אוטומטי שמבקש לרוץ, לאפשר אותו, כך תמיד תשתמשו בגרסה החדשה והעדכנית ביותר של כל תוכנה. אם יש תוכנות או אפליקציות שאינכם זקוקים להם, פשוט מחקו אותן. מחשב שנקי משטויות או דברים שאינם בשימוש, יעבוד נקי יותר ולא יושפעו המשאבים שלו.

3. שדרגו את האנטי וירוס וההגנה שלכם מפני נוזקות:

שכלולים לנוזקות ושיטות של מתקפות מתקיימים כל הזמן ולכן תמיד חשוב להיות עם גרסת האנטי וירוס המעודכנת ביותר שתגן עליכם הכי טוב. תוכנת הגנה שאינה מעודכנת, לא מכירה את כל המתקפות ולכן לא תוכל להגן עליכם כראוי.

870/135 ליינר ארטקל

4. הגדירו את כל מה שקשור להתראות, התקנות אוטומטיות וחלונות קופצים:

החליטו אם ברצונכם שעדכוני תוכנות יבוצעו באופן אוטומטי ואפילו הגדירו את ההתראות שמתקבלות מכל אפליקציה ואפליקציה. כך הכול יהיה מותאם בדיוק לרצונכם.

5. הכינו רשימת חשבונות בשימוש גבוה:

הכוונה לרשימת שירותים וחשבונות שאתם משתמשים בהם בתדירות גבוהה במחשב הישן ולוודא שאנחנו זוכרים את הסיסמאות של כולם (לרב אנשים שומרים סיסמאות בדפדפן).

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה