מיום שישי הבא: הפעימה השניה בתחבורה הציבורית בי-ם

משרד התחבורה והרשות הארצית לתחבורה ציבורית הודיעו כי מיום שישי ה-5 בנובמבר 2021, סופרבוס תחל בפעימה השנייה בתחבורה הציבורית בירושלים | כל החידושים הצפויים

סופרבוס | צילום: בן ניקסון

מיום שישי הבא, ה-5 בנובמבר 2021, א׳ בכסלו ה-תשפ”ב, תחל סופרבוס, חברת התחבורה הציבורית מקבוצת בליליוס, בהפעלת הפעימה השנייה בפעילותה באשכול מרכז ירושלים.

השינויים והחידושים מתבצעים במסגרת תנאי מכרזים שקידם משרד התחבורה, באמצעות צוות תכנית אב לתחבורה, לשיפור וייעול רמת השירות של מערך התחבורה הציבורית בירושלים. וכחלק מזכייתה במכרז אשכול “מרכז ירושלים עירוני” בפברואר 2021. תהליך העברת הפעילות באשכול מרכז ירושלים לידי סופרבוס, ימשיך להתבצע בהדרגה במספר פעימות נוספות – עד לשנת 2023.

250/200 סייד בר + קובייה

כזכור, ב-23.07.21 סופרבוס, התניעה את הפעימה הראשונה בפעילותה באשכול, והחלה בהפעלת ארבעת קווי השירות הראשונים (קווים קיימים: 136,83,82,38) באשכול מרכז ירושלים. באותו מעמד, השיקה החברה את תחילת פעילותו של קו תיירות חדש בתדירות גבוהה (קו 2), המשמש כקו במסלול מעגלי לאתרי תיירות באזור העיר העתיקה ולכותל המערבי. קו זה – המתחיל את מסלולו בחניון קרתא, דרך הרובע היהודי והכותל – זוכה מאז הפעלתו להיענות מרשימה מאוד בקרב תושבי ירושלים והבאים בשעריה. 

עם כניסתה של סופרבוס לעיר הבירה, אשכול מרכז ירושלים מתחדש ומתרחב – יתווספו קווים, תדירותם של קווים קיימים תתוגבר ויישולבו אוטובוסים ממונעים באנרגיה חלופית של חשמל וגז טבעי. מהלך זה יתבצע בהדרגה במספר פעימות, עד שנת 2023, ובכפוף לתנאי מכרז אשכול “מרכז ירושלים עירוני”.

בסך-הכל תפעיל החברה 22 קווים חדשים באשכול זה, ובכללם קווים ישירים לאזורי התעסוקה ולאזור הכניסה לעיר. בתוך כך, ישולב באשכול צי חדש של 382 אוטובוסים, מתוכם:  174 מפרקיות, 18 מיניבוסים, 44 דיזל קצר וכן, כ-146 רכבים מונעים באנרגיה חלופית וירוקה כ-95 רכבים חשמליים וכ-51 בגז טבעי שצפויים לסייע להפחתת זיהום האוויר והרעש בעיר, ויישפר את חוויית הנסיעה בתחבורה הציבורית, ואת החוויה העירונית של התושבים והמבקרים.

870/135 ליינר ארטקל

בפעימה זו, מיום שישי ה-5 בנובמבר 2021, א׳ בכסלו ה-תשפ״ב,  צפוייה סופרבוס להוסיף לשירות הציבור ארבעה קווים חדשים:

 •      קו 91 | תלפיות מזרח – גבעת שאול (בית החולים הרצוג כפר שאול) 
 •   קו 504 | חומת שמואל – בנייני האומה  (דרך בגין)
 •   קו 506 | חומת שמואל – הר חוצבים מסיים בצומת רמות 4/9  (דרך בגין)

הקווים הקיימים 74 ו-75 יופעלו גם הם כעת על-ידי חברת סופרבוס, ללא שינוי במסלול. לוחות הזמנים יעודכנו בהתאם – וניתן להתעדכן בלוחות הזמנים המדויקים במוקד ‘כל קו’ 8787* ובאתר סופרבוס.

 במהלך השנתיים הקרובות תגביר סופרבוס ב-40% את תדירויות הקווים באשכול; תספק מענה לביקוש הרב לתחבורה ציבורית בעיר הבירה ירושלים; תשפר את הקישוריות בין השכונות המתרחבות בעיר – ותייעל את הנגישות בתחומי העיר. בתוך כך, השינויים החדשים יחזקו את הקווים מהירים שחוצים את העיר – ויחברו את השכונות הירושלמיות למוסדות הכרחיים, כדוגמת בתי חולים ומוסדות ממשלתיים. בנוסף, הקווים החדשים ינגישו את הציבור לקווי הרכבת הקלה הנוספים שיופעלו בשנים הקרובות. 

בראשית ינואר 2023, תשלים סופרבוס את הפריסה של הפעלת אשכול דרום ירושלים עם כניסת קווים חדשים שיופעלו גם הם באמצעות אוטובוסים חשמליים. 

מומלץ עבורך

10 תגובות ל: "מיום שישי הבא: הפעימה השניה בתחבורה הציבורית בי-ם"

 1. לא תודה

 2. איפה אגד??

 3. וכמובן כל ירושלמי ירגיש בבשרו את עומסי הכביש הרבה יותר….ה יעזור[email protected]

 4. יואו אנשים הזויים אתם! טוב שתהיה פה עוד חברה חוץ מאגד האלו! למעשה כבר היה מזמן צריך להחרים את החברה הזו שרק מחלקת קנסות כל היום! ברוך ה’ שיש את סופרבוס! ובע”ה אסע רק באוטובוסים שלהם! מזל שלא חייבים כבר לעלות רק על האוטובוסים של אגד

 5. עכשיו משרד התחבורה עומד להרוס גם את התחבורה הציבורית בירושלים. חברת סופרבוס פעלה בזמנו בעיר מודיעין ותיפקדה בצורה גרועה ביותר עד שהוחלפה ע”י חברה אחרת. החברה הזאת תהרוס את התחבורה הציבורית בירושלים

 6. החברה הזאת פישלה בגדול בבית שמש,אז עכשו משרד התחבורה נותן להם פרס על זה??? ממש מחדל,אין להם את העוצמה שיש לאגד,החברה הותיקה ביותר בתחבורה ציבורית בארץ,אין שכל,אין דאגות.

 7. נקווה שהכניסה לירושלים תיזכה לגשרים חדשים שמיועדים לרכב ציבורי

 8. בס’ד

  מאחלים לחברת סופרבוס המון הצלחה במרכז החדש בירושלים
  עם מתן שרות מועיל והולם!

 9. סופרבוס זכתה במכרז שהיה

 10. כן סופרבוס, או לא סופרבוס. אנחנו צריכים כמה שיותר אוטובוסים, מכמה שיותר חברות, לכמה שיותר אנשים, וכמה שיותר מהר.

  כיון שמדובר פה בהוספת קו לשנע נוסעים מגילה דרך בגין לכיוון הר חוצבים. חשוב לי לומר תודה ענקית למשרד התחבורה.

כתיבת תגובה