מטבע ההוקרה למערך הרפואה | שימו לב למטבע 5 שקלים

בבנק ישראל השיקו מטבע הוקרה בערך של 5 ₪ המוקדש למערך הרפואה והבריאות בישראל, על תרומתם ומאבקם למען חייהם ובריאותם של אזרחי המדינה במהלך מגפת הקורונה | למעלה משני מיליון מטבעות עם העיצוב החדש ייכנסו למחזור

נשיא המדינה יצחק הרצוג, נגיד בנק ישראל אמיר ירון ושר הבריאות ניצן הורביץ, בטקס השקת המטבע | צילום: דוברות בנק ישראל

באירוע מיוחד הושק מטבע הוקרה בעריך של 5 ₪ המוקדש למערך הרפואה והבריאות בישראל, על תרומתם ומאבקם למען חייהם ובריאותם של אזרחי המדינה במהלך מגפת הקורונה. אירוע ההשקה התקיים במעמד נשיא המדינה מר יצחק הרצוג, שר הבריאות מר ניצן הורביץ ונגיד הבנק פרופסור אמיר ירון.

עיצוב צד הנושא של המטבע נבחר במסגרת תחרות עיצוב בהשתתפות 15 מעצבים גרפיים מישראל. הנגיד, פרופסור אמיר ירון, בחר את העיצוב הזוכה, מתוך שלוש הצעות עיצוב שנבחרו על ידי הוועדה הציבורית לתכנון שטרי כסף, מעות ומטבעות זיכרון בראשות שופט בית המשפט העליון (בדימוס) מר יעקב טירקל.

250/200 סייד בר + קובייה

מאתמול, נכנסו (וייכנסו בהמשך) למחזור, למעלה משני מיליון מטבעות עם העיצוב החדש, שישמשו את הציבור הישראלי לצד המטבעות הקיימים. מי שאמונים על הכנסת המטבע הם התאגידים הבנקאיים ודואר ישראל, ובקופת הציבור בבנק ישראל בירושלים.

נגיד בנק ישראל אמיר ירון, בטקס השקת המטבע | צילום: דוברות בנק ישראל

“השנתיים האחרונות הוכיחו לכולנו באיזו מערכת בריאות ציבורית נפלאה זכינו”, אמר נשיא המדינה יצחק הרצוג בטקס ההשקה, “מאז פרוץ המגיפה, אשר שינתה את חיינו לבלי הכר, נוכחנו במסירות ובמחויבות יוצאות-דופן, במאבק חסר הפשרות על כל חולה, בתנאים מורכבים, ובתנאים של אי-ודאות משתנה”.

“זכינו בהזדמנות להביע תודה והערכה, ולהוקיר את הצוותים הרפואיים שלנו על תרומתם ומאבקם הנחוש למען חייהם ובריאותם של אזרחי המדינה במהלך מגפת הקורונה. אני רוצה להודות לך ידידי נגיד בנק ישראל – הפרופ’ אמיר ירון, על המנהיגות ועל קור הרוח שלך לכל אורך משבר הקורונה ובוודאי בתחילתו – כשערפל הקרב אפף את כולנו. ייצוב המערכת הפיננסית וחזרה לצמיחה”.

Inner article

נגיד בנק ישראל, פרופ’ אמיר ירון אמר כי הוא שמח על הזכות שנפלה בחלקו להוקיר את תרומתם של הצוותים הרפואיים למאבק במגיפה ולהנציח אירוע היסטורי שכזה. “אין לי ספק שלאור עומק המשבר והשלכותיו הכלכליות האדירות, פועלם והתגייסותם של עובדי מערך הרפואה והבריאות בישראל תורמת גם היא רבות לעמידותו ושרידותו של המשק הישראלי”.

שר הבריאות, ניצן הורביץ, אמר: “עובדי המנהל והמשק, האחים, הרופאות, כח העזר וכל אנשי מערכת הבריאות, אתם עמוד השדרה שלנו. אתם הפנים שמאחורי ההצלחה במאבק במגיפה. תודה לבנק ישראל על היוזמה היפה ולנשיא הרצוג על התמיכה והעידוד.

המטבע המיוחד שעוצב על ידי איתן אלון, את צד הערך עיצב גבי נוימן ז”ל | צילום: בנק ישראל

“הקורונה מוכיחה שהבריאות היא מרכיב יסודי בחוסן הלאומי, לא פחות מהחוסן הבטחוני והצבאי. לקראת האומיקרון מערכת הבריאות זקוקה גם לכסף ממש. לתוספת מיטות וכוח אדם. ביחד ננצח גם את הגל הזה”.

מומלץ עבורך

2 תגובות ל: "מטבע ההוקרה למערך הרפואה | שימו לב למטבע 5 שקלים"

  1. את מי מעניין המטבע שלגם,אנחנו קורסים במחלקות ואתם חושבים שזה ירגיע רוחות? ממשלה מנותקת מהמציאות פשוט לועגת לנו עם הבדיחה העצובה הזאת …

  2. זה בדיחה ? הרופאים/ות + אחים/ות מחוייבים לדאוג לאזרחי המדינה ולכן קיימת “שבועת הרופא” למרות שכל מערך הרפואה בישראל כושל … אז על מה להוקיר אותם על משהו שהם חייבים ?!

כתיבת תגובה