מיזוג מזרחי-אגוד לשלב הבא: אשראי היהלומנים נמכר

כחלק מהמיזוג בין מזרחי טפחות ואגוד: תיק האשראי ליהלומנים שהיה בידי בנק אגוד נמכר לפנינסולה • החברה דיווחה על חתימת ההסכם לרכישת תיק האשראי ליהלומנים מבנק אגוד, שייצא לפועל עם השלמת הסכם המיזוג בין הבנקים – וכחלק מתנאי רשות התחרות להשלמת התהליך • המחיר שנקבע משקף הנחה של כ-30% משוי התיק

מיכה אבני, מנכ"ל 'פנינסולה'

חברת האשראי החוץ בנקאית ‘פנינסולה’ דיווחה על רכישת תיק האשראי ליהלומנים מבנק אגוד כחלק ממהלך המיזוג של הבנק עם בנק מזרחי טפחות. 

חברת האשראי החוץ-בנקאי שנמצאת בשליטת ‘מיטב דש’ ובניהולו של מיכה אבני תשלם תמורת התיק כ-90 מיליון דולר, סכום המשקף הנחה של כ-30% משווי התיק ובין 55% ל-70% משוויו. לפי דיווחי החברה סך האשראי בתיק עומד על 91 מיליון דולר לצד היקף מסגרות אשראי שעומד על 250 מיליון דולר. המחיר המדוייק טרם נקבע משום שהחברה תשלם לבנק אגוד סכום בערך השווה ל-70% משווי התיק, אם שוויו יעמוד בעת המכירה על 130 מיליון דולר ומעלה, או לחילופין, התשלום יהיה על פי סכום השווה ל-55% משווי התיק, אם שווי התיק יעמוד על 70 מיליון דולר ומטה.

ההסכם שנחתם עתה ייצא לפועל לצד השלמת הסכם המיזוג בין בנק אגוד המחזיק בתיק לבין בנק מזרחי טפחות. כזכור, רשות התחרות קבעה כי כחלק מהסכם המיזוג תידרש מכירת תיק האשראי ליהלומים.

בבורסת היהלומים הישראלית בירכו את חברת פנינסולה על חתימת ההסכם. יורם דבש נשיא הבורסה הישראלית ליהלומים ונשיא הפדרציה העולמית לבורסות היהלומים אמר בתגובה למהלך כי “חברת פנינסולה נכנסת כשחקן חדש לזירת האשראי שלנו, ותמשיך להפעיל את הסניף של הבנק במתחם הבורסה לאחר רכישת תיק האשראי של בנק איגוד.

“במשך כ-3 שנים ובהרבה יזע, נאבקנו להכנסת גורם נוסף לתחום קווי האשראי. המאבק התנהל בחזיתות שונות אל מול משרד האוצר והממונה על ההגבלים העסקיים, ואני שמח שבסופו של דבר המאבק שלנו הביא להישג חשוב לבורסה הישראלית תוך יצירת תחרותיות לשוק האשראי בבורסה ברמת גן. אני מאחל הצלחה גדולה לחברה פנינסולה, ומודה לבנק אגוד על השנים הארוכות והעבודה הרבה שעשו בבורסה”.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה