מטורף: פלטפורמת התיירות העסקית ששווה 7.25 מיליארד דולר

טריפ אקשנס האמריקנית שהוקמה על ידי שני ישראלים – מציעה לאנשי עסקים הטסים לחו”ל סטארטאפ לניהול לוגיסטי נכון של נסיעותיהם | המערכת מאפשרת תכנון והזמנת נסיעות עסקיות וניהול הוצאות | הגיוס של 275 מיליון דולר שביצעה אתמול משקף לה שווי מטורף של 7.25 מיליארד דולר | התקופות הקשות, הקורונה, פיטורי העובדים והגיוס הגדול שלפני ההנפקה

אילן טוויג ואריאל כהן מייסדי טריפ אקשנס | צילום: יח"צ

חברת התיירות העסקית האמריקנית טריפאקשנס, שנוסדה על ידי שני ישראליים, אריאל כהן ואילן טוויג ב-2015, ביצעה גיוס אדיר של 275 מיליון דולר בסבב F, לפי שווי של 7.25 מיליארד דולר. עד היום גייסה החברה קרוב ל-1.3 מיליארד דולר.

הסטארט אפ הישראלי, עוסק בניהול ותכנון נסיעות לחו”ל של אנשי עסקים, ומספק מערכת המאפשרת תכנון וניהול של טיסות ארגוניות לחו”ל, השלים את הגיוס האדיר שאותו הוביל Greenoaks בהשתתפות המשקיע אלעד גיל, Base Partners ומשקיעים מרכזיים נוספים שלקחו חלק בסבבים הקודמים.

250/200 סייד בר + קובייה

״TripActions חווה צמיחה משמעותית כיוון שחברות מכירות בצורך בכלים הטכנולוגיים וביעילות הנובעים מניתוח נתונים קונטקסטואליים בזמן אמת”, אמר מייסד ומנכ”ל החברה, אריאל כהן. “בזמן ש-TripActions ממשיכה לבצע מהפיכה בשוק הנסיעות הארגוניות, פלטפורמת TripActions Liquid שפיתחנו מיועדת להחליף פתרונות ניהול הוצאות מסורתיים. אף חברה אחרת בשוק כיום לא מסוגלת לספק פתרון T&E (ניהול נסיעות עסקיות/ארגוניות) מאוחד כמו שלנו לחברות ולארגונים בקנה מידה עולמי”.

עוד נמסר מהחברה, כי כתוצאה מהקורונה, קרוב לשני שליש מהעסקים בודקים כיום אפשרות למעבר, או שהצטיידו כבר בפתרונות לניהול נסיעות עסקיות. “השילוב של חווית המשתמש והחדשנות של TripActions, יחד עם פתרון ניהול ההוצאות המתוגבר בטכנולוגיות פינטק, TripActions Liquid, יצרו מוצר מבוסס ענן חזק במיוחד, המציע נראות, שליטה בעלויות ויעילות ללא תחרות ומייצר מהפכה אמיתית בכל הכרוך בניהול הנסיעות, ההוצאות והתשלומים של לקוחות החברה”, אמרו.

עוד נמסר, כי כ-68% מכלל לקוחות החברה עברו ממערכות T&E מדור קודם – אל הפתרון של טריפ אקשנס, המציע ניהול נסיעות והוצאות משולב, תוך נראות ויעילות ללא תחרות. לפי החברה, בחצי השנה האחרונה, TripActions Liquid רשמה גידול של יותר מ -500% בהיקף העסקאות וכ- 400% צמיחה בקרב משתמשים פעילים. הפתרונות המסורתיים של פעם, דרשו מצוותי הנהלת הכספים בחברות השונות לבחון כל הוצאה והוצאה.

“כיום, תוך שימוש בכרטיסים חכמים – פיזיים ווירטואליים – בארגונים המשתמשים ב-TripActions Liquid, רק 5-10% מהעסקאות הללו דורשות בדיקה, מה שמפחית את שעות הדיווח עד 66% ואת הזמנים המוקדשים להסדרים בנושא עד 95%. ללקוחות הארגוניים המשמעות היא צמצום העבודה בפועל משבועות לשעות”.

היה לנו רגע של אמזון

בשנה האחרונה נכנסה החברה לתחום הנסיעות הפרטיות ואף הקימה מרכז פיתוח בתל אביב. עם זאת, צויין ב’גלובס’ כי על פי תכניות הגידול שלה בישראל, היא תגייס 15 עובדים בלבד בטווח הקרוב.

Inner article

ב’גלובס’ ציטטו את המנכ”ל, אריאל כהן, שאמר באירוע שיווקי לאחרונה, כי “עם פרוץ משבר הקורונה ,ידענו שהמשבר ייקח לפחות שנתיים, אבל שבסופו של דבר אנשים לא יוותרו על פגישות פנים מול פנים. היה לנו רגע של ‘אמזון’ – שאבנו השראה מהדרך שאמזון בחרה לעצמה כאשר היא עמדה בפני המשבר הגדול בתולדותיה שבו בשנת 2001 החלה לדמם מזומנים. באותה התקופה פותחו באמזון המוצרים החדשניים ביותר שלה כיום, כמו פריים, קינדל ושירות הענן שלה. גייסנו כסף במאי 2020 וסיימנו עם שווי גבוה יותר מהשווי איתו נכנסנו לשנת הקורונה”.

מימין: אילן טוויג ואריאל כהן, מייסדי טריפ אקשנס | צילום: יח”צ

ב’גלובס’ הזכירו את המשבר שפקד את החברה, במהלך הפיטורים ההמוני במרץ 2020, עם פרוץ המגיפה, כאשר המנכ”ל, אריאל כהן, ספג ביקורת על פיטורי מאות עובדים באמצעות שיחת ועידה קבוצתית בזום, מיד לאחר שהכנסות החברה ירדו לאפס. לאחר מכן הוד, כי היה זה צעד רע עבורו, אך ציין כי עשה זאת מחוסר ברירה וכי לא יכול היה לכנס את העובדים במשרד. ב’גלובס’ הוסיפו וציינו כי לפי מקור ששוחח באותה התקופה עם הוול סטריט ג’ורנל, הפיטורים בוצעו אף שבקופת החברה עדיין היו מאות מיליוני דולרים.

ב’כלכליסט’ ראיין הבוקר מאיר אורבך את המנכ”ל, שהצהיר כי “נהפוך לאמזון של הנסיעות העסקיות בעולם”. עוד אמר כי החברה אינה רחוקה מהנפקה: “אנחנו לא רחוקים מהנפקה, מאמינים שאפשר לבנות משהו מאוד גדול, בסגנון של אמזון לנסיעות עסקיות. לא בונים את זה בשש וחצי שנים אלא ב-20 שנה, ולא רק דרך מימון פרטי, בדרך נהיה ציבוריים. אני מניח שאנחנו לא רחוקים מהנפקה אבל אני רוצה לראות יותר יציבות ונראות מבחינת הקורונה”. עוד צוטט כהן כי “18 חודשים מאז פרוץ הקורונה אני יכול להגיד שהיא עשתה לנו טוב”.

מומלץ עבורך

תגובה אחת ל: "מטורף: פלטפורמת התיירות העסקית ששווה 7.25 מיליארד דולר"

  1. מדוע כל כך הרבה כסף מושקע ומגוייס לטכנולוגיה שקיימת בשוק? אם בסך הכל מדובר בניהול רכש אל מול הזמנות אונליין של שוק הטיסות, קשה לי להאמין שסכומים כאלה דרושים לצורך כך. יש מלא תוכנות של הזמנת טיסות אונליין למגזר העסקי בשוק כיום, ויש כמה תוכנות חזקות של ניהול-רכש: מדוע אחת שמחברת בין טיסות לרכש צריכה לעלות מיליארדים??

כתיבת תגובה